Tıraş sonrası yüzde gerginlik..
Çelik ete değecek, kurtuluşu yok!.. Big Grin
Yakın tıraş gibisi yoktur..
(27/07/2013, Saat: 11:26)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çelik ete değecek, kurtuluşu yok!.. Big Grin

Big GrinBig GrinTongue
İçine doğmuş 7li setler de var Big Grin

HS-7day-6PSc.jpg
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
(27/07/2013, Saat: 14:15)porsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İçine doğmuş 7li setler de var Big Grin

HS-7day-6PSc.jpg

Bi kutu alim Big Grin çelik olsun..TongueTongue
Birkaç tıraş üst üste davul gibi gerdirdiğim yüzümü bir süreliğine nadasa bırakmıştım, cildim biraz dinlensin istedim. Bu sabah, az önce yeniden ustura ile tıraşımı oldum. Bu defa Nacet yerine Permasharp kullandım. Sorun çok büyük oranda kullandığım jiletten kaynaklanıyormuş. R41 ile harikalar yaratan Nacet ustura ile bana 2 hafta boyunca kök söktürmüş haberim yok. Tıraş süresi yarıya indi diyebilirim arkadaşlar. Nacet ile tıraş olurken jilet iyi kesmediği için dar açıyla giriyormuşum ve fazla bastırıyormuşum. Ayrıca tıraş uzun sürdüğü için haliyle yüzümdeki köpük kuruyormuş. Ben Permasharp ile yüzümü keserim diye korkuyordum fakat anladım ki korkum çok yersizmiş. Meğer keskin jiletle usturada çok daha iyi verim alınabiliyormuş. Eğer eliniz titremiyorsa ve çok dikkatsiz değilseniz perma+ustura kombiniyle gayet smooth tıraş olabilirsiniz. Şu an cildim bebek poposu gibi. Elimi yüzüme vuruyorum tersten düzden, hiçbir dirençle karşılaşmıyorum.

Teşekkürler geltir ailesi.. Tavsiyelerinizle ve yönlendirmelerinizle bana çok yardımcı oldunuz..
(29/07/2013, Saat: 06:41)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birkaç tıraş üst üste davul gibi gerdirdiğim yüzümü bir süreliğine nadasa bırakmıştım, cildim biraz dinlensin istedim. Bu sabah, az önce yeniden ustura ile tıraşımı oldum. Bu defa Nacet yerine Permasharp kullandım. Sorun çok büyük oranda kullandığım jiletten kaynaklanıyormuş. R41 ile harikalar yaratan Nacet ustura ile bana 2 hafta boyunca kök söktürmüş haberim yok. Tıraş süresi yarıya indi diyebilirim arkadaşlar. Nacet ile tıraş olurken jilet iyi kesmediği için dar açıyla giriyormuşum ve fazla bastırıyormuşum. Ayrıca tıraş uzun sürdüğü için haliyle yüzümdeki köpük kuruyormuş. Ben Permasharp ile yüzümü keserim diye korkuyordum fakat anladım ki korkum çok yersizmiş. Meğer keskin jiletle usturada çok daha iyi verim alınabiliyormuş. Eğer eliniz titremiyorsa ve çok dikkatsiz değilseniz perma+ustura kombiniyle gayet smooth tıraş olabilirsiniz. Şu an cildim bebek poposu gibi. Elimi yüzüme vuruyorum tersten düzden, hiçbir dirençle karşılaşmıyorum.

Teşekkürler geltir ailesi.. Tavsiyelerinizle ve yönlendirmelerinizle bana çok yardımcı oldunuz..

Dostum sen cildinin yeni doğmuş bebek poposu kıvamında olmasını istiyorsan bu gün kargoya verdiğim ürünü kullanmalısın. Muhtemelen yarın veya sonraki gün eline ulaşır. İstediğin jiletler de kargoya dahil. Umarım memnun kalırsın.

Bu arada sabundan tam verim alman için biraz fazla yükleme yapman gerekiyor. Deneyip bana sonuçları bildirirsen sevinirim.
Abi çok teşekkür ederim. Senin ürünü gerçekten merak ediyorum. Deneyip izlenimlerimi aktaracağım mutlaka..

Şu an sabun olarak sadece Tabac kullanıyorum. İki farklı ürün yolda. Seninkiyle birlikte yelpaze genişleyecek. Bu şekilde sabunları kıyaslama şansım da olacak, ama bunun için zamana da ihtiyaç olacak elbette..
Biraz gecikme oldu ama adli tatil öncesi iş yoğunluğundan ancak fırsatım oldu. Sabun kasesine çok az sıcak su koyup, ısıtılmış ve suyu silkelenmiş fırça ile normalden biraz daha fazla yükleme yaparak kullanmanı tavsiye ediyorum. Sonrasında nemlendirici veya başka bir şey kullanmana gerek kalmayacak emin ol.

Benim de siparişler yolda; Da Vinci Uomo 290 ve 293 porsuk fırçalar ile yüklü miktarda sabun siparişim var. 5 Ağustos gibi arkadaş Almanya'dan dönecek. Getirsin biz de silvertip fırça nasılmış görelim.
(29/07/2013, Saat: 11:03)avsu07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim de siparişler yolda; Da Vinci Uomo 290 ve 293 porsuk fırçalar ile yüklü miktarda sabun siparişim var.

Vauww. Fırçanın Patek'ini almışsın abi, hayırlı olsun..Wink
Başlığı bulamadım da araya sokuşturuvereyim dedim.

Allah razı olsun orco başkandan. şu aspirini yaptım biraz önce kolonyanın içine iki tane de mideye Big Grin yüzüm hiç bu kadar pürüzsüz olmamıştı tam bebek poposu kıvamı. ciltte ufak tefek kızarıklık, sivilceler kaybolacak bu gidişle bir haftaya kalmaz.

Teşekkürler Başkan..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Soğuk Tıraş papazerigi 156 138,042 06/04/2023, Saat: 22:21
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Sonrası Yüzde Buz Gezdirme TrasNicinSarT 18 8,099 12/11/2022, Saat: 10:34
Son Yorum: exselans
  Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari osaka23 62 32,964 15/02/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: mtcn77
  Kaç perdede tıraş oluyorsunuz ? eggman 169 143,993 09/01/2021, Saat: 21:06
Son Yorum: Tıraşolog
  Tıraş Sonrası Ciltte Yanma papazerigi 67 41,439 21/12/2020, Saat: 23:23
Son Yorum: onurcakmak
  Tıraş sorunum Don Quijote 9 5,224 14/02/2020, Saat: 23:08
Son Yorum: Don Quijote
  Tiras aleti bastirma olcusu Rigbie 6 3,907 20/04/2019, Saat: 15:00
Son Yorum: FearOfATG
  Kullandığımız en agresif tıraş aletleri(ANKET) jegal 40 23,188 26/01/2019, Saat: 12:00
Son Yorum: sfenks
  Hassas Cilt İçin Doğru Tıraş Sonrası Ürünler Oguzhan53 9 11,102 27/11/2017, Saat: 15:49
Son Yorum: Ferman
  Tıraş Öncesi ve Esnasında Doğru Yöntemler Mauser 5 8,841 01/11/2015, Saat: 20:03
Son Yorum: msakalli

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: