Merhaba ve Tavsiye
Ömer komşum forumumuza öncelikle hoşgeldiniz diyorum ben. Sonrasında birkaç eklemelerim olacak ilk alışverişiniz için.
1. EJ 89 iyi mild bir alettir keskin jiletlerle kullanıldığında iyi sonuç verir. Forumdaki çoğu komşumunda geleneksel tıraşa başlangıç aletidir (ben hariç), memnun kalınca ve forumuda okuyunca zaten daha iyi aletlerden edinmekı isteyeceksiniz, burada çok dikkatli ve temkinli olmak gerekir çünkü malesef hiç sonu olmayan alışveriş sinsilesinde sizi çok model dürtecektir almanız için, aman diyeyim Big Grin
2. Prorasonun ben mentollü yeşil renk olan kremini kullanıyorum, memnunum fakat nemlendirme konusunda çok birşey beklememenizi öneirirm, bu hususta tavsiyem size impa ticaretten bir adet cella edinmeniz olacaktır. Badem yağı özlü yumuşak tip bir italyan tıraş sabunudur, nemlendirme etkisinden memnun kalacaksınız.
3.Jilet konusuna gelecek olursak burası aslında biraz kişisel deneyim ve alınan feedbacklere göre değişen tercihler kısmıdır biraz, size tavsiyem cihankeskin komşum ile aynı olacaktır, tüm jilet markalarından birer paket satın alın her tıraşta bir tane deneyin en uygun olanları seçin ve ona göre stok yapın derim ben de. Özellikle Gillette 7 Oclock Sharp Edge (Sarı Paket), Polsilver, Personna Platinum ve Astra Maviden de mutlaka edinin derim. Feather alacaksanız Jilet dikkatli olun derim çünkü dikkatli olunmazsa aldığı öpücük bazen kanlı olur ve canınız yanabilir Big Grin.
4. Tipsoft porsuk kılı fırça için tipsol komşumuza mesaj atabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız tıraş köpüğünün sıcak kalmasını da istiyorsanız Scuttle (Forumdaki bazı komşularımız tarafından ' Tıraş Çaydanlığı ' olarak çevrilmiştir) mertsel komşumuza mesaj atıp sıraya girip yaptırılmasını talep edebilirsiniz. Siyah ve beyaz renkte scutllelar 55 tl rustik eskitilmiş tip olanlar 65 tldir
5. Sabun konusunda Daha öncede bahsettiğim gibi Cella ve Tabac gibi sabunlardan edinebilirsiniz Krem istiyorsanız Speick, La Toja vb. gibi kremleri İmpa Ticarette bulabilirsiniz.
6. Acil Müdahale konusu. Bu da basit ya cihankeskin komşumun bahsettiği gibi Clubmanın ürettiği gibi bir Styptic Pencil (Kan Durdumak için kullanılan Kan Kalemi) ya da bildiğimiz berberlerde de bulunan İHA kantaşı isteyebilirsniz. Ben şahsen stok yaptım tanesi 1 Tl idi İHA kantaşının 6 paket aldım, memnunum. Küçük kesikler ve tıraş sonrası gözenekleri kapatmak ve de tıraş kalitesini ölçmek için kullanılan Şaplardan edinebilirsiniz. Zaza ya da Osma şap gibi bir şap işinizi çok fazla derecede görecektir. Seyahatlerde yanınızda götürmek için basit bir şap istiyorsanız Gratis Mağazalarında Crystal Vücut deodorantı da şaptır seyahat boylarından ya da normal büyük boyundan edinebilirsiniz.
7. Tıraş sonrası Balm tavsiyesi ise Tabac Aftershave Balm ya da 444 olur. Özellikle mentol ve ferahlık seviyorsanız 444 balmı çok beğeneceksiniz.
Tekrardan hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim.
Mehmet komşum yani şu saatte beni kopardın gülmekten, ''tıraş çaydanlığı'' da nedir yahuSmile))) arkadaşımız tıraşdanlık tavsiyesinde bulunmuş. Ama sizin nazarınızda tıraş french press, tıraş aeropress, tıraş cezvesi etc. Olarak sınıflanabilirmi? Sakın alınmayın çok hoşuma gitti vallahi hala gülüyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
yok tipsol üstadım günün tıraşında bir komşumuzda öyle yazıyordu ondan yazdım Big Grin Big Grin
Aramıza hoş geldiniz.
öncelikle hoş geldiniz . makina konusunda ayarlı makine almanızı öneririm.Çünkü mild aletlerde traşa başlayıp sonra agresif alsam dahamı iyi olur derken bi bakmışsınız bi sürü makina. Merkur progres veya futur almanızı öneririm.Bende ej barley var.Ama ayarlı makina aldığımdan beri kenar da duruyor.
Hosgeldiniz aramiza. Biraz arastirmayla butun sorumarinizin cevabina kisa surede ulasirsiniz.
Hosgeldiniz
Hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim Blush
Acta est fabula, plaudite.
Eomer komşum umarım bu hoşgeldiniz mesajlarını okuyorsunuzdur. İlk mesajınızdan sonra bir daha yazmamışsınız.
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
Hoşgeldiniz.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 980 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34