Geleneksel Tıraş Forumları
Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Kendin yap - DIY (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Konu Başlığı: Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila (/showthread.php?tid=9660)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

Cvp: Ayagında Kundura.. Ayakkabı Boya ve Cila - AKadir - 10/11/2019

(10/11/2019, Saat: 18:53)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aramızdan ihtiyar bir amcamız,

Kimki acaba? Big Grin Big Grin

Cvp: Ayagında Kundura.. Ayakkabı Boya ve Cila - ouz7 - 10/11/2019

@dikdik_s ustadim saygilar, uzun suredir bu konuya kafayi takmis durumdayim (yaklasik 1 yildir) butun denemelerden sonra bu isin cidden saphir ile doruk noktasina ulastigini dusunuyorum. (Deri oxford, derby ve klasik ayakkabilar uzerinden konusuyorum) simdi sizlere sorum su ustadim likit altin olarak gecen saphir (renovator) urunleri sizce de parasinin hakkini veriyor mu? Yani butce baya uctu su an ama kiymetli ayakkabilar sifirlaninca cok keyifleniyorum...
Bir de iyi bit at kili firca ariyorum ama turkiyedekilerin hepsi standart sanirim... sadece Serdar hocam degil bilen onerisi olan varsa cok mutlu olacagim... en ust kalite at kili firca onerisi olan var midir?

Cvp: Ayagında Kundura.. Ayakkabı Boya ve Cila - Rigbie - 10/11/2019

(10/11/2019, Saat: 18:53)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...

Çok merak ettim bu adidasın değişimini takipteyim.

Cvp: Ayagında Kundura.. Ayakkabı Boya ve Cila - Serjames - 11/11/2019

(10/11/2019, Saat: 23:08)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok merak ettim bu adidasın değişimini takipteyim.

+1
Ne kadar düzeltilebilir bende merak ediyorum doğrusu.

Ayagında Kundura.. Ayakkabı Boya ve Cila - Nani Kuş - 11/11/2019

(10/11/2019, Saat: 22:10)ouz7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s ustadim saygilar, uzun suredir bu konuya kafayi takmis durumdayim (yaklasik 1 yildir) butun denemelerden sonra bu isin cidden saphir ile doruk noktasina ulastigini dusunuyorum. (Deri oxford, derby ve klasik ayakkabilar uzerinden konusuyorum) simdi sizlere sorum su ustadim likit altin olarak gecen saphir (renovator) urunleri sizce de parasinin hakkini veriyor mu? Yani butce baya uctu su an ama kiymetli ayakkabilar sifirlaninca cok keyifleniyorum...
Bir de iyi bit at kili firca ariyorum ama turkiyedekilerin hepsi standart sanirim... sadece Serdar hocam degil bilen onerisi olan varsa cok mutlu olacagim... en ust kalite at kili firca onerisi olan var midir?

Komşum selamlar Saphir Renavautor ben aldım oldukça memnun kaldım . Bu ürünü uzun bir süre kullanmayacağım ayakkabılarda kullanıyorum .

Fırça olarak Langer-messermer ve Burgol tavsiye ederim . Bu markaların at kılı fırça yanında yak fırça dedikleri son finisaj fırçaları da mevcut onu ayırca tavsiye ederim . Jila sonrası etkisi çok belli oluyor .

Cvp: Ayagında Kundura.. Ayakkabı Boya ve Cila - dikdik_s - 11/11/2019

An itibari şipsak sadece temizlik yapıldı, boya vs. hicbirsey yok.

49050647781_55b01ce983_c.jpg

49050647856_dd5f38c635_c.jpg

Yapılanlar
1- Camasır detarjanı, oxi leke cıkarıcı, pril ve su karısımı yapıldı fırca ile ayakkabının her tarafı silindi.
2- Aynı solusyon ile ayakkabının taban kenarları tel fırca ile guzel temizlendi.
3- Durulandı ve bagcıklar ile birlikte camasır makinasına atıldı.
4- Su anda kuruma asamasında, bir iki cizigi aseton ile sildim fotoları cekmeden once.

Yapılacaklar:
Ayakkabı kaliteli malmıs, derisi guzel. Cok fazla birsey yapmayı dusunmuyorum ekstra, belki beyaz basit spor ayakkabı boyası ile ustunden bir kat gecip bitiririm gibime geliyor.

Cvp: Ayagında Kundura.. Ayakkabı Boya ve Cila - Değer - 11/11/2019

@dikdik_s Komşum mükemmel olmuş sıfırdan farksız elinize emeğinize sağlık.

Cvp: Ayagında Kundura.. Ayakkabı Boya ve Cila - DenizKSK - 12/11/2019

Resmen evrim geçirmiş ayakkabı. Eline sağlık üstad.
Benim hanım da kendi Stan Smith ayakkabısını (bunun yeşil şeritlisi bir ara Kızılay dağıtmış gibi modaydı hanımefendiler arasında) ve 1 çift güderi CAT botunu lostraya vermişti ikisi için 100₺ para ödemişti. Sad
İçim gitti ödediği meblağı duyunca, tabi o zamanlar bu konudan bihaberim. Bilsem göndertirmiydim lostraya...
Mis gibi oturur kendim yapardım evde, zaten severim uğraşmayı böyle konularla.

Cvp: Ayagında Kundura.. Ayakkabı Boya ve Cila - mustbe - 12/11/2019

harika bir sonuç çıkmış ortaya üstadım geçen hafta ben de 8 çift spor, kundura ve bot elden geçirdim keşke öce burada sorsaymışım Sad sizin karışım güzel sonuç vermiş.

Cvp: Ayagında Kundura.. Ayakkabı Boya ve Cila - mehmets - 12/11/2019

@dikdik_s elinize saglik, muhtesem

Bir seye takildim, spor ayakkabi makinaya atilmaz diye biliyorum, yaniliyor muyum?