Geleneksel Tıraş Forumları
Marks and Spencer Gentlemen AS - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sonrası (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Konu Başlığı: Marks and Spencer Gentlemen AS (/showthread.php?tid=9704)

Marks and Spencer Gentlemen AS - mehmets - 02/11/2018

Nerden aklima geldiyse M&S'in sitesine bakayim diyorum, tam kislik bir AS varmis. Hem de hayvanlar uzerinde denenmemis.

Alsam mi acaba derken, hic yorumu olmayan urune 80 TL odemek istemiyorum. Ingiltere sitesine gidiyorum, burada 80 TL'ye satilan urun orada 7.50 GBP.

Kaziklandigini hissetmek hic hos degil dostlar. Tabi bizim paramizin degersizligi de boyle durumlarda daha cok kendini hissettiriyor.

707f0718-0af4-4b0c-9983-85af32bd89d1_siz...Center.jpg

Marks and Spencer Gentlemen AS - kokopelli - 02/11/2018

M&S Ingiliz markası. Kendi memleketlerinde fiyatın makul olması pek mantıksız sayılmaz sanki. 7.5 GBP de 52 TL yapıyor, hani yarısından aşağı da değil. 80TL yine insaflı kalmış bence.

Herşeyin ucuz olduğu ABD'de 100xDerby Extra jilete 10USD, yani yuvarlak hesap 60 TL veriyorlar ve hala memnunlar. Bizde ayni ürün düne kadar 20 TL'ydi. Şimdi 30TL oldu diyelim. Arko da 2 USD mesela, bizdekinin 4 katına satılıyor.

~SB

Cvp: Marks and Spencer Gentlemen AS - mehmets - 02/11/2018

(02/11/2018, Saat: 22:40)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: M&S Ingiliz markası. Kendi memleketlerinde fiyatın makul olması pek mantıksız sayılmaz sanki. 7.5 GBP de 52 TL yapıyor, hani yarısından aşağı da değil. 80TL yine insaflı kalmış bence.

Herşeyin ucuz olduğu ABD'de 100xDerby Extra jilete 10USD, yani yuvarlak hesap 60 TL veriyorlar ve hala memnunlar. Bizde ayni ürün düne kadar 20 TL'ydi. Şimdi 30TL oldu diyelim. Arko da 2 USD mesela, bizdekinin 4 katına satılıyor.

~SB

Eger o ulke vatandaslari maaslarini aldiklarinda, ceplerindeki parayi TL'ye donduruyor olsalardi haklisiniz. Lakin oyle degil. Bu biraz Avrupa'nin en ucuz benzini bizde gibi oldu Smile

Ingiltere'de bu urunu almak isteyen kisinin cebinden 7.5 birim para cikiyor, yani bizim Arko veya EST almamiz gibi birsey. Bizimle onlarin alim gucleri arasinda da yuksek bir fark mevcut.

Evet biz yurtdisindan urunu almak istesek bahsettiginiz rakamlarla karsilasacagiz fakat orada yasayanlar icin durum tam tersi.

Marks and Spencer Gentlemen AS - kokopelli - 02/11/2018

Ee ekonomik durum kötüye gittigidiyor zaten, ona diyecek birşey yok. Kendinizin üretmediği bir malda da fiyatların ayarlaması da ancak bir yere kadar olabiliyor. Yabancı malı ya boykot edeceğiz ya da bu duruma boyun eğeceğiz.

~SB

Cvp: Marks and Spencer Gentlemen AS - mehmets - 03/11/2018

Malesef ama bazi markalarin fiyatlandirmasi gercekten cok yuksek oluyor. Indirim doneminde Body Shop veya Yves Rocher'tan cok uygun fiyata urun alabiliyorum. Fakat daha once kullanmadigim bir urune bu parayi odemek istemem.

Her neyse konu AS'den ekonomiye kaydi bir anda Smile

Cvp: Marks and Spencer Gentlemen AS - ekilic2 - 06/11/2018

Merhaba,
Bu ürünü ve losyonunu Londrada almıştım. Orada uygun fiyata satılan ve çoğu kişinin M&S olduğu için hediyelik olarak aldığı ürünlerdir. Ben de Türkiyeye dönerken çok sayıda hediyelik getirmiştim. Ancak Türkiyede bu ürüne o kadar para verileceği kanaatinde değilim. O fiyata daha etkili ürünler alabilirsiniz. Biraz fazla parfüm içerir. Bazen parfüm mü kullandım diye dediğim de oldu. Ancak çok şık şişe ve kutu tasarımı var. Tam hediyelik.

Ayrıca sonra farkettim benim aldığım aftershave paraben içeriyordu. Şimdikilerde var mı bilmiyorum.

keyifli tıraşlar....

Cvp: Marks and Spencer Gentlemen AS - ahraz - 06/11/2018

Merhaba. Bahsi geçen ürünü kullanıyorum. İçerik bilgisini akşam atarım. Alkol neredeyse yok gibi, koku çam kokusu. Eşim beğendi. Ben de fena bulmadım, başka ürünler varken bu fiyata alınır mı sorusu zevk meselesi olduğu için hiç girmeyeceğim. İki çeşidi var. diğerinin kokusunu sevmedim.

Cvp: Marks and Spencer Gentlemen AS - dikdik_s - 06/11/2018

Çam kokusu tarzı birseyse, ben de size bir alternatif onereyim. Bu fiyata Aqua di Selva, bizim gunes sistemi uzerinde baska yerde yoktur.
https://www.hepsiburada.com/acqua-di-selva-for-men-edc-100-ml-p-HBV00000BI0EE

Cvp: Marks and Spencer Gentlemen AS - ekilic2 - 06/11/2018

(02/11/2018, Saat: 21:02)mehmets Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nerden aklima geldiyse M&S'in sitesine bakayim diyorum, tam kislik bir AS varmis. Hem de hayvanlar uzerinde denenmemis.

Alsam mi acaba derken, hic yorumu olmayan urune 80 TL odemek istemiyorum. Ingiltere sitesine gidiyorum, burada 80 TL'ye satilan urun orada 7.50 GBP.

Kaziklandigini hissetmek hic hos degil dostlar. Tabi bizim paramizin degersizligi de boyle durumlarda daha cok kendini hissettiriyor.

9 yıl önce aldığım WoodSpice'ın losyon ve balsamı. Kutusu değişmiş ama şişesi aynı. Hala kokusu da aynı mıdır fikrim yok.

2lsch9t.jpg

Cvp: Marks and Spencer Gentlemen AS - ekilic2 - 07/12/2018

Merhaba uzun yıllar sonra evde kullanılmayı bekleyen woodspice ürünlerini tekrar kullandım. İlk defa geleneksel tıraşa başladıktan sonra yine denemiş oldum. Losyonun kokusu artık hoşuma gidiyor diyebilirim. Hatta bir kutu daha alabilirim. Fiyatı uygun olsa daha iyi olacaktı. Çam ve hafif odumsu koku doğaya olan ilgimden beni etkiledi. Balsamı ise hafif sulu bir kıvamda. Koruyuculuğu konusunda dikkatimi fazlasıyla çekti. Sabah tıraş olmama rağmen aradan 3 saat geçti ve cildim hala nemli, çok yumuşak. Bu iki ürünü ilerdede kullanmaya devam edeceğim. Hatta Londradan yakınlarıma getirtebilirim.

NOT: Daha önce woodspice ile ilgili paylaştığım bilgilerden biraz farklı düşünüyorum şimdi. Neticede ürünü şimdi hakkıyla fazla kullandım ve deneyimlerim biraz daha arttı. Saygılar...