RAZORUS - Tıraş Eğitim Videoları
(27/07/2019, Saat: 21:06)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buyrun efenim

Dunya kadar sey ogrendim ben bu videolardan.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(28/07/2019, Saat: 00:57)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sıvıyı bi ara araştırıp sepete atmıştım sonra unuttum almayı Smile faydalı ve gerekli bir ürün kesinlikle. Video bilgi verici olmuş üstadım amaa iki şey eklemek istiyorum. Bir keşke vintage biraz sönük bir alet kullanilsaymis. Bi de razorustan temin edilebilinir denilseymis iyi olurmuş.

Komşum aslında videoda "bu ürünü seçme amacımız vs" derken aslında temin edilebileceğini kast etmiştik zaten bu vlog son blog yazımıza gömülü sitemizde de, orada da ilave detaylarla bahsettik.

Vintage aletler konusuna gelirsek, videolarımızda razorus ürün gamından kullanmayı özellikle terich ediyoruz. Eski aletlerle video çektiğimizde görüp isteyen pek çok kişinin bu aletleri edinmesi haliyle kolay olmayacaktır.

(28/07/2019, Saat: 13:14)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dunya kadar sey ogrendim ben bu videolardan.

Bizim de amacımız geleneksel tıraşta Türkiyede insanların bilincini açmak Wink
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Elinize sağlık @Lord Sparhawk
Merak ettiğim bir üründü, video ve yazıyla aydınlanmış olduk Stoklarıma ekleyeceğim. Teşekkürler

Bundan sonra kapaklı dolaba kurumadan girmeyecek o fırça Smile

Bir de Jiletler’in birden fazla kullanımında (max 3) önereceğiniz bir saklama yöntemi var mı? Mıknatısa yapıştırma, kurutma, yeniden kullanımda alkolden geçirme vs
(28/07/2019, Saat: 14:47)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık @Lord Sparhawk
Merak ettiğim bir üründü, video ve yazıyla aydınlanmış olduk Stoklarıma ekleyeceğim. Teşekkürler

Bir de Jiletler’in birden fazla kullanımında (max 3) önereceğiniz bir saklama yöntemi var mı? Mıknatısa yapıştırma, kurutma, yeniden kullanımda alkolden geçirme vs
Ben de aynı konuda yardım istiyorum üstaddan. Eğer bir sonraki videonuz tıraş sonrası jilet bakımı gibi bir konu olursa çok sevinirim kendi adıma. Bir sonraki video olmasa da sıraya koyarsanız çok iyi olur @Lord Sparhawk

S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(28/07/2019, Saat: 14:47)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık @Lord Sparhawk

Komşum doğrusu makineden çıkarmak, ama dünyadaki geleneksel tıraşcıların büyük bir kısmı ya üşengeçlikten, ya umursamadıklarında genelde jileti değiştirene kadar makineden pek çıkarmazlar. Zaten jiletlerin huyunu suyunu, pasa dirençini öğrendiğinizde ona göre davranıyorsunuz. Permasharp ve bazı karbon çelik jiletlerin kuruduğundan emin olmak lazım yoksa yüzeyde paslanmalar hızla görülebilir.

Bana göre en pratik yöntem makineden çıkarıp su altında duruladıktan sonra, bir parça kağıt havlu ile kurulamak ve dolabınızın uygun bir yerine yapıştırdığınız mıknatısa bırakmak olur. Ancak bunun kazalar amahal vermeyecek şekilde doğru konumlandırılması lazım. Şahsen ben bahsettiğim jiletler dışında jiletlerimi makineden çıkarmam. Kelebek makinelerde de çabuk kuruması için kapakları açık, içinde bırakırım jileti.
(28/07/2019, Saat: 20:57)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum doğrusu makineden çıkarmak, ama dünyadaki geleneksel tıraşcıların büyük bir kısmı ya üşengeçlikten, ya umursamadıklarında genelde jileti değiştirene kadar makineden pek çıkarmazlar. Zaten jiletlerin huyunu suyunu, pasa dirençini öğrendiğinizde ona göre davranıyorsunuz. Permasharp ve bazı karbon çelik jiletlerin kuruduğundan emin olmak lazım yoksa yüzeyde paslanmalar hızla görülebilir.

Bana göre en pratik yöntem makineden çıkarıp su altında duruladıktan sonra, bir parça kağıt havlu ile kurulamak ve dolabınızın uygun bir yerine yapıştırdığınız mıknatısa bırakmak olur. Ancak bunun kazalar amahal vermeyecek şekilde doğru konumlandırılması lazım. Şahsen ben bahsettiğim jiletler dışında jiletlerimi makineden çıkarmam. Kelebek makinelerde de çabuk kuruması için kapakları açık, içinde bırakırım jileti.
Makinenin İçinde bırakmam sanırım Smile Polsilver ve Gillette sarı kullanıyorum. Zaten pasa eğilimli değiller bildiğim kadarı ile. Teşekkür ederim cevap için
Jiletlerde dont wipe yazar kurulamayin der ben sadece suya tutarım. Silkeler mıknatısa takarım. Hiç sorun yaşamadım. Mıknatısa da makinenin dışına taşan kısımdan takarım tirasa hiç etkisi olmuyor.
(29/07/2019, Saat: 00:37)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jiletlerde dont wipe yazar kurulamayin der ben sadece suya tutarım. Silkeler mıknatısa takarım. Hiç sorun yaşamadım. Mıknatısa da makinenin dışına taşan kısımdan takarım tirasa hiç etkisi olmuyor.

Onu yazması sadece güvenlik amaçlıdır, silerken keskin ağzına sürüp elinizi kesmeyin diye. Yoksa jileti kurulamanın hiç bir skaıncası yoktur, aksine faydalıdır.
Benim için çok faydalı oldu, özellikle temizleme konusunda solüsyon kullanımını merak ediyordum birebir gördüm.
(29/07/2019, Saat: 02:24)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onu yazması sadece güvenlik amaçlıdır, silerken keskin ağzına sürüp elinizi kesmeyin diye. Yoksa jileti kurulamanın hiç bir skaıncası yoktur, aksine faydalıdır.

Anladım üstadım teşekkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Neredeyse tam profesyonel tıraş izletileri Zireæl47 6 1,838 17/01/2024, Saat: 22:34
Son Yorum: Birole
  Altın Elbiseli Adam' ın Geleneksel Islak Tıraş ile tıraş olması. Ceyrancı 10 4,372 04/11/2023, Saat: 00:07
Son Yorum: bohemiantirad
  Delikanlı Tıraş DelikanliTiras 791 374,978 30/01/2023, Saat: 17:14
Son Yorum: DelikanliTiras
  Tıraş Videoları eggman 336 224,860 03/10/2022, Saat: 20:32
Son Yorum: cavenaut
  Sinema Ve Geleneksel Tıraş mancho 152 168,242 17/09/2022, Saat: 01:38
Son Yorum: muhendisbey
  Derby-Azmüsebat Hatalı Tıraş bıçağı İade Süreci Ömer t. Katı 2 3,035 05/05/2021, Saat: 01:31
Son Yorum: Ömer t. Katı
  "rewolwer_" Çelik Ustura Tıraş Videoları rewolwer_ 54 20,318 12/04/2021, Saat: 20:18
Son Yorum: muhendisbey
  esrarengiz tıraş videosu saintdumas 1 2,279 01/02/2021, Saat: 18:29
Son Yorum: ahbap
  Mühle Türkiye - Tıraş Eğitim Videoları DelikanliTiras 88 48,283 27/11/2020, Saat: 12:47
  Youtube Tıraş ve Tıraş Ürünleri Kanal Tavsiyeleri porsuk 46 71,083 03/06/2020, Saat: 22:44

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: