Geleneksel Tıraş Forumları
VIE-LONG At kıllı tıraş fırçası 12705 - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Diğer Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Konu Başlığı: VIE-LONG At kıllı tıraş fırçası 12705 (/showthread.php?tid=909)

Sayfalar: 1 2 3 4

Cvp: VIE-LONG At kıllı tıraş fırçası 12705 - BigHillMe - 12/02/2015

3383012_orig.jpg

Vie-Long 04212 kullanmayı denemiştim birkaç kez
tehlikeli bir fırça

sizin aldığınız ile aynı sap
farkı knot ağartılmamış

saptaki metal kısım porselen kaseye risk
elden düşürürseniz lavaboya seramiğe risk
celik sabun bastıgım tası bile çizince rotasyondan çıkardım

ayrıca kıllar çok uzun oldugundan yatıyor
olduğundan daha yumuşakmış hissi veriyor

ben sevmedim Blush

Cvp: VIE-LONG At kıllı tıraş fırçası 12705 - ayha-al - 12/02/2015

Simdi biraz serinlik oldu.

Cvp: VIE-LONG At kıllı tıraş fırçası 12705 - BigHillMe - 12/02/2015

görüntüsüne hayran oldum
domuz olmaması avantajdı
fakat aradığımı bulamamıştım Blush

Cvp: VIE-LONG At kıllı tıraş fırçası 12705 - ayha-al - 12/02/2015

Ben bu klasik isinde yeniyim. Bu isin en kotu tarafi domuz kili firca. Bunu hangi domuzdan uretiyorlar bilmiyorum. Bir ara domuza gidiyorduk 2,3 gunde bir geceleri. Ilk zamanlarda hayvan vurmaya karsiydim. Sonra ciftciye verdigi zarari gozumle gorunce neden olmasin dedim.Sonra epeyce vurduk. Sakin denemeyin hastalik oluyor. Yani av hastaligi demek istedim. Birgun birkac tane indirdik. Birlikte gittigimiz arkadasin kopekleri vardi. Vurdugumuz domuzlari kopeklere goturmek istedi. Birini zor bela kayonete bindirdik. Hayatimda oyle koku koklamadim. Dahasi elleyip hatta kucaklayip hayvani kamyonete attik. Iste o olay sondu benim icin.

Artik elime fircayi alinca o olay gozumun onune geliyor. hele birde yuzume surunce
iste kankiler onun icin at kilina gecmem lazim biran once....

Cvp: VIE-LONG At kıllı tıraş fırçası 12705 - ihtilaf - 12/02/2015

(12/02/2015, Saat: 03:23)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu klasik isinde yeniyim. Bu isin en kotu tarafi domuz kili firca. Bunu hangi domuzdan uretiyorlar bilmiyorum. Bir ara domuza gidiyorduk 2,3 gunde bir geceleri. Ilk zamanlarda hayvan vurmaya karsiydim. Sonra ciftciye verdigi zarari gozumle gorunce neden olmasin dedim.Sonra epeyce vurduk. Sakin denemeyin hastalik oluyor. Yani av hastaligi demek istedim. Birgun birkac tane indirdik. Birlikte gittigimiz arkadasin kopekleri vardi. Vurdugumuz domuzlari kopeklere goturmek istedi. Birini zor bela kayonete bindirdik. Hayatimda oyle koku koklamadim. Dahasi elleyip hatta kucaklayip hayvani kamyonete attik. Iste o olay sondu benim icin.

Artik elime fircayi alinca o olay gozumun onune geliyor. hele birde yuzume surunce

Hocam size tavsiyem at fırça hiç almayın,konforlu değil batıcı ve çizici olmalarıyla atlardan fırça olmuyor.

Sentetik
Porsuk
At domuz mix yani karışım fırça alın derim

Cvp: VIE-LONG At kıllı tıraş fırçası 12705 - eskiuyemnt - 12/02/2015

(12/02/2015, Saat: 03:23)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu klasik isinde yeniyim. Bu isin en kotu tarafi domuz kili firca. Bunu hangi domuzdan uretiyorlar bilmiyorum. Bir ara domuza gidiyorduk 2,3 gunde bir geceleri. Ilk zamanlarda hayvan vurmaya karsiydim. Sonra ciftciye verdigi zarari gozumle gorunce neden olmasin dedim.Sonra epeyce vurduk. Sakin denemeyin hastalik oluyor. Yani av hastaligi demek istedim. Birgun birkac tane indirdik. Birlikte gittigimiz arkadasin kopekleri vardi. Vurdugumuz domuzlari kopeklere goturmek istedi. Birini zor bela kayonete bindirdik. Hayatimda oyle koku koklamadim. Dahasi elleyip hatta kucaklayip hayvani kamyonete attik. Iste o olay sondu benim icin.

Big GrinBig Grin

Erkek domuz ben tanıyorum onları, Big Grin bi de kız domuzcuklardan yapılan fırçalar var onlara da dışarıda SOW diyolar.

http://www.3claveles.com/shop/en/brushes/745-sow-brush.html

Uzaktan bakınca ata da benziyo mu ne Big GrinDodgy

dzy14l.jpg

Cvp: VIE-LONG At kıllı tıraş fırçası 12705 - kethuda57 - 30/03/2015

B&B de Vielong 12705 için hep olumlu yorumlar var. İngilizcem yok ama google çeviriden anladığım kadarıyla uçlarda kırılma sıkıntısı var. Bu yüzden nazik davranılması gerekiyor diyorlar.

Cvp: VIE-LONG At kıllı tıraş fırçası 12705 - ihtilaf - 30/03/2015

1 adet doğal beyaz 50 50 karışım
1 adet agartilmis 50 50 karışım
1 adet doğal siyah 65 35 karışım
Vie long adım ve denedim
Düğüm lerin içinde sert batıcı ve tahriş edici kıllar var bu sert kıllar olmasa 8 puan alır

Ayrıca Vie long a mesaj attım
Aldığım cevap " tüm sap ve fiyat çeşitlerinde aynı kalite düğüm kullanıyoruz "oldu
Yani 7 GBP ile 40 GBP fiyatlarında fırçalar hep aynı kalite. Dugumlerin iyi ve düzgün bağlandığını söyleye bilirim
Sadece süpürme tekniğiyle kullanma niyetiniz varsa alın yoksa niva sintex alın yada domuz fırça alın! Kaliteli mix fırça alın,at almayın

Cvp: VIE-LONG At kıllı tıraş fırçası 12705 - onur98 - 30/03/2015

(30/03/2015, Saat: 00:19)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: B&B de Vielong 12705 için hep olumlu yorumlar var. İngilizcem yok ama google çeviriden anladığım kadarıyla uçlarda kırılma sıkıntısı var. Bu yüzden nazik davranılması gerekiyor diyorlar.

Genel olarak acemi yada tecrübeli farketmeksizin bilmeden fırçaya sabun yüklemek için gereksiz bastırıyoruz. Her kıl tipi buna farklı reaksiyon gösteriyor. Ancak geneli merkezinden olmak üzere kılların kırılması ile sonuçlanıyor. Dikkatli kullanılırsa her fırça gibi uzun soluklu verim alınabilir diye düşünüyorum.

Bu arada At kılı fırçaların cazip fiyatları sebebi ile merak edilenler arasında önde geliyor. Bu konuda çok soru soruluyor.
Detaylı birkaç inceleme yazmak için sıraya koydum bunları da.

Ufak bir ön bilgi vermek gerekirse:
Bu fırçaların uçları çatallanmıyor.
Bir de kuyruk ve yele iki farklı tip kıl içerdiği için kimisi misina gibi yarı saydam ve omurgalı, kalanı daha ince ve omurgasız.
Ancak bütün kılların ucunun kesik olması nedeniyle henüz açılmış seviyede de bir domuz gibi hafiften batıcı bir his veriyor. Backbone kuruyken güçlü gibi dursa da fırça ıslanınca bu ortalama düzeye kadar geriliyor. Isı ve köpük tutma potansiyeli olarak domuzdan geride olduğunu söylemem yeterli olacaktır sanırım.

Vie-Long fırçaların özellikle ahşap saplı olanlarından uzak durulmalı. Suya karşı izolasyonları yok.
Fotoğraftaki sap ise oldukça ucuz yollu hafif bir plastik, akrilik yada polyester reçine esaslı ağır ve tok bir sap değil.

İncelememde hepsinden detayları ile bahsedeceğim.

Cvp: VIE-LONG At kıllı tıraş fırçası 12705 - kethuda57 - 30/03/2015

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için... Fotoğraflardan bakınca kaliteli gibi duruyor. Demekki fotoğraflar yanıltabiliyor.
Bende iki tane fırça var tipsoft finest ve başak süper fırça... İkisinin de ayrı bir zevki var ? Ama fırçamı sert kullanmayı sevdiğim için başağı kullanırken daha rahat ediyorum. Sıcak suda bekleyince oldukça yumuşuyor kıllar... At kılına ikisinin ortası diye okuyunca tam aradığım fırça bu mu diye düşündüm. Ne kadar yorum okursak okuyalım insan deneyerek o hissi yaşamadan gerçeği öğrenemiyor. Kargo dahil 14 euro 24 mmlik bir fırça için çok değil bu aralar değil ama bir gün mutlaka deneyeceğim.