Geleneksel Tıraş Forumları
İNCELEME:Yeni yılda yeni kararlar almayın! Dalvey Classic Travel Brush - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: İNCELEME:Yeni yılda yeni kararlar almayın! Dalvey Classic Travel Brush (/showthread.php?tid=8874)

Sayfalar: 1 2

İNCELEME:Yeni yılda yeni kararlar almayın! Dalvey Classic Travel Brush - ahraz - 31/12/2017

24qomjc.jpg

YENİ YILDA YENİ KARARLAR ALMAYIN!!!

Hepinizden farklı birtakım yetilere,zaaflara,incelik ve gerekçelere ihtiyaç duyduğum gerçek.Bir kere benim gözümden bakamıyorsunuz hayata,elbette ben de sizin gözünüzden,aynı göz rengine sahip olsak bile.Boy,pos hani bir yere kadar ama hislerimiz farklı bir kere.Ama bu kadar farklılığın içinde ortak yön bulmak istesek ilk aklıma gelen; nahoş ama önemli işleri savsaklama eğilimi olarak bilim literatürüne giren ''davranış geciktirmesi'' diyebilirim.Hepimizde var ama hepimizde.Sizin için bekleyen sigarayı bırakma zamanı,spora başlama kararı,benim için dün yazmayı planladığım ama bugüne ertelediğim bu inceleme.Zaten bir diğer adı da ''erteleme'' Smile

Erteleme mantıkdışı çünkü yapmayı amaçladığımız şey kendiliğinden hallolmaz.Kendimiz için neyin iyi olduğunu bilmiyor da değiliz.Buna rağmen neden önemli şeyleri hep sonraya bırakıp duruyoruz?

Psikolog Roy Baumeister bu sorunun cevabı için oldukça ilgi çekici bir deney yapmaya karar verdi.İki farklı gruba ayırdığı üniversite öğrencilerinin birinci grubunu içinden harika çikolatalı bisküvi kokularının yayıldığı bir fırının önüne oturttu.Fırının önüne bir kase turp koydu ve öğrencilere turplardan istedikleri kadar yiyebileceklerini söyledi ama bisküvilere dokunmak kesinlikle yasaktı.Sonra öğrencileri 30 dakika yalnız bıraktı.İkinci deney grubundaki öğrenciler ise istedikleri kadar bisküvi yiyebiliyordu.Ardından,iki gruptan da çaba gerektiren bir matematik sorusu çözmeleri istendi.Bisküvileri yemeleri yasak olan öğrenciler matematik sorusunda,bisküvilerden istedikleri gibi tıkınabilen öğrencilere kıyasla iki kat çabuk pes ettiler.Oto kontrolleri onlara zihinsel enerjiye mal olmuştu; matematik sorusunu çözmek için gerekli irade gücünden yoksunlardı.İrade gücü bir pil gibi çalışır-en azından kısa vadede.Enerji bir kere bitti mi,önümüzdeki görevler de eksik kalır.

Karar verme süreçleri de benzer mantıkla işler,yorucu ve yıpratıcıdır.Karar vermek için ortaya koyduğunuz irade,enerjinizi o kadar tüketir ki insanlar en önemli kararlarda genellikle hatalı yaklaşımlar sergiler.Düşünsel süreç onları yanlışa itmiştir.Bunun için Koçtaş vb. büyük marketlerde yolun tam da ortasında -başka bir yerde değil- yeme/içme yerleri bulunur.Öyle ki az önce midenize indirdiğiniz köftenin enerjisi ile hırdavat bölümünde duran o dremeli alma kararını rahat rahat verebileseniz.Ne işe mi yarayacak,çoğunlukla hiçbirşeye Smile

Ama şimdi hep birlikte çok işinize yarayacak bir ürünü alma kararını masaya yatıracağız.Dalvey Seyahat Fırçası...

Küçük ama etkili!

15ot2z9.jpg

Kutu formunu ne kadar övsem az.Ne kadar övsem mi Smile Bknz. http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8867

zushno.jpgo0xmrb.jpg

Bir fırça bu kadar mı şirin olur.Hani şirinler yaptı desem bu kadar,98 mm toplam boy,19 mm fırça çapı ile sevimlilik abidesi.Isırası geliyor insanın,tatlı mı tatlı.At cebe,parka götür,canın mı sıkıldı monopoly empire'da oyun arkadaşı,lego mu eksik koy yerine Smile

29vc4gl.jpg

Dalvey'in super badger fırçasında yapmış olduğum eleştiriyi burada yapmayacağım.Ne demek öyle,sevdiklerine kıy,sevmedin mi uçur kellesini.Haşa.Yazık değil mi? Allah için şu tatlılığa bakar mısınız a komşular? Kıyamaz insan.Best badger kıllar 19mm lik düğüm çapı ve 52 mm düğüm uzunluğu ile çok güzel köpük yapıyor.Performans canavarı.Dairesel hareketlerde hafif batıcılık kabul edilebilir düzeyde,süpürme de ise ince çalışmaya imkan vermesi efsane.İş seyahati mi,bayram izni mi at valize.Küçük ama etkili! Hem de 19 dolar!

İşte böyle a dostlar,karar verme süreçleri o kadar yorucu ki siz yorulmayın diye bu kardeşiniz bütün süreci ayağınıza getirdi.Yeni yılda zaten uygulamayacağınız yeni kararlar almayın,yormayın kendinizi,bütün enerjisini siz karar verirken yorulmayın diye harcayan bu kardeşinizi dinleyin: Yeni kararlar almayın,Dalvey Seyahat Fırçası alın. Smile

Bol köpüklü,keyifli tıraşlar dilerim.Kusurumuz olduysa affola! Köpük fotoları mı? Yakında Smile

Bu vesile ile öz abim olsa bu kadar sevebileceğim Abilerimin,beyefendi kişilikleri ile foruma ayrıcalık katan Üstadların,yolun başında olan ama azimli canım kardeşlerimin ve onların nazarında kıymetli ailelerinin yeni yıllarını kutlarım.Yeni yılda jiletiniz keskin,köpüğünüz süzme,fırçanız kadife yumuşaklığında olsun!

İNCELEME:Yeni yılda yeni kararlar almayın! Dalvey Classic Travel Brush - Nani Kuş - 31/12/2017

@ahraz canercim ellerine sağlık . Battıcı mı dedin o kelle uçurulacak

RE: İNCELEME:Yeni yılda yeni kararlar almayın! Dalvey Classic Travel Brush - ahraz - 31/12/2017

(31/12/2017, Saat: 01:13)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahraz canercim ellerine sağlık . Battıcı mı dedin o kelle uçurulacak

Haaaaayııııırrrr! Smile

RE: İNCELEME:Yeni yılda yeni kararlar almayın! Dalvey Classic Travel Brush - kalantorxl - 31/12/2017

@ahraz Caner keyifle kullanmanı dilerim her zamanki gibi güzel bir inceleme olmuş.

RE: İNCELEME:Yeni yılda yeni kararlar almayın! Dalvey Classic Travel Brush - dikdik_s - 31/12/2017

Guzel inceleme icin cok tesekkur ederiz dostum.
Yeni yıl dileklerin icin tesekkur eder, ailenle sevdiklerinle guzel bir yılın gecmesini dileriz kardesim.

RE: İNCELEME:Yeni yılda yeni kararlar almayın! Dalvey Classic Travel Brush - pilotic - 31/12/2017

İnceleme için teşekkürler ama şu saatte okuduğuma pişman oldum. Bu bir kahve eşliğinde yarın okunmalıydı.

RE: İNCELEME:Yeni yılda yeni kararlar almayın! Dalvey Classic Travel Brush - Samet - 31/12/2017

@ahraz üstadım lütfen incelemeye saygısızlık olarak düşünmeyiniz, amacı dışında okuduğum için.
Arada bir gecenin geç saatlerinde atlarım arabaya, hazır çoluk çocukta yok tütünü sarar tüm camları dört parmak açar(araba kokmasın Smile ), Neşet Baba'dan "Ayva turunç narım var" türküsünü açıp sesinide biraz yükseltip tütünü yakıp usuuul usul Sütlüce'ye doğru yol alırım. Uykuluğu yiyip doğru Unkapanına pilavcıya. Onada hanım bayılır. Dönüşte tekrar açarım Neşet Baba'yı yakarım tütünü, bu sefer karında tok neşe daha bir yerinde. Eve gelesiye o türkü çalar durur, bende eşlik ederim nacizane. Kafa boşalır, bünye rahatlar, işin siniri stresi gider.
Sizin tüm incelemelerinizi okumakta aha öyle, iki üç güne bir dönüp dönüp okuyorum üstad. Fırçaya bakamıyorum bile.
Ama bu dalveylerde yakışıklı fırçaymış hakkaten.
Gönlünüze sağlık, teşekkürler...

İNCELEME:Yeni yılda yeni kararlar almayın! Dalvey Classic Travel Brush - ahraz - 31/12/2017

@kalantorxl Abi Teşekkür ederim,Beğenmene sevindim.Yılbaşı sonrası görüşelim mutlaka.

@dikdik_s Hep birlikte Abim,hep birlikte nice mutlu yıllara.

@pilotic Yarın da okursunuz Hocam,ne zaman isterseniz.Teşekkürler.

@Samet Hocam uykuluk,pilav falan derken acıktırdınız beni.Eğer böyle bir etki bırakabiliyorsam Ne mutlu.Ekmek kadayıfı yemiş gibi hissedeceğiniz Artizan sabun incelememiz yakında!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: İNCELEME:Yeni yılda yeni kararlar almayın! Dalvey Classic Travel Brush - pilotic - 31/12/2017

@ahraz doğru. Bir kere okuma limitimiz yok, döndürüp döndürüp aynı yazıyı tekrar okuyabiliyoruz siz yazınca Smile.

(31/12/2017, Saat: 18:59)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahraz doğru. Bir kere okuma limitimiz yok, döndürüp döndürüp aynı yazıyı tekrar okuyabiliyoruz siz yazınca Smile.

Estağfirullah,beğenmenize sevindim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi