Geleneksel Tıraş Forumları
Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Kendin yap - DIY (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Konu Başlığı: Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila (/showthread.php?tid=9660)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila - GecayS - 27/05/2020

(27/05/2020, Saat: 14:21)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @GecayS komsum süet ayakkabı eskiden cok sevmezdim ama bu bakım temizlik islerine girince süet calısması cok kolay geldigi icin suet ayakkabılara daha bir sempatik olmaya basladım.

Daha onceki bir mesajımda suet icin genelde yaptıklarımı yazmıstım onu direk buraya yapıstırayım dostum.

Teşekkürederim.
En fazla bir ayakkabıyı mundar ederim
Tabanı bantlamak ve her aşamada fırça önemli bilgi oldum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila - İsmetaltan - 27/05/2020

@00serkan4300 , @FurkanErdem hocam masallah diyelim ellerinize saglik, gaza geldim aylardir bekleyen suet spor ayakkabiya daliyim aksam, eve erken gidebilirsem. :-D
@GecayS abi kolay gelsin bekliyoruz fotolari, @dikdik_s abi sende yukleme fotograf kendimi beceriksiz hissediyom. Big Grin

Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila - GecayS - 27/05/2020

[mention]İsmetaltan [/mention] Tedarik işine gireyim hele ilk fırsatta

Cvp: Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila - FurkanErdem - 28/05/2020

Teşekkür ederim @dikdik_s, @00serkan4300, @İsmetaltan.

Serdar üstadım bu süetleri bir türlü sevemedim. Çok toz topladığı, belki de bakımı zor geldiği içindir. Tabi buradaki süet bakım işini görünce ilgi duymaya başladım süetlere. Eş dostta varsa süet ayakkabı, alıp bir bakım yapmak istiyorum. Bakımı becerebilirsem süet ayakkabılara geçiş yapmayı düşünüyorum.

Cvp: Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila - dikdik_s - 28/05/2020

@FurkanErdem @GecayS komsularım. Ben şu ayakkabının şu şekilde degisimine tanık olunca, son zamanlarda valla deri de neymis cansın suet düsüncesine büründum .

@İsmetaltan kardesim kızacak ama ne yapayım mevzuya baglı göstermem lazım Smile
49944543352_ed1a0b006b_b.jpg

O sprey boyalar vs. de kullanım olarak cok kolay ama renk belli ise spreylerin 4te1 parasına ayakkabıcıların kullandıgı likit suet boyalarından da kullanabilirsiniz. İlla renkli boyaya bile gerek yok seffaf renkli restorerlar veya su iticiler bile buyuk fark yaratıyor. Yeterki onceki temizligini ve fırcalamalarını iyi yapın.

Cvp: Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila - GecayS - 28/05/2020

(28/05/2020, Saat: 10:40)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FurkanErdem @GecayS  komsularım. Ben şu ayakkabının şu şekilde degisimine tanık olunca, son zamanlarda valla deri de neymis cansın suet düsüncesine büründum .

@İsmetaltan kardesim kızacak ama ne yapayım mevzuya baglı göstermem lazım Smile

O sprey boyalar vs. de kullanım olarak cok kolay ama renk belli ise spreylerin 4te1 parasına ayakkabıcıların kullandıgı likit suet boyalarından da kullanabilirsiniz. İlla renkli boyaya bile gerek yok seffaf renkli restorerlar veya su iticiler bile buyuk fark yaratıyor. Yeterki onceki temizligini ve fırcalamalarını iyi yapın.

Camper öldürülemeyen ayakkabı Bende de derisi var iki kere renk için verdim.Artık kendim denerim.

@dikdik_s komşum Muhtemelen renksiz sprey bulursam şeffar restorerlar ile deneyeceğim ile ön temizlikleri yaparak deneyeceğim.
Ayakkabılar ara renklerde risk almak istemiyorum.

Cvp: Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila - İsmetaltan - 28/05/2020

abiler ayakkabiyi dun arabanin bagajindan cikardim en sonunda deri mamul imalati yapan bi abiye verdim topuk ici destek plastikleri kirikti onlari yapacak sonrasinda bende evde temizlik boya isine gircem, yaz aylari nefes aldigindan sanirim o ayakabimi hasat edene kadar giydim zalimce, onu odullendiriyim bakim yapip yenileyerek.
umarim halledebilirim, ayakkabi bu https://www.ayakkabidunyasi.com.tr/nike-sb-check-solar-siyah-erkek-sneaker-843896-002-2000843896002/?gclid=Cj0KCQjwwr32BRD4ARIsAAJNf_2j1Zhf3P2Aq9CpFq6ET_wJBOiazgvk5mrTFU1WcTHT-5H17nwEihEaAs21EALw_wcB&integration_stokkodu=2000843896002&integration_beden=45

Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila - GecayS - 28/05/2020

[mention]dikdik_s [/mention] komşumun tavsiyelerine uyarak başlangıç aşamasında tel fırça ve şeffaf su itici alarak ilk boya tecrübemi yaptım.

Her aşamada fırçalama yaptım. Yaparken keşfettiğim bir şey fırçayı tek yöne yapmak gerekiyormuş.

İlk aşama fırça sünger kopuk yaptığımda yeter yahu bu kadar diyip baz geçecektim ki kurudukça boya beni dedi.

Başlangıç

10a3c6db9749c8f61433f60c525b4575.jpg

İslem sonrası

1dff4105f906a4e5cb88518f0be9c5fa.jpg

Sirada daha ağır vaka aynı renk bir süre daha var.
Hafta sonuna bıraktım.

Cvp: Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila - dikdik_s - 28/05/2020

Abi ellerine saglık. Telefondan cok detaylı goremedim ama renk baya toparlamıs cok guzel olmusa benziyor. Su itici aynı zamanda kirlenmesinin de onune geciyor uzun sure.

Tel fırcayı gorunce not eklemek istedim. Bu tarz tel fırcaları nispeten uzun tüylü tam süet şeklinde ayakkabılarda kullanmanızda hic sıkıntı yok dostlar ama yaglı nubuk gibi kısa tuylu urunlerde önce bir kosesinde deneyin. Ciziyor gibi bir hissiyat edinirseniz sert bir elbise fırcası veya suet temizleyici silgilerin arka tarafında olan fırca ile yapmanız daha iyi olur diye paylasmak istedim meraklılarına.

Abi tekrar eline saglık, bu arada ayakkabıda cok karizma ve kalite malmıs. Guzel gunlerde giyin üstad.

Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila - GecayS - 28/05/2020

(28/05/2020, Saat: 22:51)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi ellerine saglık. Telefondan cok detaylı goremedim ama renk baya toparlamıs cok guzel olmusa benziyor. Su itici aynı zamanda kirlenmesinin de onune geciyor uzun sure.

Tel fırcayı gorunce not eklemek istedim. Bu tarz tel fırcaları nispeten uzun tüylü tam süet şeklinde ayakkabılarda kullanmanızda hic sıkıntı yok dostlar ama yaglı nubuk gibi kısa tuylu urunlerde önce bir kosesinde deneyin. Ciziyor gibi bir hissiyat edinirseniz sert bir elbise fırcası veya suet temizleyici silgilerin arka tarafında olan fırca ile yapmanız daha iyi olur diye paylasmak istedim meraklılarına.

Abi tekrar eline saglık, bu arada ayakkabıda cok karizma ve kalite malmıs. Guzel gunlerde giyin üstad.

Çok teşekkürederim.
Sanırım bu tip suette kapartmak icin bu tarz fırça ideali.
Bunu alırken adamda silikonvari bir fırça vardı.Sanirim o yağlı nubuk icin kullanılıyor.

@[mention]dikdik_s [/mention]
Bilek tarafında bir yağ lekesi var sanki.
Bir daha ki bakımda ufaktan bir yağ cöz uygulamayı düşünüyorum