Günün Tıraşı (SOTD)
(21/05/2015, Saat: 23:11)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sadece su kullanarak mı oldun tıraşı? Sabunu kremi yok mu bu tıraşın? Big Grin

Komşum bu gene iyi, yukarıda @onlytnt komşumuz jilet kullanmadan iki perdede sinek kaydı tıraş olmuş Big Grin D

@onlytnt üstad ben de Futur kullancısıyım, hangi jileti kullandınız merak ettim?

(21/05/2015, Saat: 00:06)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 15wl5ci.jpg

İki perdede oldukça yakın bir tıraş oldu. Mans kolonyanın kokusunu seviyorum.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Dünkü tıraşımda Mavi Astra kullanmıştım Wink.
Haydi hayırlı tıraşlar...
2q9yl3t.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

herkese sihhatler olsun
yaz trasina ornek delidumrul dan gelmis Wink

Tras sponsorum loccitane a tesekkurler
loccitane firca konusunda hala kararsizim bazen oksar gibi cok hosuma gidiyor kedi tuyu uclari ama bazende backbone olmamasi eksiklogini hissediyorum.
cade krem de cok az kullanimla(baski yapmadan hafifce 2 tur attim yuzeyde fircayla) 2 perde kopuk yapti daha 2 perde daha yapardi.kokusu sabundan daha hafif ama kullandiktan sonra yuzde balsam surmus etkisi yapiyor ama ben yine de korres balsami sureyim dedim
makine ise bastacim gem 1912 7 trasi cikardi ptfe jiletle ve kullandikca aciliyor sanki.ilk 2 tras sikintiliydi takilma yapiyordu ama 3 ten sonra harika gidoyoruz simdilik bakalim ne zaman korelecek.
esini seven gece isini seven gunduz tras olurmus Wink
Herkese iyi geceler
2n1yh6v.jpg

Tipsoft manchurian ,
Cella sabun,
Merkür Progress + Rapira,
Şap + Arko Cool
Arko klasik krem

Haftaya domuzlar sahaya iniyor.

Coming Soon " Jaguar 1071 come back to arena " Smile

Sent from my iPad using Tapatalk
(22/05/2015, Saat: 02:21)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tras sponsorum loccitane a tesekkurler
loccitane firca konusunda hala kararsizim bazen oksar gibi cok hosuma gidiyor kedi tuyu uclari ama bazende backbone olmamasi eksiklogini hissediyorum.
cade krem de cok az kullanimla(baski yapmadan hafifce 2 tur attim yuzeyde fircayla) 2 perde kopuk yapti daha 2 perde daha yapardi.kokusu sabundan daha hafif ama kullandiktan sonra yuzde balsam surmus etkisi yapiyor ama ben yine de korres balsami sureyim dedim
makine ise bastacim gem 1912 7 trasi cikardi ptfe jiletle ve kullandikca aciliyor sanki.ilk 2 tras sikintiliydi takilma yapiyordu ama 3 ten sonra harika gidoyoruz simdilik bakalim ne zaman korelecek.
esini seven gece isini seven gunduz tras olurmus Wink
Herkese iyi geceler
2n1yh6v.jpg

Özgün hocam sıhhatler olsun, L'occitane sabun ve krem ikisini de kullanıdınız mı? Sabunla iligili çok iyi kremle ilgili ise kötü yorumlar okudum hep. Siz ne dersiniz?
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Bu haftanın son Faena tıraşını da olduk. Böylece Faena Vanilyalı sabunu; domuz fırça, porsuk fırça ve sentetik fırça ile her sakal boyunda denemiş oldum. İnceleme en geç yarın sizlerle arkadaşlar. Vanilya'nın üzerine de Clubman harika gitti.

n21lyw.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Cade sabun ve krem Ikisini de kullandim.kremi ilk defa kullandim bir sure daha kullanip aciklama yapmam daha dogru olur.
ama ilk etapta farkettiklerim asiri yumusak; dikkatli yuklemek lazim.kokusu kremden daha hafif yuzde krema gibi duruyor yogun bir kopuk kivami var tras sonrasinda da balsam kullanmayacak kadar yumusak ve nemli bir cild birakiyor

MEvr5a.jpg

Cuma sabah tıraşı
Tıraş Aleti: NT Vigour A1.5 (Futur Replika)
Tıraş Fırçası: Vie-Long Beyaz At Kılı
Tıraş Kremi: Arko Sensitive
Tıraş Jileti: Rapira Mavi
Tıraş Sonrası: Yves Rocher Sensitive Balm
Tıraş Tası: Touch Me

1.5'nci ayarda tıraş olmama rağmen boyun altı hariç çok yakın bir tıraş verdi fakat aylardır kendimi kesmememe rağmen 2 adet çizik bırakmayı da başardı.
Bu arada büyük Banyo'dan downgrade yaptıktan sonraki ilk günün tıraşı resmim Smile İsteğime göre ayarladığım ayna, dolap ve raf düzeninden sonra tıraş malzemelerime ulaşabilmem çok daha kolay oldu Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 297,018 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,819 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,537 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 181,091 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,335 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,529 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,673 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,313 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,285 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: