Geleneksel Tıraş Forumları
İMPA Ticaret - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Buradan Aldım (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Konu Başlığı: İMPA Ticaret (/showthread.php?tid=874)

Cvp: İMPA Ticaret - impaticaret - 08/02/2015

(08/02/2015, Saat: 17:48)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı şeyi cep telefonu için de söylüyorlar ama bunun olmasını ben pek olası bulmuyorum. Bizim de ihracat yapan çok sayıda kozmetik firmamız var. Böyle bir durumda diğer ülkeler de benzer uygulamayı Türk ürünlerine koyacağı için Türk firmalarının ihracatı zarar görür. Sevil gibi büyük kozmetik firmalarının düşeceği darboğazı saymıyorum bile.

Cep telefonundaki 24 TL lik TK harcı 120 tl oldu.En basit telefon 250tl oldu.İngilterede basit tuşlu telefonlar 18TL Smile Kozmetik için ek fon çok zor değil

http://www.haberaktuel.com/mobil/?HI=953823#detail

Cvp: İMPA Ticaret - ckeskin - 08/02/2015

(08/02/2015, Saat: 18:45)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cep telefonundaki 24 TL lik TK harcı 120 tl oldu.En basit telefon 250tl oldu.İngilterede basit tuşlu telefonlar 18TL Smile Kozmetik için ek fon çok zor değil

http://www.haberaktuel.com/mobil/?HI=953823#detail

Mustafa Bey, cep telefonu için bahsettiğiniz vergi sadece ucuz cihazları etkiliyor. Normal bir smartphone zaten 120 TL nin üzerinde vergiye tabi. Ucuz telefonlar da pazarın sadece %2 sini oluşturuyor.

(08/02/2015, Saat: 19:15)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mustafa Bey, cep telefonu için bahsettiğiniz vergi sadece ucuz cihazları etkiliyor. Normal bir smartphone zaten 120 TL nin üzerinde vergiye tabi. Ucuz telefonlar da pazarın sadece %2 sini oluşturuyor.

120TL kdv ye ek olarak, Telsiz kurumuna; ucuz pahalı ayrımı yapılmadan tüm telefonlar için ödenen harç

(08/02/2015, Saat: 19:15)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mustafa Bey, cep telefonu için bahsettiğiniz vergi sadece ucuz cihazları etkiliyor. Normal bir smartphone zaten 120 TL nin üzerinde vergiye tabi. Ucuz telefonlar da pazarın sadece %2 sini oluşturuyor.

Haklısınız ucuz telefonlar 250 tl olunca %2 bile fazla Smile

Cvp: İMPA Ticaret - ckeskin - 09/02/2015

(08/02/2015, Saat: 20:20)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 120TL kdv ye ek olarak, Telsiz kurumuna; ucuz pahalı ayrımı yapılmadan tüm telefonlar için ödenen harç
(08/02/2015, Saat: 21:34)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız ucuz telefonlar 250 tl olunca %2 bile fazla Smile

Mustafa Bey, Türkiye'nin en büyük mobil cihaz distribütöründe çalışıyorum. Çok yakından takip ediyoruz bu konuları haliyle. Devlet eskiden bu vergiyi (harcı) götürü usulü değil oransal olarak alıyordu. Sonradan götürü usulü almaya karar verdiler. Komedi de burada başladı. İlk başta lanse ederken bunu lüks telefona karşıymış gibi lanse ettiler medyada. Halbuki iş böyle değildi. Ucuz telefonun fiyatı arttı. Pahalı telefon olumsuz etkilenmedi. Tabi bu değişikliği yaptıklarında en pahalı telefon 2.000 TL'den ucuzdu. Şimdiki gibi 3.500 TL değerlere ulaşan telefon yoktu. Şuan 3.000 TL ye telefon satılınca bu götürü usulü aslında pahalı telefon için avantaj bile oluyor. Oransal kalsa daha yüksek harç ödenmesi gerekecekti.
Şuan cep telefonu ithalatı için ek vergi konuşuluyor ama geçeceğini hiç sanmıyorum. Hukuksal olarak Türkiye'nin bunu yapması pek mümkün görünmüyor. Hukuk tanımadan uygularsa da bu sefer Türk üretici yurt dışına cihaz satamaz hale gelecek. Kısacası işler çok karışık bir durumda.

Benzer bir durumun kozmetik ve kişisel hijyen ürünleri için de söz konusu olabileceğini tahmin ediyorum. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık durumu. Şuan uluslararası anlaşmalara göre bu ek vergiyi AB menşeli ürünlere getirmeleri pek mümkün değil. Aldığımız çoğu ürün de AB menşeli olduğu için çok endişelenmiyorum şuan için. Getirirlerse işler hepimiz için çok daha karışık bir hale girer çünkü gümrük birliği anlaşmasını bizimkiler çöpe atmış olurlar.

Cvp: İMPA Ticaret - impaticaret - 09/02/2015

(09/02/2015, Saat: 01:11)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mustafa Bey, Türkiye'nin en büyük mobil cihaz distribütöründe çalışıyorum. Çok yakından takip ediyoruz bu konuları haliyle. Devlet eskiden bu vergiyi (harcı) götürü usulü değil oransal olarak alıyordu. Sonradan götürü usulü almaya karar verdiler. Komedi de burada başladı. İlk başta lanse ederken bunu lüks telefona karşıymış gibi lanse ettiler medyada. Halbuki iş böyle değildi. Ucuz telefonun fiyatı arttı. Pahalı telefon olumsuz etkilenmedi. Tabi bu değişikliği yaptıklarında en pahalı telefon 2.000 TL'den ucuzdu. Şimdiki gibi 3.500 TL değerlere ulaşan telefon yoktu. Şuan 3.000 TL ye telefon satılınca bu götürü usulü aslında pahalı telefon için avantaj bile oluyor. Oransal kalsa daha yüksek harç ödenmesi gerekecekti.
Şuan cep telefonu ithalatı için ek vergi konuşuluyor ama geçeceğini hiç sanmıyorum. Hukuksal olarak Türkiye'nin bunu yapması pek mümkün görünmüyor. Hukuk tanımadan uygularsa da bu sefer Türk üretici yurt dışına cihaz satamaz hale gelecek. Kısacası işler çok karışık bir durumda.

Benzer bir durumun kozmetik ve kişisel hijyen ürünleri için de söz konusu olabileceğini tahmin ediyorum. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık durumu. Şuan uluslararası anlaşmalara göre bu ek vergiyi AB menşeli ürünlere getirmeleri pek mümkün değil. Aldığımız çoğu ürün de AB menşeli olduğu için çok endişelenmiyorum şuan için. Getirirlerse işler hepimiz için çok daha karışık bir hale girer çünkü gümrük birliği anlaşmasını bizimkiler çöpe atmış olurlar.

Vakit ayırıp bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim.

Cvp: İMPA Ticaret - ckeskin - 09/02/2015

(09/02/2015, Saat: 01:32)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vakit ayırıp bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim.

Mustafa Bey, asıl bizi yakından ilgilendiren bu tarz gelişmeleri takip ederek bizleri olasılıklar konusunda bilgilendirdiğiniz için biz teşekkür ederiz. Smile

Cvp: İMPA Ticaret - Mehmet Kiraz - 10/02/2015

@impaticaret mustafa bey 6 şubat günü muhteşem bir trafiğin ardından İstanbul Ticaret Üniversitesinin karşısındaki yokuştan çıktıktan sonra sola doğru yürüyerek pazarın içinde dükkanı bulabildim ama maalesef sizi bulamadım. Oradaki satıcı bana sizin 8inde geleceğinizi söyledi Sad Ama aldığım ürünleri sıralayabilirim güzel bir başlangıç alışverişi oldu diye düşünüyorum. Şunu da belirteyim ayrıca çok acil işimiz vardı diye 20 dk bile kalamadım aklımda almak istediğim ürünler vardı kaç zamandır onları aldım. Açıklamak gerekirse ;

1. Feather Popular
2. Tabac Kase Sabun
3. İki tane Tabac After Shave
4.1 adet Astra Mavi
5.1 Adet Gillette 7 Oclock Sarı
6.1 adet Personna Platinum
7.1 adet Gillette Stainless (Kırmızı kutu)
8. 1 adet Polsilver ve
Alışverişin sonunda hediye olarak 1 adet Rebul Yeşil Çay Kolonyası Big Grin
Sizi bulamadığım için porsuk kılı fırça konusunu ve diğer listelediklerimi yaza geldiğimde halledeceğim artık. Feather populardan memnunum gayet iyi tıraş çıkartıyor Mustafa bey, forumda olumsuz yorumlar var fakat çok katılmadığımı söylemeliyim. Jilet seçimleri konusunda ne diyorsunuz.

Cvp: İMPA Ticaret - Bruce - 10/02/2015

4 x Brut Original Sabun
1 x Gillette 7 Oclock Sarı
1 x Gillette 7 Oclock Yeşil
1 x Astra Mavi
1 x Astra Yeşil

Dün aldığım ürünler, bugün elime geçti (İzmir). Güzel paketleme ve hediye için çok teşekkür ederim İmpa'ya. Henüz çok yeniyim, forumda gezindikçe haberdar oldum, tabi geç üye olmakta da hata ettim. Sizde olduğunu bilseydim Futur'umu da İmpa'dan alırdım. Neyse kısmet bundan sonrasına Smile Özel günler için ileride bir adet de Taylor of Old Bond Street Sandalwood ahşap kase sabun almak istiyorum. Elimdeki yaprak jiletler bitince de cildime uygun bulduğum jilet ile birlikte siparişini veririm.

Cvp: İMPA Ticaret - impaticaret - 11/02/2015

(08/02/2015, Saat: 17:48)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı şeyi cep telefonu için de söylüyorlar ama bunun olmasını ben pek olası bulmuyorum. Bizim de ihracat yapan çok sayıda kozmetik firmamız var. Böyle bir durumda diğer ülkeler de benzer uygulamayı Türk ürünlerine koyacağı için Türk firmalarının ihracatı zarar görür. Sevil gibi büyük kozmetik firmalarının düşeceği darboğazı saymıyorum bile.

Cihan Bey olmaz demeyin , oldu. İlk %25 zammın siftahını bende yaptılar Smile
Bugün Edwin jaggerler gümrüğe geldi, tıraş aletleri ve jiletlere %25 ek fon gelmiş.
Fazladan 4000 TL ödeme yaptım Sad Bu farkı ürünlere yansıtmam gerekiyor fakat taviz vererek en asgari şekilde yansıtmaya çalışacağım.