Geleneksel Tıraş Forumları
Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım (/showthread.php?tid=9424)

Sayfalar: 1 2 3 4

Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım - ckeskin - 27/06/2018

Trump demir ve çeliğe ek vergi getirdi. Biz de otomatik olarak kendimizi ABD - AB ticaret savaşının parçası halinde bulduk. ABD'ye demir çelik satıyorduk. Artık bu fiyatlarla satmamız zor olacak. Bizimkiler de 20 çeşit ürüne ek vergi koydular. ABD menşeli cilt bakımı ve makyaj malzemelerine yüzde 30 ek gümrük vergisi geldi. Hepimize hayırlı olsun. Smile

Cvp: Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım - ziyanınjileti - 27/06/2018

@cihankeskin üstadım ne güzel bu haberi unutmuştum ben. Hiç olmamış, hiç yaşanmamış gibi hayatıma devam ediyordum. Oldu mu bu şimdi.? Smile
b81741c6-0576-4f1b-a07d-1291010bd26c.gif

Neyse ki @Efrasyab üstat var. En iyi Amerikan malı sabunları bile aratmayacak şekilde sabun yapar bizlere. Tongue

Cvp: Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım - abdussamedy - 27/06/2018

o vergiler ne avrupalıya nede amerikalıya dokunur ama bizi kepçeyle dozerle yıkar abi Big Grin

Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım - EskUyeMhmt_G - 27/06/2018

(27/06/2018, Saat: 20:42)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Trump demir ve çeliğe ek vergi getirdi. Biz de otomatik olarak kendimizi ABD - AB ticaret savaşının parçası halinde bulduk. ABD'ye demir çelik satıyorduk. Artık bu fiyatlarla satmamız zor olacak. Bizimkiler de 20 çeşit ürüne ek vergi koydular. ABD menşeli cilt bakımı ve makyaj malzemelerine yüzde 30 ek gümrük vergisi geldi. Hepimize hayırlı olsun.

Üstat cahillik mutluluktur diye güzel bir söz var. Ya para kazandıracağız ya da satın almayıp cahil kalacağız.

Cvp: Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım - vintage - 27/06/2018

Üretim devletleri demir çeliğe vergi koyar tüketim devletleri ise tıraş sabunlarına. Tıraş sabunu yerine apple ürünlerine vergi konsaydı ya

Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım - ardanadam - 27/06/2018

Ben hep 50 liralık aldığım için beni etkilemiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım - DenizKSK - 27/06/2018

Ne zaman başlıyor şimdi bu kural? Ona göre yarın 1-2 bişey daha sipariş geçelim Big Grin

Cvp: Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım - pundoe - 27/06/2018

Makyaj ve kozmetik urunler zaten yasakli degil miydi yav? Ben anlamadim.

Cvp: Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım - onurcakmak - 28/06/2018

@cihankeskin üstadım bilgi için teşekkürler.

@DenizKSK @pundoe bu vergiler şirketlerin yapılacağı ithalatlar için geçerli olacaktır, posta yoluyla gelenlerde yine AB dışı ülkeler vergi diliminde (%20 idi en son) değerlendirilecektir.

Cvp: Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım - connect - 28/06/2018

muhtemelen bugün teslim alacağım tıraş sabununa 43 tl vergi ödeyeceğim Smile