Günün Tıraşı (SOTD)
(30/04/2019, Saat: 10:19)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günaydın, herkese sıhhatler olsun!

~

Manzara eşliğinde tıraş ekipmanı resitali

E n v i r o n m e n t a l i s t

insr9d.jpg
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Herkese sıhhatler olsun; @habaz köpürtme kabı plastik mi bir de nasıl temin ettiniz? (Tahminim bu da kendi imalatınız Smile )
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
(30/04/2019, Saat: 12:08)Razorlazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese sıhhatler olsun; @habaz köpürtme kabı plastik mi bir de nasıl temin ettiniz? (Tahminim bu da kendi imalatınız Smile )

Kendi imalatım. Reçineden imal ettim. Yakında DIY bölümünde detayları paylaşacağım. Şu anda test aşamasında Smile
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Tebrik ederim, halihazırda gayet güzel görünüyor. Konusunu da sabırsızlıkla bekliyoruz.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
@
(30/04/2019, Saat: 11:54)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ~
Bu keyifli esintilerle dolu tıraş fotoğrafını  görünce resmin altındaki "Yaşamakla Meşgul" 'ü "Mutluluğun Resmini Çizmekle Meşgul" olarak değiştirmek istedim.

Bugünün tıraşı;
Gillette BlackBeauty vintage makine
Vokshod teflon kaplı jilet
Yeşil Proraso sabun
Yaqi 24mm 2band porsuk fırça
Geltir'lilere özel bakır tas Smile

Vokshod jilet çok konforlu gibi geldi bana. Sizce de öyle mi? Boyun altında bir iki tahriş oldu ama bunun sabun ve fırça kombinasyonundan kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum. Çünkü tıraş gayet rahattı. Daha önce de yeşil Proraso tahrişe zemin hazırlıyor gibi hissettiğim olmuştu.

Bi de BlackBeauty'min yüzümde rahat kaymadığını hissediyorum. Sanki makinenin üstten kapanıp jileti sıkıştıran yaprakları yüzümde takıla takıla hareket ediyor gibi geldi. Daha önce de birkaç kez böyle hissettim. Acaba kullanılmış vintage makine olduğu için yüzey kaplaması biraz matlaştı da ondan mı oluyor diye düşünmüştüm. Şimdi de sabundan olabilir mi acaba diye aklıma geldi, bütün Geltir camiası ve yurtdışı camiada kabul görmüş baba bir makineyi hemen suçlamayayım dedim Yeşil Proraso ile başka makinelerde benzer kayganlık sorunu yaşayan var mı?631e5278af493eb3f2f3bfe9f99f68d7.jpg

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(30/04/2019, Saat: 12:37)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugünün tıraşı;
Gillette BlackBeauty vintage makine
Vokshod teflon kaplı jilet
Yeşil Proraso sabun
Yaqi 24mm 2band porsuk fırça
Geltir'lilere özel bakır tas Smile

Vokshod jilet çok konforlu gibi geldi bana. Sizce de öyle mi? Boyun altında bir iki tahriş oldu ama bunun sabun ve fırça kombinasyonundan kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum. Çünkü tıraş gayet rahattı. Daha önce de yeşil Proraso tahrişe zemin hazırlıyor gibi hissettiğim olmuştu.

Bi de BlackBeauty'min yüzümde rahat kaymadığını hissediyorum. Sanki makinenin üstten kapanıp jileti sıkıştıran yaprakları yüzümde takıla takıla hareket ediyor gibi geldi. Daha önce de birkaç kez böyle hissettim. Acaba kullanılmış vintage makine olduğu için yüzey kaplaması biraz matlaştı da ondan mı oluyor diye düşünmüştüm. Şimdi de sabundan olabilir mi acaba diye aklıma geldi, bütün Geltir camiası ve yurtdışı camiada kabul görmüş baba bir makineyi hemen suçlamayayım dedim Yeşil Proraso ile başka makinelerde benzer kayganlık sorunu yaşayan var mı?
~

Öncelikle Sıhhatler olsun.

Diğer yandan kullanılmış makinenin kapak ve kulakcık ayarları bozuk olabilir.
Acaba kusur makine de mi, jilette mi,sabunda mı_
Bunu anlamak için sabunu veya jileti değiştirerek farklı farklı kullanmak sonra karar vermek lazım.
Sanıyorum, bu makinelerin ayarının nasıl yapılacağı yönünde forumda konu vardı.

Buldum, @ habaz arkadaşımızın açtığı konuyu ve konu içinde referans gösterilen yerleri okumanız dileğiyle.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid...light=ayar

Sihhatler olsun komşum. Voskhod benimde çok sevdiğim ve konforunu çok beğendigim bir jilet. Diğer makine, sabun konusunda daha tecrübeli komşularımız benden daha iyi değerlendirme yapacaktır.
Voskhod  Jilet adamdır!
(30/04/2019, Saat: 12:48)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle Sıhhatler olsun.

Diğer yandan kullanılmış makinenin kapak ve kulakcık ayarları bozuk olabilir.
Acaba kusur makine de mi, jilette mi,sabunda mı_
Bunu anlamak için sabunu veya jileti değiştirerek farklı farklı kullanmak sonra karar vermek lazım.
Sanıyorum, bu makinelerin ayarının nasıl yapılacağı yönünde forumda konu vardı.

Buldum, @ habaz arkadaşımızın açtığı konuyu ve konu içinde referans gösterilen yerleri okumanız dileğiyle.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid...light=ayar
Teşekkürler komşum. Makineyi @KAYHAN komşumdan almıştım o yüzden ayar yönünden bir sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Zaten makinede jiletli kısmın kendisi takılıyor gibi hissetmiyorum. Sanki jiletle alakasız olan, makinenin daha yukarıda kalan düz yüzey matlaşmış da yüzümden kayarak ilerleyemiyor gibi hissettiriyor (Resimdeki işaretli kısımlar yani). Arko sabunla tekrar deneyeceğim birkaç kez. Prorasoyu da EJ-DE89 ve Yaqi kapalı tarak ile deneyeceğim bakalım ne olacak.

Onun dışında bu makineyi aldığımdan beri hiç DE89'u elime almadım Sakalım 1 günlükse 4 civarı ayarla tıraş oluyorum, 2-3 günlükse 7-8 civarı ayarla tıraş oluyorum yani makineden memnunum aslında

10c4cdfa3db8f757ed16399a45699569.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 299,288 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,850 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,557 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 181,413 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,356 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,733 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,859 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,322 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,290 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: