Geleneksel Tıraş Forumları
Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sonrası (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Konu Başlığı: Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam (/showthread.php?tid=9963)

Sayfalar: 1 2 3

RE: Cvp: Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam - ahraz - 02/03/2020

(02/03/2020, Saat: 14:02)Alp83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba cella balsamı kullanıyorum cok memnunum ama malesef hiçbir yerde bulamıyorum bunun yerine tavsiye edeceğiniz bir şey varmıdır mesela tabac nasıldır ?
Merhaba. Şahsi tecrübelerime dayanarak uzun vadede en etkili balsam Loccitane cade. Beğenerek ve severek ki kullandığım bir ürün. Görece pahalı kaçabilir, indirim zamanlarını takip etmekte fayda var. Benim beğendiğim gibi eminim siz de seversiniz.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam - Samet - 02/03/2020

@Alp83 sebamed balsamı da bir değerlendirin, nemlendirme üst seviyede. Cellayı hatırlayabildiğim kadarıyla kokularıda benziyor.

Cvp: Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam - 3RD1 - 28/04/2020

Okumazsan soluğu yine burada alırsın. Smile Diyerek kendimle bir konuşma yapıyor ve bu satırları yazıyorum. Smile Eeee bu tıraş sonrası balsam İzmir Bademli'nin yakınından bile geçmiyor. Smile Hayal kırıklığı mı desem sevindim mi desem bilemedim. Forum da her konuyu kaçırmadan okumaya çalışırım. Bu konu gözümden nasıl kaçmış anlamadım. Smile Neyse. Güzel bir Cella acıbademli tıraşımdan sonra hep almak istediğim ancak sıranın gelmediği Bonherre'nin de hediye olarak gönderdiği kırmızı balsamı kullanayım da evde acıbadem kurabiyesi gibi gezeyim dedim. Açtım ve o da ney? Bunda badem kokusu yok ki. Smile Neyse sürdüm yüzüme kokusu da güzel ama kafa hala yanık. Smile Alır mıyım bu ürünü? Pek sanmıyorum çünkü herhangi bir balsam gibi kokusu var. Sanki ben bunu daha önce de biliyormuşum gibi hissettiriyor. Diğerlerinin arasından sıyrılmıyor. Performans güzel mi? Güzel ancak fiyatının ederi mi? Bence değil.

Cvp: Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam - Ferat - 23/05/2020

Değinmek istediğim şey ürünler değil forumun benzersiz bir bilgi birikim noktası olmasıdır.
Cella sabun almayı düşünüyorum ürünleri araştırırken varlığından haberim dahi olmayan tıraş öncesi jel ve tıraş sonrası balsamını görüyorum yaptığım tek şey google amcaya ürünün adını ve geltir yazmak oluyor. Özel olsa da mutlaka işe yarar bir yorum, değerlendirme karşıma çıkıyor. Bu işlerde yeniyim epi topu 3 aydır geleneksel tıraş oluyorum bunun günlük hobim haline gelmesinde forumun katkısı yadsınamaz. Bu vesile ile forumu kuranlara emek verenlere teşekkür etmek isterim. Saygılar

Dipnot: ürünleri alınca bu başlıkta ayrıca yorumlayacağım.

Cvp: Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam - Ferat - 30/05/2020

hxNAss.jpg

2w1DRw.jpg

0Rv60L.jpg

Köpük cella bademliye ait. Kıvamlı, sönmeyen ve krema gibi.. 2 perde çok rahat bir tıraş sağladı. Tekrar yükleme ya da ıslatma gerektirmedi. Badem kokusu sabunun kabını açınca çok yoğun geldi. Hatta tabac için yoğun tütün kokusu yorumları vardı ama bunun badem kokusu çok daha baskın ama köpürtünce azalıyor ve rahatsızlık vermiyor.

Balsama ayrı paragraf açmak gerek. Bu zamana kadar sadece prorasonun iki ayrı balsamı ile nivea balsamlarını, old spice ve nivea losyonları kullandım. Bu ürünlerden açık ara daha üstün, ilk sürülünce oldukça yağlı gibi geliyor, o ara yüze oldukça efektif şekilde yayılıyor ikinci kez şişeden balsam almanıza gerek kalmıyor. Yüzünüze yedirirken bu yağlı yapı "çok mu sürdüm acaba" diye düşündürürken bir anda suratta emiliyor ve bebek poposu gibi yapıyor cildi.. Daha iyisi de vardır belki bilmiyorum ama benim şimdiye kadar kullandığım en iyisi bu oldu.

Fotodaki köpükte görüntü itibari ile yanlışım varsa yapıcı yönlendirici yorumlara açığım. Saygılar

Cvp: Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam - ooppss - 30/05/2020

İncelemeler için teşekürler, ben de kırmızı balsamı çok beğendim, açıkçası pek bir beklentim yoktu ama gözlemim aynı oldu, eldeyken çok yağlı görünüyor ama ciltte çok hızlı emiliyor ve yapışkan his bırakmıyor. Cella nın ürünleri biraz efsanevi sabunun gölgesinde kalıyor ama balsamı kesinlikle denemeye değer bence.

Cvp: Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam - MetsGo - 30/05/2020

Cella kırmızı balsam serinin lideri benim gözümde Smile

Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam - ahbap - 30/05/2020

İnceleme için teşekkürler, iyi günlerde kullanın Cellalarınızı

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam - Ferat - 31/05/2020

Bu akşam da yeşil seriyi kullandım. Sabun ve balsamın kullanım hissiyatı bakımından kırmızı seriyle ilgili söylediklerim tamamen geçerlidir. Tek farkı kokusu, yeşilin daha freş bir kokusu var. Bana farketmez ama kırmızı kışlık, yeşil yazlık diyebiliriz. Çok yoğun koku sevmiyorum diyene yeşili önerebilirim.
Sonuç olarak Cella sabunların boşuna efsane olarak nitelendirilmediği, balsamların ise oldukça başarılı olduklarını söyleyebilirim.
Saygılar.

Cvp: Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam - Muhibbi - 03/06/2020

Cella bence vasat bir sabun ama balsamı gerçekten harikaymış. 1 haftadir kullanıyorum çok beğendim.