Günün Tıraşı (SOTD)
(21/03/2015, Saat: 10:41)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cok tesekkur ederim sizede sihhatler olsun

Vie-long 18mm dugum atkili firca benim kullandigim. Domuz kilindan cok iyi. Porsuk denemedim daha nasil oldugunu bilmiyorum.

Alacaksaniz en az 24mm dugum olursa daha iyi olur derim. Ayrica 26mm,ve 30mm atkili fircam var. Onlarin kullanma rahatligini gordugum icin boyle diyorum.

Merhaba komşum bende merak ettim şimdi. Domuz kılından çok iyi demişsiniz. Bu cümlenizi biraz açarmısınız. At kılına herkes olumsuz yorum yapıyor genelde.
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
(21/03/2015, Saat: 11:54)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşum bende merak ettim şimdi. Domuz kılından çok iyi demişsiniz. Bu cümlenizi biraz açarmısınız. At kılına herkes olumsuz yorum yapıyor genelde.

Bende 2 adet domuz kili firca vardi 7-8 yildir evde kullanmadan duruyordu. Bunlari klasik trasa dondukten sonra kullanmaya basladim. Bir ara meraktan atkili firca deneme istegi uzrine baslamis oldum.
Domuz kili yuzumde rahatsiz edici bir his birakiyordu. Atkilinda bu his kesinlikle olmadi. Ayrica tras sabunu kopurtme farki bile cok acik. Bu farki gormek icin uzman olmaya gerek yok benim gibi acemi bile daha ilk deneme de gordu. 
Neticede epeydir kullaniyorum cok memnunum. Porsugu bilmiyorum forumda herkes porsuk oneriyor. Ben ise atkilina iyice alistim. Eger alacaksaniz  dugum boyu 24mm az olmamali. Cunku ben sonradan 2 adet sparis ettim  26mm ve 30mm. 
Tekrar domuz kilina donermisiniz derseniz asla donmem derim.
Evet forumda atkili yuze batiyor diyorlar. Bende sakal oldukca sert belki bu yuzden hissetmiyor olabilirim. Birde yeni fircalari yikamadan mi gonderiyorlar nedir bilmiyorum. Ben once guzel yikiyorum sonra biraz sirkeye koyuyorum. Haliyle biraz koku oluyor. Ancak bu islemden sonra koku gidiyor.
- Tipsoft Finest
- Proraso Beyaz
- Ideal Adjustable
- Feather
- 444 Balm
- Clubman

Bi ters bi duz gunu kurtatmak icin quickie tiras oldum valla bugun. Ona ragmen keyifliydi. Proraso Beyazi ilk defa denedim, kokusu Tobs Avocado'nun hafifletilmis, buruna daha hos gelen varyasyonu gibi yine ciceksi bir koku. Mentollu olmasi da buyuk bir arti benim icin. Daha yesil bekliyor kenarda tiras icin sira gelmedi bir de onu denemek lazim. Feather'i da vallahi sevemedim su ara. Biraz ara verip tekrar denemek lazim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Photo 
Cumartesi tıraşı keyfi.
35b6mnd.jpg
Ön hazırlık: Duş
Sabun: TOBS Sandalwood
Fırça: Semogue 1305
Tıraş Makinesi: Merkur Futur
Jilet: Timor (izlenimlerimi ilgili kısma yazacağım)
Tıraş Sonrası: TOBS Sandalwood Aftershave Gel ve Cologne
Acta est fabula, plaudite.
(21/03/2015, Saat: 10:41)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cok tesekkur ederim sizede sihhatler olsun

Vie-long 18mm dugum atkili firca benim kullandigim. Domuz kilindan cok iyi. Porsuk denemedim daha nasil oldugunu bilmiyorum.

Alacaksaniz en az 24mm dugum olursa daha iyi olur derim. Ayrica 26mm,ve 30mm atkili fircam var. Onlarin kullanma rahatligini gordugum icin boyle diyorum.

Sağolun, cevabınız ve önerileriniz için teşekkür ederim Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Ayha-al komşum teşekkürler detaylı açıklamanız için  Smile

2cct30o.jpg

Bu akşam arko sabun konusunu okurken linguist komşumun 100 derecede kaynayan suda bekleyen domuz kılı fırçanın yumuşacık olduğunu okuyunca akşam akşam ben de bi deneyim dedim. Smile
Önce yüzümü brut sabunla iki defa yıkadım. Sonra kaynar suda bekleyen başak fırçamla arko sabunda harika bir köpük kıvamı elde ettim. Fırçada gerçekten daha yumuşak hale geldi. Jilet olarak muhle ile gelen jileti ilk kez kullandım. Son iki tıraşımda kullanmadığım muhle r89un benim için vazgeçilmez olduğunu bugün bir kez daha anladım.  Ve son olarak tıraş sonrası rebull...
At kili firca konusunda maalesef ayni fikiri paylasamiyorum. 3 adet 24mm farkli karisimlarda Vie Long firca deneyen biri olarak sunlari soylemek isterim.
1. Killarin bazilari cok ince ve bazilari misina ayarinda kalin bu sayede domuz kadar omurgali bir yapida
2. Bastirma esnasinda yuze igneleyici bir etki birakiyor. Sifir bir domuz fircaya gore iyi ama acilmis bir domuzdan geride.
3. En buyuk eksigi isiyi ve kopugu tutma konusundaki yetersizligi. Domuzun iki tik gerisinde porsukla kiyaslanamaz.

Simdilik bu kadar bir inceleme patlatiriz yakinda. Wink
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(21/03/2015, Saat: 22:46)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: At kili firca konusunda maalesef ayni fikiri paylasamiyorum. 3 adet 24mm farkli karisimlarda Vie Long firca deneyen biri olarak sunlari soylemek isterim.
1. Killarin bazilari cok ince ve bazilari misina ayarinda kalin bu sayede domuz kadar omurgali bir yapida
2. Bastirma esnasinda yuze igneleyici bir etki birakiyor. Sifir bir domuz fircaya gore iyi ama acilmis bir domuzdan geride.
3. En buyuk eksigi isiyi ve kopugu tutma konusundaki yetersizligi. Domuzun iki tik gerisinde porsukla kiyaslanamaz.
Simdilik bu kadar bir inceleme patlatiriz yakinda. Wink

Dört gözle bekleriz hocam Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 296,827 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,759 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,517 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 181,013 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,179 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,499 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 95,651 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,281 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,284 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: