Geleneksel Tıraş Forumları
Traş Aleti Önerisi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Traş Aleti Önerisi (/showthread.php?tid=9259)

Sayfalar: 1 2 3

Cvp: Traş Aleti Önerisi - ckeskin - 10/05/2018

(10/05/2018, Saat: 01:56)ArchLord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir yazıda best fırçaların iyi olduğunu okumuştum tabiki bir bildiğiniz vardır üstadım fırça olarak iyi bir domuz alayım desem hangi markaya bakmalıyım peki?

Best kıl tipi her markada başarılı değil ne yazıkki. Ben geleneksel tıraşa Edwin Jagger Best fırça ile başlamıştım. Her tıraşta tahriş yaşıyordum. Ne zaman fırçayı değiştirdim tahriş kesildi. Forumda "Badger Burn" diye ararsanız biraz daha detay bulabilirsiniz. Porsuk almak istiyorsanız Best yerine Finest veya Silvertip tercih edebilirsiniz. İlk fırça olacağı için belki Finest daha iyi olabilir.

Domuz alacaksanız da benim ilk önerim Semogue 830 olurdu.

(10/05/2018, Saat: 02:29)ArchLord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgi için teşekkür ederim 6c ile 2C arasındaki fark nedir peki?
(10/05/2018, Saat: 02:39)berzax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rockwell 6c var komşum 16c diye bir aleti yok bildiğim kadarıyla. 2c ile arasındaki fark ise alet kafa sayısı. 6c = 6 başlık , 2c = 2 başlık. Günlük tıraş oluyorum dediğiniz için 2c de sizin için yeterli gelecektir.

@berzax hocamın da dediği gibi baseplate sayısı değişiyor. 6C'de çift taraflı kullanılabilen 3 baseplate geliyor. Böylece 1'den 6'ya kadar 6 farklı seviyede kullanabiliyorsunuz. 2C'de bu ayarlardan sadece 1 ve 3 oluyor. 1 aşırı mild bir ayar olduğu için pek kullanılmıyor. 3 günlük tıraşa uygun ama sırf tek tarafını kullanacaksanız bir esprisi kalmıyor. Onun yerine o zaman DE89 da alabilirsiniz. Ben hala 6C'yi tavsiye ederim şu durumda.

Eğer ayarlı almaya karar verirseniz de Progress ile Variant çok benzer ama Variant benim daha çok hoşuma gitti doğrusu.

Cvp: Traş Aleti Önerisi - emiriko - 10/05/2018

Yanlış görmediysem impa'ya 6C gelmişti. Sitede o kadar yer almayan yeni gelen ürün var ki anlatamam. Mustafa Bey'in hepsini siteye koyana kadar stoğu bitecek ürün bile olabilir Smile

Cvp: Traş Aleti Önerisi - ArchLord - 10/05/2018

(10/05/2018, Saat: 03:17)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyat farkı, ithal edilen zamanki kur, ithal edilen avrupa dagıtıcısının o anki fiyatı, varsa ekstra indirimi vs. ile alakalıdır. Onun harici urunler aynı. İki tedarikcide guvenilir tedarikcilerimiz, hangisi olursa farketmez orjinal sorunsuz urunler alırsınız.
Variant-progress cok benzer makinalar. Onerilerim klasikler ustunden oldugu icin ben yine progress derim. Cokta kararsız kalmayın, hayati bir tercih degil,hangisi hosunuza giderse atesleyin gitsin. Ne kadar erken baslarsanız o kadar iyi. Gunumuzde kotu urun yok gibi.

Teşekkür ederim üstadım haklısınız bugün ateşliyorum Smile

(10/05/2018, Saat: 08:29)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Best kıl tipi her markada başarılı değil ne yazıkki. Ben geleneksel tıraşa Edwin Jagger Best fırça ile başlamıştım. Her tıraşta tahriş yaşıyordum. Ne zaman fırçayı değiştirdim tahriş kesildi. Forumda "Badger Burn" diye ararsanız biraz daha detay bulabilirsiniz. Porsuk almak istiyorsanız Best yerine Finest veya Silvertip tercih edebilirsiniz. İlk fırça olacağı için belki Finest daha iyi olabilir.

Domuz alacaksanız da benim ilk önerim Semogue 830 olurdu.

@berzax hocamın da dediği gibi baseplate sayısı değişiyor. 6C'de çift taraflı kullanılabilen 3 baseplate geliyor. Böylece 1'den 6'ya kadar 6 farklı seviyede kullanabiliyorsunuz. 2C'de bu ayarlardan sadece 1 ve 3 oluyor. 1 aşırı mild bir ayar olduğu için pek kullanılmıyor. 3 günlük tıraşa uygun ama sırf tek tarafını kullanacaksanız bir esprisi kalmıyor. Onun yerine o zaman DE89 da alabilirsiniz. Ben hala 6C'yi tavsiye ederim şu durumda.

Eğer ayarlı almaya karar verirseniz de Progress ile Variant çok benzer ama Variant benim daha çok hoşuma gitti doğrusu.

İlgi ve alakanızdan ötürü çok teşekkür ederim. Sepetim hazır sadece traş aleti kaldı. Bugün impa ticareti arayıp sorucam Rocwell 6C varsa elinde ne ala ilk tercihim olacak yoksa Progress' i ateşlicem.

Cvp: Traş Aleti Önerisi - ArchLord - 12/05/2018

Rockwell 6C, Semogue 830, Prosaro Okaliptus&Mentol, Personna Comfort, Polsilver, 7 O'clock sarı, 7 O'clock yeşil. Sipariş verildi farklı jiletler aldım denemek için. Yardımcı olmak isteyen öneride bulunan ve beni aydınlatan herkese çok teşekkür ederim.