Geleneksel Tıraş Forumları
Merhaba - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Merhaba (/showthread.php?tid=8916)

Sayfalar: 1 2

Merhaba - AbuzTech - 11/01/2018

Herkese merhabalar,
Yeni bir üye olarak en kısa zamanda ödeyeceğim bir kendimi tanıtma borcum var. Ancak hızlıca şunu bir sormak istedim, aliexpress'te aşağıdaki gibi "Gerçek olmak için fazla güzel" bir çok ürün görüyorum. Sizce bu güvenilip alınabilir bir fırça mıdır? Bir de aliexpress'le ilgili genel olarak deneyimleriniz nasıldır?

Saygılarım ve teşekkürlerimle.

https://tr.aliexpress.com/item/1PCS-ZY-Men-s-Silvertip-Badger-hair-Shaving-Brush-Stainless-Metal-Handle-Barber-Tool-Free-Shipping/32784937121.html

RE: İnanılası mı? - blaster - 11/01/2018

Başlığında porsuk yazdığına bakmayın. Kıllar sentetik, sapın işçiliği de vasat.

RE: İnanılası mı? - AbuzTech - 11/01/2018

(11/01/2018, Saat: 13:04)blaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlığında porsuk yazdığına bakmayın. Kıllar sentetik, sapın işçiliği de vasat.

Teşekkürler Smile

Merhaba - AbuzTech - 11/01/2018

Herkese merhaba,
Öncelikle bu forumun tüm üyelerine ve özellikle de emek verenlerine sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim. Son derece başarılı ve kaliteli bir forum oluşmuş. Ana dilimde bu kadar değerli bir forum bulabilmiş olmaktan dolayı çok mutlu oldum.

Sanırım 30 yıldır tıraş oluyorum ama tıraşın bu denli keyifli bir konu olduğunu fark etmem oldukça yeni. Yıllarca malum markanın kartuşlularıyla ıslak tıraş oldum. Tıraş köpüğü hiç kullanmadım ama tıraş jelleri çıktıktan sonra krem+fırça yerine jel kullanmaya başladım. Elektrikli tıraş makinesi kullanmayı bir kaç kez denedim ama kıl dönmesi, tahriş ve yetersiz gibi çok kötü sonuçlar aldım.
Geçen yaz bir pazarda dolaşırken tezgahtaki Arko tıraş sabunu dikkatimi çekti. "Yıllardır tıraş olurum, şunu hiç denemedim" diye düşünüp aldım ama köpürtme konusunda sıkıntı çektim. Kesin bunun meraklıları vardır diye düşünerek internette biraz araştırdım ve bu forumla karşılaştım. Bir süredir okuyarak bilgimi arttırıyorum ama daha yolun çok başındayım.

Arko sabunu bir süredir kullanıyorum kartuşlu aletle ve geçen hafta ek olarak deneme amaçlı olarak Wilkinson sabun ve tıraş makinesi aldım,  dün ilk defa kullandım. Sonuç çok tatmin edici olmadı ama gelecek vadettiğini düşünüyorum.
Yıllardır kullandığım bir domuz kılı bir de sanırım seyahat tipi porsuk kılı olduğunu sandığım (hediye gelmişti, ne olduğunu yeni yeni anlıyorum) iki fırçam var. Onları yenilemek için Rossman sentetik kıllı fırça aldım ve güzel bir fırça arayışındayım. İçimden silvertip badgerlar geçiyor ama fiyatları bütçem için çok yüksek, bakalım belki uygun bir fırçayla karşılaşırım yakında...

Herkese selamlar ve keyifli tıraşlar.

RE: Merhaba - dikdik_s - 11/01/2018

Merhabalar hosgeldiniz,

Lutfen kusura bakmayın, yeni konu olayına, ilk gunden acılan 2 konuya allerjimiz var. Konuları birlestirdim. Forumumuzda yeni baslayanlar bolumune ve diger zengin konulara goz gezdirmenizi oneririm. Acele etmeyin.
Aramıza hosgeldiniz, zevkli tıraslarınız, hos sohbetleriniz olsun.

Not: Fırcayı geciniz konusmaya degmez.

RE: Merhaba - AbuzTech - 11/01/2018

Teşekkür ederim Smile

RE: Merhaba - marek - 11/01/2018

@AbuzTech foruma hoşgeldiniz.Forumumuz geleneksel tıraş etrafında toplanılmış ,farklı birçok konuda da fikirlerin paylaşıldığı güzel bir dost meclisidir.Keyif almanız dileğiyle....

RE: Merhaba - ArdıçKatranı - 11/01/2018

Hoş geldiniz, uygun ekipmanlar için forumun 2. el kısmına da bakmayı unutmayın. Tıraş keyfiniz daim olsun...

RE: Merhaba - mimaras - 11/01/2018

@AbuzTech komşum hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlarınız olsun.
Fırça konusunda, porsuklar tamam ilk bakışta pahalı gibi duruyor, bende porsuk alırken çok kararsız kalmıştım ama sonra düşündüm razorus.com da kredi kartına 9 taksit yapıyorlar ve aylık ücreti 1 paket sigara kadar. Bir günlük öğle yemeğinden daha ucuz. Cildim için değmezmi tabiki değer diyerek almıştım. Sonuçta kendimize yatırım yapıyoruz Smile ve verdiği haz domuzlara göre bambaşka Wink porsuk fırça da 1 -2 senede çöp olucak bir fırça değil. O yüzden bi düşünün derim. Saygılar.

Merhaba - ahraz - 12/01/2018

Hoşgeldiniz.Keyifli forumlar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi