Geleneksel Tıraş Forumları
Geleneksel Tıraşa Başlamak - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Geleneksel Tıraşa Başlamak (/showthread.php?tid=9561)

Sayfalar: 1 2

Geleneksel Tıraşa Başlamak - ironman50 - 07/09/2018

Merhaba değerli geleneksel tıraş sevenler. Artik jiletle tıraş olmak istiyorum ancak el yatkınlıgim hic yok jiletli tıraş makinelerinin korunakli ve guvenli olanlari varmi

Cvp: Geleneksel Tıraşa Başlamak - osaka23 - 07/09/2018

merhabalar hoş geldiniz muhtemelen en korunaklısı wilkinson un makinesidir ama onunla bile eğer el alışkanlığını bırakmayıp bastırırsanız tahriş yaşayabilirsiniz onun dışında tıraş aletleri adlı başlığı okumanızda fayda var piyasadaki çoğu aletle ilgili incelemeler vardır sanırım Smile

Cvp: Geleneksel Tıraşa Başlamak - ziyanınjileti - 07/09/2018

Hoş geldiniz, umarım daim olursunuz.
Bence bir DE89 ile bu işe başlamanızı öneririm. Gayet mülayim bir tıraş aletidir.

RE: Cvp: Geleneksel Tıraşa Başlamak - FearOfATG - 07/09/2018

(07/09/2018, Saat: 01:11)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar hoş geldiniz muhtemelen en korunaklısı wilkinson un makinesidir ama onunla bile eğer el alışkanlığını bırakmayıp bastırırsanız tahriş yaşayabilirsiniz onun dışında tıraş aletleri adlı başlığı okumanızda fayda var piyasadaki çoğu aletle ilgili incelemeler vardır sanırım Smile
Shavette ile tıraş olmaya başladıktan sonra geçtiğimiz günlerde Wilkinson ile zaman kısıtından dolayı işimi hızlıca halledeyim deyip onunla ufak bir vukuat yaşadım. El alışkanlığı çabuk öğrenilir bence ama acele etmedikçe sorun olmaz diye düşünüyorum. Burak Hocamın bahsettiği ej89 hiç kullanmadığım için bence de Wilkinson uygun.
Uzun vadeli ilişki olacaksa geleneksel ile madem ki mülayim ej89 daha sağlıklı olur ama denemelik Wilkinson daha ekonomik..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Cvp: Geleneksel Tıraşa Başlamak - ironman50 - 08/09/2018

Arkadaslar bu hoş karşılamanizdan dolayi hepinize tesekkur ediyorum. El yatkinligim sıfır insallah bi yerimi kesmem. Mumkun oldukca guvenli kullanirim

Geleneksel Tıraşa Başlamak - FurkanErdem - 08/09/2018

Hoş geldiniz. Keyifli forumlar, konforlu tıraşlar dilerim.

Bu arada Edwın markalı pahalı urunude kullanabilirm mumkun oldugu kadar guvenli olani tavsiye etmenizi rica ederim. Birde koruma kapaklilari oluyormu bu cihazlarin

Cvp: Geleneksel Tıraşa Başlamak - Gentleman - 08/09/2018

(08/09/2018, Saat: 00:54)ironman50 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar bu hoş karşılamanizdan dolayi hepinize tesekkur ediyorum. El yatkinligim sıfır insallah bi yerimi kesmem. Mumkun oldukca guvenli kullanirim

Foruma hoşgeldiniz. Endişelenmenize gerek yok zira Wilkinson yahut Edwin Jagger gibi yumuşak başlı aletlerle kendinizi kesmezsiniz. En basit şekilde plastik saplı kullan at Permatikle tıraş olduğunuzu farzedin. Tek bıçak var, oynar başlık yok. Bastırmadan, açıyı kendiniz ayarlayıp tıraş oluyorsunuz.

Cok tesekkur ederim bu konuda iddialiyim Edwin ile baslamak istiyorum

Birde son bisey sorucam. Jilet olarak ne onerirsiniz

Cvp: Geleneksel Tıraşa Başlamak - Gentleman - 08/09/2018

(08/09/2018, Saat: 01:26)ironman50 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birde son bisey sorucam. Jilet olarak ne onerirsiniz

Hocam jilet işi biraz deneme yanılma gerektiriyor. Sakallarınız sert, kalın yapılıysa Permasharp, orta halli ise Astra işinizi görür lakin ben sadece ülkemizde kolay bulunan ve ucuz iki örnek verdim. Diyelim ki keskin jiletlere ihtiyacınız var ama hangisi? Polsilver, 7o'clock sarı, bolzano, feather, kai vs. uzar gider. İşte siz de denedikçe hangisinden daha çok verim alıyorsanız, hangisi daha konforlu geliyorsa deneyerek bulacaksınız. Forumdaki jilet başlıklarına bakın ve bütçeniz el verdiği ölçüde ilginizi çekenleri alın deneyin.