Tahriş R89 VS rimei
Dostlar merhaba, geleneksel tıraşa başlayalı henüz iki hafta oldu. Fakat benim dudak altı ve çene kısmı tıraş sonrası çok tahriş oluyor. Boyunda ve yanak kısmında bir problem yaşamıyorum. Ben geleneksel tıraşa mühle R89 ile başladım. Bu tahriş olayını R89da çok yaşıyorum. Babamın kullandığı rimei marka makine ile tıraş bir kaç deneme yaptım. O makine ile daha konforlu bir tıraş oldum, tahriş olayını pek hissetmedim. Kullandığım jiletler perma gilettenin, astra yeşil, mühle. Sizce sorun neden kaynaklanıyor benden mi ( bastırmak gibi mesela), tıraş aleti uyumsuzluğumu yoksa yanlış jilet seçimimi? Ayrıca tıraş fırçası da tahriş yapar mı? Bende Nom Gustav41Cr seri fırça var, sıcak suda bekletip iyi köpük yapmama rağmen yüzümü fırçalarken uçlarının battığını hissediyorum.

Bu arada rimei ye yapı olarak benzer ama kaliteli bir tıraş makinesi önerisi olan var mı?
R89 tahriş yaşatıyorsa seçtiğiniz jilet yaptığınız köpük veya elinizde bir sıkıntı var demektir. Bastırmadan sabırlı bir şekilde tıraş olun tersten almayın. Fırça çok batıcı geliyorsa köpüğüzü bir tasta hazırlayıp yüzünüze öyle uygulayın.
Çok faktor var, oncelikle tersten almayin simdilik ki bahsettiginiz bolgeler tahrise musait. Farkli jilet kombinasyonlari deneyin mutlaka, elinizde 5-6 farkli jilet olsun ki hangi turun size uydugunu anlayabilesiniz. Ayrica komsum da bahsetmiş, kopuk de onemli, razorus'un kopuk videosuna bir atin derim. Ama bence asil sorun jilet gibi duruyor.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Selamlar
Hocam cevabı siz kendiniz veriyorsunuz zaten, sorun R89 da. Aynı fırçadan bende de var. Evet batıcı sert bir fırça, ama ben çok sıkıntı yaşamadım. Sıkıntı olsa, yüzün geneli olur. Boyun, yanak falan... Fırça yanığı başka bir durum. Hissedersiniz.

Sıkıntı niye R89 da dedim? Benim elimde tıraş aleti yoktu. Bi yuma vardı. Arkadaşım bana merkür slant verdi. Ben de yumayı beğenmiyorum ya ucuz diye. Şöyle günün tıraşı fotoğraflarındaki gibi özel bir aletim olsun istiyorum. Ama ne zaman onunla tıraş olsam, tahrişler oluyor. Yuma ile olunca çok daha iyiyim. Elim alışsın diye aylarca denedim, olmadı. Sonra R41 denedim, çok rahat ve güzel bir tıraş oldum.

İşte bu yüzden, farklı farklı tıraş aletleri var. Bize en uygun olanı bulabilelim diye. Tavsiyem dikkatli bir şekilde, agresif makineler...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@aliyuksel komşum, Yuma ve Rimei ile sorun yaşamayıp R89 ve Merkur slant ile tahriş yaşamanız baskı uyguladığınız anlamına geliyor bence. Çünkü Yuma ve Rimei hafif ve ince kafalı yapıya sahip olduğü için baskıyı tolere edebilirken biraz daha ağır aletler baskı uygulanmasında tahriş-kesik yaşatabilir. Nispeten ağır aletleri kullanırken baskıyı daha da azaltmanız gerekiyor.
Komşum bastırmadan tıraş olun yuma veya rimei nin ağırlığı ile de89 arasında fark mevcut.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir Türlü Kurtulamadığım Tahriş Sorunu esatakgul 22 5,625 19/07/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: Murathan Kurt
Question Rimei a2002 ile ilk traş deneyimlerim ve bir takım sorunlar dougles 4 2,661 14/01/2022, Saat: 21:21
Son Yorum: marv
  Ustura Traşı Tahriş Hakkında yigit 11 3,301 07/09/2021, Saat: 15:23
Son Yorum: yigit
Photo Bunlar batik mi tahriş mi burakceetn 5 2,779 28/06/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Murathan Kurt
  Tıraş Süresi ve Tahriş İlişkisi ziyak 22 8,941 01/04/2019, Saat: 15:34
Son Yorum: Bilge_Kagan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: