Geleneksel Tıraş Forumları
Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri Soru Cevap (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Konu Başlığı: Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari (/showthread.php?tid=9099)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Cvp: Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari - JohnLocke - 06/08/2019

Komşum EJDE8 ile Feather uyumunu çok sevdim ve bir ay boyunca kullandım ama son zamanlarda sıkıntı yaşatma başlamıştı. Dün Gillete Slim'e rapira platinum lux takıp tıraş oldum. Mild alet + mild jilet + 1 perde ile muazzam ve rahat bir tıraş oldum.

Cvp: Hangi tiras aletine hangi jilet takilir ? - ekindgn - 06/08/2019

(06/08/2019, Saat: 15:49)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimde bir suru gilette vintage alet var,kullanamiyorum hepsi cok mild.Bundan oturu yumaya gectim agresifligi hosuma gidiyor eski perma sharp ile kullaniyorum.

Mild alete agresif jilet takilirsa iyi sonuc alinir,veya su sertlikteki tiras aletine su sertlikte jilet takilabilir seklinde bir genelleme yapabilir miyiz ?

Komsum, Yuma ve pembe Rapira uyumu harikadir, muhtesem bir kombinasyon yaratir. Hic yormaz, mermer gibi cilt sunar.

Cvp: Hangi tiras aletine hangi jilet takilir ? - Rigbie - 06/08/2019

(02/04/2018, Saat: 12:49)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Variant - Personna Comfort
EJ DE89 Barley - Ladas ve Lord lacivert
Parker 24C - Polsilver

(06/08/2019, Saat: 16:48)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum, Yuma ve pembe Rapira uyumu harikadir, muhtesem bir kombinasyon yaratir. Hic yormaz, mermer gibi cilt sunar.

Komsum yuma agresif bir alet, rapira pembe ise ben hic kullanamamistim gilette aletlerimde cok kor gelmisti.Deniyecegim burdan agresif jilet arti mild jilet esittir very good diyebilie miyiz Big Grin

Cvp: Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari - edward - 07/08/2019

(06/08/2019, Saat: 17:47)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum yuma agresif bir alet, rapira pembe ise ben hic kullanamamistim gilette aletlerimde cok kor gelmisti.Deniyecegim burdan agresif jilet arti mild jilet esittir very good diyebilie miyiz Big Grin

Genelleme yapmak yanlış olur.Herkesin cildi beklentisi farklı.Her agresif aletle mild jiletin birleşimi düzgün sonuç çıkarmaz.

Yuma ile rapira pembe,mavi,siyah uyumu güzel.Sadece yumanın düzgün jilet tutanını bulmak zor.

En iyi sonucu deneyerek anlarsınız.

Cvp: Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari - ekindgn - 07/08/2019

(06/08/2019, Saat: 17:47)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum yuma agresif bir alet, rapira pembe ise ben hic kullanamamistim gilette aletlerimde cok kor gelmisti.Deniyecegim burdan agresif jilet arti mild jilet esittir very good diyebilie miyiz Big Grin

(07/08/2019, Saat: 00:33)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Genelleme yapmak yanlış olur.Herkesin cildi beklentisi farklı.Her agresif aletle mild jiletin birleşimi düzgün sonuç çıkarmaz.

Yuma ile rapira pembe,mavi,siyah uyumu güzel.Sadece yumanın düzgün jilet tutanını bulmak zor.

En iyi sonucu deneyerek anlarsınız.
Komsumun da dedigi gibi cilde gore durum degistigi icin genelleme yapmak dogru olmayabilir. Bu sebeple denemekte fayda olabilir. Yuma agresif, Rapira o kadar da konforlu bir jilet degil. Ama ikisi birlesince cok tatli bir tiras veriyor. Ben mild olarak ve cildim yorgunsa WS kullanirdim, simdi direkt Yuma + Rapira yapiyorum. Deneyin, olmazsa zorlamaya gerek yok, jilet sonucta. Mesela pek cok komsuma Nacet harika geldi, bana o kadar keskin geldi ki defalarca kanamalar oldu o kadar konforuna ragmen, biraktim mecburen.

Cvp: Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari - korgunv - 07/08/2019

Merkur 42C + Yeşil Astra

Cvp: Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari - Ayhandulgar - 07/08/2019

R41+Voskhod bana çok uyumlu geliyor.

Cvp: Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari - Sh@dow - 07/08/2019

Progress kısa sap (2,5 - 2 ayarında) + Rapira Swedish Supersteel gün aşırı tıraşta bana uyumlu geliyor.

Cvp: Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari - abdussamedy - 07/08/2019

Feather popular + yeşil astra
Baili bd 177 + feather

Cvp: Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari - mustbe - 07/08/2019

(07/08/2019, Saat: 12:48)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather popular + yeşil astra
Baili bd 177 + feather

feather kayması var sizde Big Grin