Geleneksel Tıraş Forumları
Güllerin içinden - Rose of Bulgaria AS - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sonrası (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Konu Başlığı: Güllerin içinden - Rose of Bulgaria AS (/showthread.php?tid=8919)

Sayfalar: 1 2 3

Güllerin içinden - Rose of Bulgaria AS - Dragon - 12/01/2018

2768f15a2bfd3ad34c559ddb253a7159.jpg
Bu ürünü kullanmadan önce Bulgaristan'da Gül Vadisi diye bir yer olduğunu bilmiyordum. Her yıl Gül festivali de yapılırmış ve dünyanını en önemli gül yağı üreticisi durumundaymış burası. Bizim gül denilince aklımıza Isparta gelse de dünyanın aklına (özellikle parfüm endüstrisinin ) gül vadisi geliyormuş hatta gül yağının KG fiyatı 6000 dolar civarındaymış. Bir kilogram saf gül esansı elde etmek için 3-3,5 ton yaprak gerekiyormuş. Bulgaristan yılda 2 ton civarında gül yağı ihraç ediyormuş. Bu da 7000 ton gül demek. Gerçekten muzzam rakamlar. Klisura ve Kazanlık kentleri arasında uzanan Gül Vadisi, dünyaca ünlü bir yer.  Kazanlık, Gül Vadisi’nin ve gülyağı üretiminin başkentiymiş. Ayrıntılı bilgiye buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.  

Bu kadar coğrafya bilgisinden sonra gelelim ürünümüze. Güllü bir AS fikri ilk başta bana ilginç geldi. Fresh kokuları seven biri olarak Güllü AS'yi bir türlü hayal edemedim. Denediğim gül suları genellikle ekşımtırak kokuluydu ve AS'si de böyle olur mu veya bildiğimiz gül aroması gibi mi kokacak bilemiyordum. @GartBnx komşumun paylaşımlarında birkaç kere görünce, kendisine sordum ve denememi tavsiye etti. Hatta dediki "öyle bir üretim var ki  "Sahte gül suyu yapıp satmaya çalışsalar daha pahallıya mal olurmuş

5eb25420a464e577b948de0bc5193802.jpg

Cam şişede gelen ürün, koku olarak çok güzel bir gül kokusuna sahip. Bildiğimiz gül kokusunun daha fresh hali gibi ve menthol ile zenginleştirilmiş hali diyeyim. Kullandıklarım arasında kokusunu en sevdiğim AS bu oldu. Sadece tıraş sonrası değil, evden her sabah çıkarken bir kere yüzüme sürüyorum diyebilirim. Hem hafif, hem serin bir gül kokusu. Mentol çok baskın değil, sadece serinliği var. Ayrıca ürün içinde gliserinde mevcut. Bu da nemlendirme sağlıyor.

Gelelim tıraş sonrası hissiyatına. Koruyuculuk açısındn çok büyük beklentiye girmeyin orta dereceli bir AS. Özelliği Alkolü yakmıyor ve yüzü serinletiyor, yumuşatıyor. Artizan As'ler gibi değil ama Rossman'larda satılan veya nivea As'leri ezer geçer. Onlarda alkol var sadece. Ama bunda harika bir koku var. Koruyuculuk ve nemlendirme hissediliyor. Kış için ise oldukça uygun bir AS. Proraso As kullanmadım ama onun seviyesinde olduğunu söylüyorlar. Ben kuru ciltli olmama rağmen, yakma, döküntü vs yapmadı.İçeriğinde doğal gül suyu da var. Koku kalıcılığı 2-3 saat sürüyor. Sürdükten sonra banyo gül bahçesi gibi kokuyor.

Fiyat: 69 TL (şu an indirimli 40 TL)
Satıcı: Bio Fresh Turkey

Güllerin içinden...

* Bonus: Rose of Bulgaria tıraş kremini de deneyin. Uygun fiyatlı (9 TL ) ve arko vs den kat kat iyi. Sabun seven biri olarak gönlümü feth etti. Seyahatlerde falan çok işe yarar. As'niz ile harika bir ikili oluyor. Ürünü Türkiye'de lilakutu ve biofresh üzerinden satışları vardı. Sonra biofresh'in sayfasına bakınca ürünün üreticisinin de onlar olduğunu gördüm ve onlardan sipariş vermeye karar verdim. Tek problem gönderdikleri tıraş kreminin son kullanma tarihine 2 ay vardı, aradığımda kullanmamın problem olmayacağını, yeni parti üretimin martta geleceğini, bu kremleri kullanmamı, martta yeni üretimden de iki tane göndereceklerini söylediler. Sanırım güllü olduğu için kısa bir SKT süresi var kremlerin.  AS'nin ise 2019 a kadar SKT'si var ama zaten biter o zamana kadar bu AS  

c44fafc994dfa9022350cc9ca1232035.jpg

Güllerin içinden - Rose of Bulgaria AS - ahraz - 12/01/2018

Çok detaylı ve güzel bir inceleme olmuş.Elinize,emeğinize sağlık.Acep bi etkinlik yapılsa fena mı olur? Toplu alım da indirim falan?

Not:Buradan bir liste çıkartalım bence.Ben sayıya göre firma ile konuşurum,bakalım neler yapabiliyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: Güllerin içinden - Rose of Bulgaria AS - Dragon - 12/01/2018

(12/01/2018, Saat: 19:16)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok detaylı ve güzel bir inceleme olmuş.Elinize,emeğinize sağlık.Acep bi etkinlik yapılsa fena mı olur? Toplu alım da indirim falan?

Not:Buradan bir liste çıkartalım bence.Ben sayıya göre firma ile konuşurum,bakalım neler yapabiliyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkür ederim Hocam. Sizin kadar olmasa da yaptık bi inceleme Smile Beğenmenize sevindim.

Etkinlik çok iyi fikir. Böylece hem yeni partileri üretiliyorken herkes denemiş olur. İlk katılımcı olarak katılıyorum etkinliğe Smile

Güllerin içinden - Rose of Bulgaria AS - Nani Kuş - 12/01/2018

@Dragon komşum ellerinize sağlık güzel inceleme .Rose of bulgaria AS kendimde severek kullanıyorum . Forumdan pek çok arkadaşada ayrıca hediye ettim . Gülün kokusunu seven herkese de ayrıca tavsiye ederim .

(12/01/2018, Saat: 19:32)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Dragon komşum ellerinize sağlık güzel inceleme .Rose of bulgaria AS kendimde severek kullanıyorum . Forumdan pek çok arkadaşada ayrıca hediye ettim . Gülün kokusunu seven herkese de ayrıca tavsiye ederim .

Teşekkür ederim komşum. Evet gülü seven herkes kesinlikle denemeli

Güllerin içinden - Rose of Bulgaria AS - bekvural - 12/01/2018

@Dragon komşum kalemine sağlık. Güzel bir inceleme olmuş.

Etkinlik olursa katılmak isterim...

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Güllerin içinden - Rose of Bulgaria AS - FurkanErdem - 12/01/2018

Ellerinize sağlık @Dragon komşum, çok güzel bir inceleme olmuş. Gül kokusunu çok severim. Sizin incelemeniz üzerine yakın zamanda alıp deneyeceğim inşallah.
Bu arada ürün içeriği hakkında bilgi verebilir misiniz?

@ahraz üstadım, etkinlik mi dediniz Smile Toplu alım imkanı olursa beni de ekleyebilirsiniz listeye.

RE: Güllerin içinden - Rose of Bulgaria AS - dikdik_s - 12/01/2018

Bulgaristan mallarını genelde begeniyorum. Nemlendiriciligi yuksek urunler oluyor.
Guzel inceleme icin tesekkur ederiz komsum. Forumda cogu kisi kullanırken, incelemesinin olmaması bir eksiklikti.
Tesekkurler Saygılar.

RE: Güllerin içinden - Rose of Bulgaria AS - pundoe - 12/01/2018

Elinize saglik, cok guzel bir inceleme olmus, etkinlik yapilirsa katilirim Smile

(12/01/2018, Saat: 22:34)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ellerinize sağlık @Dragon komşum, çok güzel bir inceleme olmuş. Gül kokusunu çok severim. Sizin incelemeniz üzerine yakın zamanda alıp deneyeceğim inşallah.
Bu arada ürün içeriği hakkında bilgi verebilir misiniz?

@ahraz üstadım, etkinlik mi dediniz Smile Toplu alım imkanı olursa beni de ekleyebilirsiniz listeye.

Teşekkür ederim komşum. İçerik şöyle

254493e79b034f25318b13f9f409f45f.jpg

(12/01/2018, Saat: 22:43)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bulgaristan mallarını genelde begeniyorum. Nemlendiriciligi yuksek urunler oluyor.
Guzel inceleme icin tesekkur ederiz komsum. Forumda cogu kisi kullanırken, incelemesinin olmaması bir eksiklikti bencede.
Tesekkurler Saygılar.

Beğenmenize sevindim komşum. Bayağı kullanan varmış dediğiniz gibi

(12/01/2018, Saat: 23:15)pundoe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize saglik, cok guzel bir inceleme olmus, etkinlik yapilirsa katilirim Smile

Teşekkür ederim komşum

(12/01/2018, Saat: 22:31)bekvural Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Dragon komşum kalemine sağlık. Güzel bir inceleme olmuş.

Etkinlik olursa katılmak isterim...

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim komşum