Geleneksel Tıraş Forumları
Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Kendin yap - DIY (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Konu Başlığı: Ayagında Kundura.. Deri Boya ve Cila (/showthread.php?tid=9660)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

Cvp: Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? - Ayhandulgar - 09/10/2019

İlk ve ortaokulu yıllarında babamın böyle takımları vardı bende ondan özenip hep kendim boyardim ayakkabılarımı.
Lise ve üniversite zamanlarında ise gerek hazır boyalar gerek spor ayakkabı kullandığım için elveda etmiştik.
@dikdik_s Serdar hocanın paylaşımları ile tekrar en azından sporları temizlemek için fırça alayım diye çarşıda bir dukkan bulup dayanamayıp aşağıdakilerin hepsini aldım en azından botları boyarim.
IMG-20191009-201714.jpg

Cvp: Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? - 3RD1 - 09/10/2019

Aynı set bende de var komşum. Sadece bot diye düşünmeyiniz. Kemer ve cüzdan da boyanabilir cilalanabilir. Ben hatta eşimin çantalarını boyadığımı bilirim. Smile

Haklısınız komşum. Aklıma ilk gelen bot oldu zamanla cesitlenir Smile

Cvp: Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? - dikdik_s - 09/10/2019

@Ayhandulgar
Hayırlı olsun kardesim, dostumun dedigi gibi vintage tıras makinası kutusundan canta cuzdana, deri her yanımızda. İsin ozunu ogrenince her turlu ortamda kullanabilirsiniz. O da bizleri diger kimselerden (normal insanlardan ayıran Smile ) ayrı bir bilgimiz/hobimiz olsun.

Teşekkürler Serdar hocam. Zaten bu zevkli hobiyi sayenizde hatırladım.

Cvp: Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? - Viper - 09/10/2019

Açıkçası bende de bunun daha büyüğü bir set var fakat kemer cüzdan gibi şeyleri boyamaya korkuyorum kıyafetlere veya tene boya geçecek diye ?

Cvp: Ayagında Kundura.. Ayakkabı Boya ve Cila - Değer - 09/10/2019

@dikdik_s Komşum ayakkabı konusunu yeni gördüm bu hobiyi devam ettiren pek kimse kalmadı. Restorasyon resimlerinize baktım da işçiliğinizi ve emeğinizi taktir ediyorum hepsi mükemmel olmuş. Ben de çok teferruatlı olmasa da bu hobiyle hafta sonları uğraşan birisiyim bunlarda benim ekipmanlarım Smile
Sk3obM.jpg

Cvp: Ayagında Kundura.. Ayakkabı Boya ve Cila - 3RD1 - 09/10/2019

Bende böyle başladım devamı çok farklı yerlere gidiyor bilginiz olsun. Şuan için ne mi yapıyorum? Kendi çantamı kendim yapıyorum, kemer cüzdan vs. vs.

Cvp: Ayagında Kundura.. Ayakkabı Boya ve Cila - dikdik_s - 10/10/2019

Dostlar ben tesekkur ederim degerli katılımlarınız icin. Kahvede, berberde bos muhabbet yapacagımıza, bari boyle bir sonuc alabilecegimiz seyler yaparak zamanımızı degerlendirelim. Bu tarz hobi ve zevklerimizi genisletmek dilegiyle.

Cvp: Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? - dikdik_s - 10/10/2019

(09/10/2019, Saat: 22:15)Viper Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkçası bende de bunun daha büyüğü bir set var fakat kemer cüzdan gibi şeyleri boyamaya korkuyorum kıyafetlere veya tene boya geçecek diye ?

Sizinki yine normal bir cekince, ust kat komsum var cok samimi oldugum. Babası zamanında demis ayakkabı boyanmaz diye, acaip kıl boyamaz ayakkabı vs. gider marka yenisini alır. Halbuki elindeki ayakkabılara bir bakım yapılsa yepyeni olur.

Sizin sorunuza gelince,
Lacivert dogal deri varmı, siyah/kahverengi deri var mı? Kullandıgınız derilerin cogu zaten boyanmıs urunlerdir. Deri emici ozelliktedir, boyayı emer. Ustune cila turevleri veya su gecirmez urunler kullanıldımı zaten vernik yapmıssınız gibi derinin icine boyayı sabitliyorsunuz. O yuzden size kıyafete vs. gecme olmaz komsum. Nuri leflef tarzı boyaları sadece boya olarak dusunmeyin, iclerinde badem yagı gibi katkılar vardır, aynı zamanda derinizi besler.
Deri renklendirmeye kucuk bir ornek arabalardan gelsin. Ozellikle ele gecmemesini videonun sonlarında gorebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=bMTe1-fB1bk