Geleneksel Tıraş Forumları
Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? (/showthread.php?tid=894)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - ckeskin - 14/03/2016

Ben 100 lüğe bakmıştım. Tanesi 93 cent e geliyor. Smile

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - dikdik_s - 20/03/2016

Arkadaslar burada yerli bir uretici buldum, insiyatif kullanıp detaylı bir mesaj attım kendilerine form adına, sorularımızı sorduk en az siparis miktarı ve fiyat vs. sorduk bakalım cevap gelirse paylasırım.

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - mecheng - 20/03/2016

@dikdik_s ustad cevaibinizi bekliyoruz Smile

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - AKadir - 20/03/2016

@dikdik_s Üstadım;
Foto varmıdır?

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - dikdik_s - 20/03/2016

Abi olculeri verdim 3asagı 5 yukarı bu sekil hazır elinizde uretmis oldugunuz varmıdır dedim. vs vs.
Ayakkabı boya kutularını teneke yapan firma.

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - utunc - 21/03/2016

ikea GRUNDTAL kapları bende çok severek kullanıyorum, kasesiyle satılmayan sabunlar için örnegin haslinger, arko gibi.
ama bence bu hobinin bir başka zevki de her bir sabunu kendi orjinal kabıyla almak. her biri farklı tasarım ve karakterleriyle.
en sevdiklerim:

Saponificio Varesino Settantesimo
Mitchell's Wool Fat
Tabac
Penhaligon's Bayolea
Taylor of Old Bond Street Sandalwood
l'occitane cade
Proraso...

Dolabımda bunları ayrı ayrı dizip içlerinden o an içimden geçeni seçip almanın zevki çok ayrı Smile

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - koolandgang - 21/03/2016

(21/03/2016, Saat: 00:31)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ikea GRUNDTAL kapları bende çok severek kullanıyorum, kasesiyle satılmayan sabunlar için örnegin haslinger, arko gibi.
ama bence bu hobinin bir başka zevki de her bir sabunu kendi orjinal kabıyla almak. her biri farklı tasarım ve karakterleriyle.
en sevdiklerim:

Saponificio Varesino Settantesimo
Mitchell's Wool Fat
Tabac
Penhaligon's Bayolea
Taylor of Old Bond Street Sandalwood
l'occitane cade
Proraso...

Dolabımda bunları ayrı ayrı dizip içlerinden o an içimden geçeni seçip almanın zevki çok ayrı Smile

+1 Smile

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - Niko - 20/04/2016

1el37b.jpgBu da benim sabun kabım. "Kafama göre bir kap bulamayacağım" diye düşünürken buna rastladım. İkizini de köpürtme kabı olarak kullanıyorum. Kalaylı bakır. Biraz da nostaljik bir hava verdiği için tercih ettim. Çapı ve derinliği fırçayı rahat yüklemem ve köpürtmem için çok uygun. Kettle da 100 gr su için 1 litre su ısıtıp getir götür uğraşmaktansa koyuyorum suyu içine, ocakta 2 dakikada ısıtıp  fırçamı içine bırakıyorum (boş olanının) Fırçam yumuşarken  banyomu yapıyorum. Bu süre zarfında kasedeki su fazla soğumuyor. Tıraş için ideal ılık kıvama geliyor.

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - Niko - 20/04/2016

14b7386.jpg

Cvp: sabun basmaya en uygun olan kap hangisidir? - Nani Kuş - 20/04/2016

Dosya ekle yapın açılan yerden fotonuzu seçin ( bir tane foto olsun ) upload Nowa tıklayın sonra insert photo ya tıklayın en son yorumu göndere tıklayın Smile