Saponificio Bignoli - Agrumi Del Mediterraneo
Saponificio Bignoli 1945 yılında kurulmuş. Bignoli ailesi İtalya'nın kuzeyinde iki nesildir artizan sabun yapımıyla uğraşıyor ve Agrumi Del Mediterraneo da genelde sabunların hakim olduğu artizanlar içinde benim gördüğüm ender tıraş kremlerinden birisi.

IMG-20191201-235502.jpg

Koku adından da anlaşılacağı üzere Akdeniz narenciyesi. Kremin benim hafızamda uyandırdığı ise çağla kokusu oldu. Öyle zengin bir koku piramidi yok, bu açıdan bir beklenti olmamalı ancak son derece belirgin, buram buram bir koku. Biraz Mühle'nin yabani iğde özlü kremine benziyor koku ama ondan daha sert. Bu tip notaları (Citrus vb) seviyorsanız koku üzmez sizi, ben mesela hastası olmuş durumdayım. Biraz da koku hafızamı uyardığı, beni çocukluğuma götürdüğü için gün aşırı kapağını açıp açıp kokluyorum kremi.

IMG-20191201-164048.jpg

Kremin performansında da bir problem yok. Kayganlık, koruma ve nemlendirme çok iyi. Biraz sert bir formu olduğu için suyla arasını iyi tutmak gerekiyor. Şimdiye kadar hiç sönme, kuruma yapmadı ve dediğim gibi kayganlığı çok iyi. Ben açıkçası bu kremi kullandıktan sonra after shave vb. kullanmıyorum, nemlendirme ihtiyacı hissettirmiyor. Bu arada tıraşları iki perde ve sadece sakalların çıkış yönünde yaptığımı ve cildimi zorlamadığımı belirteyim, koruma babında ne kadar doğru fikir veririm bilmiyorum ama yamuğunu görmedim.

Kısacası ürün bu. Bulması kolay değil haliyle Türkiye'de, ben Ibra35 hocamdan aldım sağolsun. Hani günün birinde biterse yerini nasıl doldururum bilmiyorum ama her zaman rotasyonda olsun isteyeceğim bir krem.

PSX-20191201-235043.jpg
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Güzel bir inceleme yazısı olmuş, elinize sağlık.
So far so good..
@onur7 güle güle kullan ben tecrübe edemedim.Senin beğenmiş olmana sevindim.
İncelemeniz için teşekkürler, elinize sağlık komşum.
İnceleme yazısı için teşekkür ederiz, ellerinize sağlık. Çok taze hoş bir kokusu var sabunun.
İnceleme için teşekkürler, keyifle okudum.
(02/12/2019, Saat: 00:33)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saponificio Bignoli 1945 yılında kurulmuş. Bignoli ailesi İtalya'nın kuzeyinde iki nesildir artizan sabun yapımıyla uğraşıyor ve Agrumi Del Mediterraneo da genelde sabunların hakim olduğu artizanlar içinde benim gördüğüm ender tıraş kremlerinden birisi.

IMG-20191201-235502.jpg

Koku adından da anlaşılacağı üzere Akdeniz narenciyesi. Kremin benim hafızamda uyandırdığı ise çağla kokusu oldu. Öyle zengin bir koku piramidi yok, bu açıdan bir beklenti olmamalı ancak son derece belirgin, buram buram bir koku. Biraz Mühle'nin yabani iğde özlü kremine benziyor koku ama ondan daha sert. Bu tip notaları (Citrus vb) seviyorsanız koku üzmez sizi, ben mesela hastası olmuş durumdayım. Biraz da koku hafızamı uyardığı, beni çocukluğuma götürdüğü için gün aşırı kapağını açıp açıp kokluyorum kremi.

IMG-20191201-164048.jpg

Kremin performansında da bir problem yok. Kayganlık, koruma ve nemlendirme çok iyi. Biraz sert bir formu olduğu için suyla arasını iyi tutmak gerekiyor. Şimdiye kadar hiç sönme, kuruma yapmadı ve dediğim gibi kayganlığı çok iyi. Ben açıkçası bu kremi kullandıktan sonra after shave vb. kullanmıyorum, nemlendirme ihtiyacı hissettirmiyor. Bu arada tıraşları iki perde ve sadece sakalların çıkış yönünde yaptığımı ve cildimi zorlamadığımı belirteyim, koruma babında ne kadar doğru fikir veririm bilmiyorum ama yamuğunu görmedim.

Kısacası ürün bu. Bulması kolay değil haliyle Türkiye'de, ben Ibra35 hocamdan aldım sağolsun. Hani günün birinde biterse yerini nasıl doldururum bilmiyorum ama her zaman rotasyonda olsun isteyeceğim bir krem.

PSX-20191201-235043.jpg
Komşum sağlıkla kullanın. Aftershave kullanmadığınızı belirtmiştiniz. Tıraş sonrası şap taşı veya cadı fındığı yağı benzeri bir şey kullanıyor musunuz?

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(07/12/2019, Saat: 14:34)FatihAhmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sağlıkla kullanın. Aftershave kullanmadığınızı belirtmiştiniz. Tıraş sonrası şap taşı veya cadı fındığı yağı benzeri bir şey kullanıyor musunuz?

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam özellikle bunun gibi artizan ürünler kullanmaya başladıktan sonra tıraş sonrası ürün kullanma ihtiyacı duymamaya başladım pek (Şap veya cadı fındığı yağı hayatım boyunca hiç kullanmadım zaten). Özellikle Haslinger milat oldu benim için. Tıraşta şartları zorladıysam, yani iki perdeyi bastırarak, fazla tekrarlı vb yaptıysam veya anlaşamadığımız bir jilete denk geldiysem istisnası oluyor tabi, ki o da gerginliğe ya da kaşıntıya neden oluyor. Bu gibi durumlarda arko krem bile işimi görüyor.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: