Geleneksel Tıraş Forumları
Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sonrası (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Konu Başlığı: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı (/showthread.php?tid=8671)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - dikdik_s - 23/09/2017

@FurkanErdem
Bende Tetra otunu oneririm mideniz icin.
Bulgar gocmenler falan iyi bilir, burada nette bazı aktarcılar satıyordu. Fazla bir bilgim yok. Arastırmanız icin onermek istedim. Gecmis olsun.

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - Kaan - 23/09/2017

Peki evde devamlı duran diğer üç yağ nedir ?

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - Efrasyab - 25/09/2017

Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bu yağı evde yapmak da oldukça basit, benim de evde sürekli bulundurduğum ve her sene mevsiminde tazelediğim bir ürün. Mümkünse asitliği düşük soğuk sıkım zeytinyağında (bu konuda emin değilim @Efrasyab komşum siz ne öneriyorsunuz düşük asidite mi yüksek asidite mi? )

Usturacıların kesinlikle evlerinde bulundurmaları gereken bir yağ. Marketten hazır almak yerine mevsiminde çiçek toplama bahanesiyle bir dağ gezisi yapıp kışa hazır edilebilir.

@Straht Komşum Extra Virgin zeytinyağı en ideali. mükemmel uyum sağlar. iyi bir filitreleme işleminden sonra pırıl pırıl bir kantaron yağı elde edersiniz.

@Kaan Komşum diğer 3 yağ

*Soğuk Pes ile elde edilmiş Çörekotu Yağı

* Distilasyon Yöntemi ile elde edilmiş Kekik Yağı

* Distilasyon Yöntemi ile elde edilmiş Karanfil Yağı.

FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:@Efrasyab komşum, paylaşım ve bilgilendirme için teşekkür ederim. Kantaron yağı daha önce hiç kullanmadım ve faydalarını bilmiyordum.

Yıllardır midemden rahatsızım ve başka bir rahatsızlığımın tedavisi için kullandığım antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar midemi alt üst etti 3 gündür, bu yüzden ilaçları kullanmayı bıraktım. Şu an su bile midemi ağrıtıyor, o dereceye geldi.

@Straht üstadım, eğer söylediğiniz gibi mide yaralarına iyi geliyorsa hemen yarın alıp denemeye başlayacağım. Önereceğiniz bir marka var mı?

@FurkanErdem Komşum Oral yol ile alacağınız kantaron yağını fazla kaçırmamanız lazım. Mide yaralarına iyi gelir. ama günde max 1 yemek kaşığı ve  5 günde bir dinlenmesi gerek midenin. Ama size çok daha iyi bir şey önerebilirim. Zeytinyağlı Kudret Narı mide yaralarına bire bir.  Kendi çevremde kaç kişiye bu karışımı tavsiye ettiğimi artık hatırlamıyorum. Kime söylesem aldı ve fayda sağladı. Dayımda ülser var yıllardır çekmekte ama Zeytinyağlı Kudret Narı ile baskı altına aldı eskisi gibi mide nöbetleri yaşamıyor.

Bende günlerdir üzerine çalışıyorum Kudret Narlı Sabun dökmek üzere araştırmalar yapıyorum. Kendi Ev sabunumu, Kendi Tıraş sabunumu kendim döküyorum.Yakın çevreme satıyorum. Bakalım Kudret Narlı olanı tutturabilecek miyim?

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - Dr.Fahrenheit - 25/09/2017

@Efrasyab komşum çok faydalı bir başlık olmuş, ben de yakın zamanda kantaron yağı alıp ile tıraş sonrası deneyimlerimi paylaşmak isterim.

Bu arada sabun olayı çok ilginç, herhangi bir hobiyi DIY boyutuna katmak gerçekten büyük bir emek istiyor.

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - posicor - 25/09/2017

Derin kesik izleri için kantaron yağı işe yaramazsa contractubex veya cicaplast'ı tavsiye ederim. İkisi de doğal değildir ama iş görürler. Contractubex biraz daha etkili ama reçete ile satılıyor bildiğim kadarıyla.

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - yusufk122 - 25/09/2017

ben kantaron yağını düzenli olarak her akşam yüzüme sürerdim. düzenli kullanımda iyi oluyor.

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - FurkanErdem - 25/09/2017

(23/09/2017, Saat: 09:13)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mide rahatsızlığınız varsa Kudret Narı öneririm komşum. Pek çok konuda Sarı Kantaron'a baya benzetirim zaten kudret narını. Bunu mevsiminde alıp zeytinyağına veya bala koyup bekletiyorsunuz ve her sabah bir kaşık yiyorsunuz. Böyle böyle ülser, gastrit vs tedavisi olanlar var yada en azından benim tanıdığım 3-5 kişi var. İzmir'de iseniz siz bulana kadar bir miktar verebilirim.

Sarı Kantaron içinse marka hiç bilmiyorum, eskiden anneannem yapar yollardı artık kendimiz yapıyoruz hiç haricen almadık. Mecburen yağı bitkinin neresinden hangi yöntemle elde ettiğini belirtmeyen Türk üreticilerden birinden alacaksınız. Şuan şehir dışındayım döndüğüm zaman bir kontrol edeyim evde sizi bir süre idare edicek miktarda varsa ben de yollarım. Sürülürken çok az kullanılıyor o yüzden az bir miktar da yetiyor ama içilecek kadar var mı bilmiyorum. En son güneş yanığımda ben baya kullandım  Big Grin

Kusura bakmayın komşum, yeni gördüm mesajınızı. İzmir'de değilim maalesef. Söylediğim gibi kullandığım ilaçlar mahvetti midemi. En kısa zamanda kantaron yağı ve kudret narı yağı alıp denemeye başlayacağım. İlginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

(23/09/2017, Saat: 10:41)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FurkanErdem
Bende Tetra otunu oneririm mideniz icin.
Bulgar gocmenler falan iyi bilir, burada nette bazı aktarcılar satıyordu. Fazla bir bilgim yok. Arastırmanız icin onermek istedim. Gecmis olsun.

Siz de kusura bakmayın komşum, Tapatalk'ın yeni sürümünde bildirimler gelmiyor o yüzden cevaplarınızı yeni gördüm. Tetra otunu ilk defa duydum. Az önce internette ufak araştırma yaptım, ağız yoluyla alınması kesinlikle çok riskli yazıyor çoğu sitede. Birçok rahatsızlığa da iyi geldiği yazıyor, yine de aklımda bulunsun. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

(25/09/2017, Saat: 11:35)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FurkanErdem Komşum Oral yol ile alacağınız kantaron yağını fazla kaçırmamanız lazım. Mide yaralarına iyi gelir. ama günde max 1 yemek kaşığı ve  5 günde bir dinlenmesi gerek midenin. Ama size çok daha iyi bir şey önerebilirim. Zeytinyağlı Kudret Narı mide yaralarına bire bir.  Kendi çevremde kaç kişiye bu karışımı tavsiye ettiğimi artık hatırlamıyorum. Kime söylesem aldı ve fayda sağladı. Dayımda ülser var yıllardır çekmekte ama Zeytinyağlı Kudret Narı ile baskı altına aldı eskisi gibi mide nöbetleri yaşamıyor.

Bende günlerdir üzerine çalışıyorum Kudret Narlı Sabun dökmek üzere araştırmalar yapıyorum. Kendi Ev sabunumu, Kendi Tıraş sabunumu kendim döküyorum.Yakın çevreme satıyorum. Bakalım Kudret Narlı olanı tutturabilecek miyim?

@Efrasyab komşum bitkisel tedavilerde doz olayı sıkıntılı. Bir de alınan doz kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için bünyede farklı etkiler gösterebiliyor. @Straht komşum da kudret narını önermiş. İnşallah söylediğiniz gibi mideme faydası olur. Tekrardan teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ve yardımlarınız için.

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - protti - 25/09/2017

Bu kantaron yağı ve cadı fındığı kullanan arkadaşlar yüksek tansiyonunuz varsa dikkatli olun derim . Yüze sürerken bile . Çünkü emilerek bünyeye giriyorlar .

@protti dostum haklı ayrıca bunlar doğal ürünler. 10.000 /1 ile 100.000/1 oranınada alerjik reaksiyon yaratabilir. Çünkü antialerjen ajanlar kullanılarak doğallığına zarar vermek istemiyor firmalar.