Geleneksel Tıraş Forumları
İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! (/showthread.php?tid=8733)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! - ArdıçKatranı - 15/11/2017

(15/11/2017, Saat: 16:14)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben açık tarak slant istiyorum Smile Usturaya yakın bir şey olur herhalde.
Bendeki 37 ' de jilet oturma sorunu var ...

ATT S2 istiyorsun komşum Smile R41 ayarında tıraş veriyor, hissiyat da bana pek agresif gelmiyor:

https://www.abovethetie.com/collections/atlas-safety-razors/products/atlas-slant-open-comb-stainless-steel-safety-razor

İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! - ahraz - 15/11/2017

(15/11/2017, Saat: 16:30)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ATT S2 istiyorsun komşum Smile R41 ayarında tıraş veriyor, hissiyat da bana pek agresif gelmiyor:

https://www.abovethetie.com/collections/atlas-safety-razors/products/atlas-slant-open-comb-stainless-steel-safety-razor

S2 yi söylemedim ben,sanat eseri onlar ama biraz görece pahalı tabii.Alanı üzmez,ömürlük.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! - dikdik_s - 15/11/2017

Yurt dısında ikisine de sahip olan kullanıcılar S1'i daha kullanılabilir buldular, youtube videolarında incelemeleri var. Tabi zevk renk meselesi, ama bende sahsen slant konseptine open comb bicimini pek yakıstıramadıgım icin, o yorumları da kaale alarak S1 den yana tercihi kullandıydım. S2 bir ihtimal ısırma yapabilir diye cekindiydim.

RE: İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! - protti - 15/11/2017

(15/11/2017, Saat: 16:30)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ATT S2 istiyorsun komşum Smile R41 ayarında tıraş veriyor, hissiyat da bana pek agresif gelmiyor:

Baba bunun halk modeli yokmu Bim' de satılan  Big Grin

Qshave' den maggard V3A klonu aldım. İşçilik Merkür ayarı, maggarddan çok daha iyi . Bağlaması iyi laf yapan bir sözcü seçsekde birkaç pahalı aletin klonunu yapsana satarsın biz de alırız diye kulağına kar suyu kaçırsak Q'shave' in ne dersiniz . Kör kuyuya taş atmak fakat bakarsın ses gelir.

Bu arada konu sapıyor ama aklıma gelmişken Tariş' in sayfasına güzel ürünler yapıyorsunuz, elinizde imkan var neden değişik kokulu tıraş sabunları yapmıyorsunuz. Kaliteli tıraş sabunlarının fiyatlarını inceledinizmi diye yazdım . Cevap olarak teşekkür edip konuyu mutlaka inceleyeceklerini yazdılar. sizlerde bir şeyler yazsanız fena olmaz...

RE: İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! - protti - 15/11/2017

[quote='ahraz' pid='182024' dateline='1510748383']
322263f41383cda8f1283ab5f16a1b14.jpg188cc4d867d1d9adcea9a6f6dd0ad89e.jpg

Param olsa da ben alsam @protti

@ahraz

@ahraz

O resimlere bu şiir gidermi  Smile

Seni ele sevirem ki...
Diyirsen ki, niye?
Ne bilim işte ele!
Seni görende bir hoş olir, ölür ölür ölirem...
Ahşam olir davar, nahır, mal gelir.
Komlar, ahırlar dolir
Sayiram sayiram biri eskig
Bi daha sayiram
Bi de bahiram ki, tamam.
Ama üzülirem;
Çünki sen gelmirsen.
Diyacahsan niye?
Bennam, işte ele!
Yassi olir;
Sekide ekmek yiyeceğam
Civil lavaşi dürüm edir, tamkıtliram,
Sen ahlıma gelirsen, yiyemirem.
Sen ahlıma gelirsen, boğazımda dügümlenir.
Gene diyirsen ki, niye?
İşde ele...
Anam örtüleri sarir...
Gendi gendimi yiyirem.
O da gidir, kalli biçare galiram.
Gözlerim süzülir, yuyicağam, uyiyamiram.
Gafam garişir, yüreğim sığışir, yatamiram.
Gene diyirsen niye?
İş de ele!
Guşluğa doğri daliram
Hayal, hülya görirem, sanki yanıbdasan
Sevinir, sevinir bir hoş oliram,
Bir de ayıliram ki, yasdığa sarılmışam
Diyacaksın ki, niye?
Amaan, iş de ele.
Sabah olir, horozlar ötir, gün doğir...
Gahiram tavuhlara, culuhlara yem verirem...
Culuhlari dutir dutir öpirem;
Onlari bile sene benzedirem.
Saggın deme niye?
Ne bilim, iş de ele!
Gün gibi gelir,ay gibi gidirsen.
Beni yiye yiye bitirirsen.
Hep ömrümden götirirsen.
Seni sevdigimi de çoh ey bilirsen.
Diyirsen ki, niye?
Bilirsen, iş de ele!
Babam beni gapiya goymir diyirsen.
Ey helt yiyirsen.
Gomşulara, emin, bibin, ezen gile gidirsen...
Madem ele çıh cama, tırhıca gel!
Yüzün görim, bu da bene yeter
Saggın deme niye!
İş de ele...

Erzurum'lu Şair..Zinnur Tiryaki

İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! - ahraz - 15/11/2017

Şahsen gitmez gibi duruyor Hocam @protti

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! - PisPorsuk - 15/11/2017

(15/11/2017, Saat: 16:14)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben açık tarak slant istiyorum Smile Usturaya yakın bir şey olur herhalde.
Bendeki 37 ' de jilet oturma sorunu var ...

3 tane slant makinem var ama hiç biriyle R41 le olduğum tıraşlardaki kadar yakın tıraş olmadım (olmadı, vermediler Big Grin ...
Bana göre R41 halen açık ara "1 numara"

(15/11/2017, Saat: 20:22)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 tane slant makinem var ama hiç biriyle R41 le olduğum tıraşlardaki kadar yakın tıraş olmadım (olmadı, vermediler Big Grin ...
Bana göre R41 halen açık ara "1 numara"

Ben en iyisi R41' in yanına arkadaş olarak Fatip alayım.. 89 zaten bir işe yaramıyor onada çinli açık tarak kafası uydururum ...

RE: İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! - Tahir - 15/11/2017

@ahraz
Caner kardeşim güzel yazınızın üstüne bu enfes fotolar harika olmuş..
Bu bilgilerle Slantı daha keyifli ve bilinçli kullanırım artık..
Hem analitik hemde keyifli çalışmalarınız için çok teşekkürler sevgili üstadım..

RE: İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! - ahraz - 16/11/2017

(15/11/2017, Saat: 23:52)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahraz
Caner kardeşim güzel yazınızın üstüne bu enfes fotolar harika olmuş..
Bu bilgilerle Slantı daha keyifli ve bilinçli kullanırım artık..
Hem analitik hemde keyifli çalışmalarınız için çok teşekkürler sevgili üstadım..

Beğenmenize sevindim Abicim.Bol köpüklü,keyifli tıraşlar dilerim.