Merhabalar (tıkanma sorunu)
abilerim merhaba. ben bugün ilk kez geleneksel şekilde tıraş oldum. arko tıraş sabunu, wilkinson classic ve marketten 6 tl ye aldığım bir tıraş fırçası kullandım. tıraş olurken jilette tıkanma sorunu oldu. bunun nedeni nedir acaba yanıtlarsanız sevinirim. teşekkürler
Merhaba abilerim. Ben 17 yaşındayım henüz çok sakalım yok ama var olan az sakallarımı alırken yüzümdeki sivilceleri nasıl tahriş etmeden tıraş olabileceğimi araştırırken geleneksel tıraş kavramıyla karşılaştım ve 1 hafta boyunca forumunuzda yazılar okudum, YouTube videoları izledim. Bugün ise ilk geleneksel tıraş aletlerimi edindim. Arko tıraş sabunu (kaba bastım), wilkinson sword classic ve marketten 6 tl ye aldığım tıraş fırçası (ne kılı olduğunu bilmiyorum ama full sarı renkte) ile tıraş oldum. Tıraştan önce fırçayı 10 dakika kadar sıcak suda beklettim ve biraz suyunu silkeledikten sonra köpürtmeye başladım. Köpüğü yüzüme sürdüm ve tıraş olmaya başladım. Aleti biraz aşağı kaydırdıktan sonra yıkadım ama jilet ile plastik arasındaki köpük tıkandı ve gitmedi. Ben de bunun bir sorun olacağını düşündüm ve siz değerli abilerime yazmaya karar verdim. Bu durum hakkında bana bilgi sağlarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(20/02/2019, Saat: 20:17)amateurshaver Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abilerim merhaba. ben bugün ilk kez geleneksel şekilde tıraş oldum. arko tıraş sabunu, wilkinson classic ve marketten 6 tl ye aldığım bir tıraş fırçası kullandım. tıraş olurken jilette tıkanma sorunu oldu. bunun nedeni nedir acaba yanıtlarsanız sevinirim. teşekkürler
Sakal kaç günlük?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
(20/02/2019, Saat: 20:22)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakal kaç günlük?

sakalım zaten çok yok daha 17 yaşındayım ve 3 gün önce tıraş olmuştum. geleneksel tıraş ürünlerimi alınca hemen denemek istedim ama ne yazıkki jilet hep tıkandı
(20/02/2019, Saat: 20:24)amateurshaver Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sakalım zaten çok yok daha 17 yaşındayım ve 3 gün önce tıraş olmuştum. geleneksel tıraş ürünlerimi alınca hemen denemek istedim ama ne yazıkki jilet hep tıkandı
Şimdi şöyle yapalım. Forum tanışma kısmına kendinizi tanıtan kısa bir yazı devamında bu durumu aktarın (yeni üye olmuşsunuz fark etmemiştim) size herkes elinden geldiğinde tecrübelerini aktarır.

Tıraş olduğunuz yerde su var mıydı? Sakal ve köpükle dolan tıraş aletini arada suya tutmak lazım, tutulmazsa tıkanır.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(20/02/2019, Saat: 20:25)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi şöyle yapalım. Forum tanışma kısmına kendinizi tanıtan kısa bir yazı devamında bu durumu aktarın (yeni üye olmuşsunuz fark etmemiştim) size herkes elinden geldiğinde tecrübelerini aktarır.

Tamamdır teşekkür ederim hemen yazacağım.

(20/02/2019, Saat: 20:26)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş olduğunuz yerde su var mıydı? Sakal ve köpükle dolan tıraş aletini arada suya tutmak lazım, tutulmazsa tıkanır.

Evet vardı yüzüme köpüğü sürdükten sonra tıraş olmaya başladığımda ve aleti aşağı çektikten sonra suyun altına tuttum ama jilet ile plastiğin altında tıkanan köpük ne yazıkki çıkmadı sonrasında fırçayı beklettiğim sıcak suyun içine daldırdım ama yine de açılmadı.

Jilet değil alet tıkanır. Wilkinson aletin en büyük sorunu da budur.
yaşam bir zevktir
Geltir forumda wilkinsonu sorunsuz kullanmış tek kişi benmiyim acaba ? Bir haftalık sakalda kullanırım 1 gunluk sakalda kullanirım alet banamısın demez hemde sifir tahris sifir yanma sonuc sijekkaydina yakin
(20/02/2019, Saat: 20:33)yenikomsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geltir forumda wilkinsonu sorunsuz kullanmış tek kişi benmiyim acaba ? Bir haftalık sakalda kullanırım 1 gunluk sakalda kullanirım alet banamısın demez hemde sifir tahris sifir yanma sonuc sijekkaydina yakin

Bilmiyorum belki de bu bir sorun değildir ama jilet sakalı kestikten sonra kesilen sakalı aşağı ittiği için ve o yer tıkalı olduğu için problem olduğunu düşündüm ve yazdım. Teşekkürler
Geleneksel bir tıraşta Arko ve Wilkinson varsa aletin tıkanmaması için aşırı profesyonel olmanız lazım komşum.

Sakalın kısa olması, arkonun hafif sulu olması ve 2-3 çekişte bir aletin suya tutulması lazım ki Wilkinson tıkanmasın. Yani sizde sorun yok.

Rimei denemenizi tavsiye ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,601 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,068 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,658 28/09/2022, Saat: 19:34