Geleneksel Tıraş Forumları
Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sonrası (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Konu Başlığı: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı (/showthread.php?tid=8671)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - Efrasyab - 22/09/2017

Değerli komşularım sizleri selamlayarak konuya giriş yapmak istiyorum.

Hepimizin malumu DE yada jiletli & çelik ustura ile tıraş olduktan sonra zaman zaman ufak tefek çizikler ve kanamalar ile karşılaşmaktayız. Bu tarz ufak tefek kesikleri kan taşı kullanarak durdurmak mümkün ancak "ben doğal bir iyileştirme yöntemi arıyorum kanamayı durdursun iyileşme sürecini hızlandırsın" diyorsanız Kantaron yağı tam size göre.

Uzun yıllar bitkisel doğal kozmetik ürünler ve doğal bitkisel yağlar üreten bir firmanın Dış Ticaret Müdürlüğünü yaptım. Bu firmada çalıştığım süre boyunca doğal sabun yapımından tutun da doğal şampuan ve  kreme kadar  bitkisel doğal kozmetik bir ürünün içerik ve etkilerine hakim oldum. Aynı firma bitkisel doğal yağlar da üretmektedir  ve dolayısıyla ürettikleri tüm yağların fayda ve etkilerine de hakim oldum.

kantaron yağının mucizevi etkisi ile bu firmada çalışırken tanıştım. Evimden eksik etmediğim 4 yağdan biri Kantaron yağıdır.

ufak tefek çizik ve kesiklerin iyileşmesinden, ezik ve morlukların iyileşmesine, yanık tedavisine kadar çok geniş bir yelpazede alternatif fayda sunmakta.

ciddi bir iyileştirme özelliği olan bu yağ doğru teknikler ile üretilmişse güçlü bir antiseptik etkisi de bulunmakta.

Forumda Konu Başlığı olarak arattım ancak bir sonuca ulaşamadım ya da ulaşmayı beceremedim. umarım konu kirliliği yaratmamış ve faydalı bir bilgi sunmşumdur. isterseniz yağ ile ilgili ayrıntılı bilgi de geçebilirim.

Saygılar...

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - Oguzhan53 - 22/09/2017

Kantaron yağının çok faydalı olduğunu duymuştum ancak böyle kullanılabileceği alanlar hakkında pek fikrim yoktu. Bu güzel ve faydalı paylaşımınız için teşekkür ederim.

Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - DeaKeN - 22/09/2017

(22/09/2017, Saat: 13:04)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşularım sizleri selamlayarak konuya giriş yapmak istiyorum.

Hepimizin malumu DE yada jiletli & çelik ustura ile tıraş olduktan sonra zaman zaman ufak tefek çizikler ve kanamalar ile karşılaşmaktayız. Bu tarz ufak tefek kesikleri kan taşı kullanarak durdurmak mümkün ancak "ben doğal bir iyileştirme yöntemi arıyorum kanamayı durdursun iyileşme sürecini hızlandırsın" diyorsanız Kantaron yağı tam size göre.

Uzun yıllar bitkisel doğal kozmetik ürünler ve doğal bitkisel yağlar üreten bir firmanın Dış Ticaret Müdürlüğünü yaptım. Bu firmada çalıştığım süre boyunca doğal sabun yapımından tutun da doğal şampuan ve  kreme kadar  bitkisel doğal kozmetik bir ürünün içerik ve etkilerine hakim oldum. Aynı firma bitkisel doğal yağlar da üretmektedir  ve dolayısıyla ürettikleri tüm yağların fayda ve etkilerine de hakim oldum.

kantaron yağının mucizevi etkisi ile bu firmada çalışırken tanıştım. Evimden eksik etmediğim 4 yağdan biri Kantaron yağıdır.

ufak tefek çizik ve kesiklerin iyileşmesinden, ezik ve morlukların iyileşmesine, yanık tedavisine kadar çok geniş bir yelpazede alternatif fayda sunmakta.

ciddi bir iyileştirme özelliği olan bu yağ doğru teknikler ile üretilmişse güçlü bir antiseptik etkisi de bulunmakta.

Forumda Konu Başlığı olarak arattım ancak bir sonuca ulaşamadım ya da ulaşmayı beceremedim. umarım konu kirliliği yaratmamış ve faydalı bir bilgi sunmşumdur. isterseniz yağ ile ilgili ayrıntılı bilgi de geçebilirim.

Saygılar...

Bilgi için teşekkürler. Peki hangi markanın ürününü kullanıyorsunuz?

Tapatalk kullanarak gönderildi

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - pilotic - 22/09/2017

Yara/kesik iyileşmesinde, iz kalmamasında kantaron yağının pozitif etkilerini ben de biliyorum. Birkaç kez de deneyimledim.

@Efresyab benim bildiğim kadarıyla sarı kantaron bitkisi zeytinyağının içinde bir süre bekletiliyor ve kantaron yağı oluyor. Rengi de bordoya çalan vişne çürüğümsü bir renk oluyor bu bekletmenin sonunda.

Sizin bahsettiğiniz kantaron yağının elde ediliş yöntemi farklı mıdır?

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - megadex - 22/09/2017

Güneş lekesi için sarısının kullanıldığını eşimden biliyorum. Kesikler için kullanıldığını da öğrenmiş oldum. Kırmızı ve pembe çiçekli bitkilerden elde edilenlerininde kırmızı kantaron vs diye satıldığını gördüm, sanırım kantaronun ayrı türleri var, birdefasında rafta sarı kantoron diye yazıyor diye aldık eve gelince içindekilerdeki latince isimden kırmızı kantaron olduğunu tespit ettim. (Bu arada kendimde ziraat mühendisiyim, üniversitede tez konularımdan biriydi tıbbi bitkiler). Gerçi kutusunun üzerinde sadece Kantaron yağı diyordu, sarı vs diye ibare yoktu, gece dikkat etmeden almıştık. Alırken bunu göz önüne almanızı tavsiye ederim.

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - Efrasyab - 22/09/2017

Oguzhan53 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Kantaron yağının çok faydalı olduğunu duymuştum ancak böyle kullanılabileceği alanlar hakkında pek fikrim yoktu. Bu güzel ve faydalı paylaşımınız için teşekkür ederim.

@Oguzhan53 komşum rica ederim.

DeaKeN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bilgi için teşekkürler. Peki hangi markanın ürününü kullanıyorsunuz?

Tapatalk kullanarak gönderildi

@DeaKeN komşum Mecitefendi marka ürünü kullanıyorum. Zaten bu firmanın 4 yıl Dış Ticaret müdürlüğünü yaptım. kendi tr uzantılı web sitesinde ürün mevcut.

(22/09/2017, Saat: 13:22)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yara/kesik iyileşmesinde, iz kalmamasında kantaron yağının pozitif etkilerini ben de biliyorum. Birkaç kez de deneyimledim.

@Efresyab benim bildiğim kadarıyla sarı kantaron bitkisi zeytinyağının içinde bir süre bekletiliyor ve kantaron yağı oluyor. Rengi de bordoya çalan vişne çürüğümsü bir renk oluyor bu bekletmenin sonunda.

Sizin bahsettiğiniz kantaron yağının elde ediliş yöntemi farklı mıdır?

@pilotic komşum evet sarı kantaron çiçeğinin zeytinyağında bekletilmesi ile oluşuyor bu yağ. Ancak burada önemli olan bir kaç unsur var öncelike kullanılan zeytinyağının asit derecesi, Sarı Kantaron çiçeğinin hasat dönemi ( yaz mevsiminin ilk çiçeklerinden oluyor), güneş almayan kapalı bir ortamda 6 ay bekletilir ( Infüzyon Tekniği ). Yaygın uygulama sabah yada öğle güneşinin aldığı bir yerde karışımı bekletmektir. Çabuk olgunlaşması içi böyle yapılır ve 2 haftada olur. öte taraftan kapalı alimunyum tankların içinde 6 ay bekleyen zeytinyağı kantaron karışımı çok daha fazla öz karışım sağlayacağı için çok daha yüksek kalitede bir ürün olmaktadır. Renk konusunda haklısınız eğer yeterince bekletilmiş ise karamelden koyu, vişne çürüğü renginde olmakta.

megadex Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Güneş lekesi için sarısının kullanıldığını eşimden biliyorum. Kesikler için kullanıldığını da öğrenmiş oldum.

@megadex  komşum, Fabrikada bir çalışanımız kırılan bir şişenin üzerine bastı ve ayağının altında 5 cm yarık oldu. ambulans gelene kadar işçi kardeşimizin ayağına litrelerce kantaron yağı döktük. ambulans geldiğinde hemşire " neden bu kadar geç bize haber verdiniz bu yara en az 2 saatlik dedi" ki  biz hemen ambulans çağırdık, 10 dk içinde ambulans gelmişti.o süre boyunca sürekli kantaron yağı boca ettik yaraya. Hastahanedeki doktor da bu duruma inanmadı tabi iş kazası olur olmaz ambulans çağırmadığımızı idaa ederek acil servis polisine rapor yazdı  ve soruşturmaya sevk etti. jandarma ve sgk ekipleri geldi. Biz de güvenlik kamerasından olayın olduğu anın görüntülerini saatini santralimizden acil servisin aranma saatlerinin hepsinin sürelerini çıkarttık verdik o şekilde haklılığımızı ispat ettik.  Daha sonra doktor geldi buldu bizi kantaron yağının iyileştirici etkisi üzerine araştırma yapmak ve makale yazmak  için numuneler almıştı.

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - Straht - 22/09/2017

Bu yağı evde yapmak da oldukça basit, benim de evde sürekli bulundurduğum ve her sene mevsiminde tazelediğim bir ürün. Mümkünse asitliği düşük soğuk sıkım zeytinyağında (bu konuda emin değilim @Efrasyab komşum siz ne öneriyorsunuz düşük asidite mi yüksek asidite mi? ) koyu renk bir şişede rengi vişne çürüğü rengine gelene dek bekletiyorsunuz. Sonuç ürün kesiklerde, güneş/alkol/sıcak yanıklarında ve hatta oral yolla alınınca mide ve bağırsak yaralarında da baya faydalı.

Usturacıların kesinlikle evlerinde bulundurmaları gereken bir yağ. Marketten hazır almak yerine mevsiminde çiçek toplama bahanesiyle bir dağ gezisi yapıp kışa hazır edilebilir.

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - kokopelli - 22/09/2017

Bir de darbelerde, deri altındaki iç kanamayı iyileştirdiğini söylüyorlar. Kapıya sıkışan parmağı ovaladık, morarmadan geçti diyordu annem.

Bizim kız da bebekken pişik ürünlerinin hiçbiri yaramazdı, sadece kantaron yağı kullanırdık, o işe yarardı. O da sarı kantarondu hatırladığım haliyle.

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - FurkanErdem - 23/09/2017

@Efrasyab komşum, paylaşım ve bilgilendirme için teşekkür ederim. Kantaron yağı daha önce hiç kullanmadım ve faydalarını bilmiyordum.

Yıllardır midemden rahatsızım ve başka bir rahatsızlığımın tedavisi için kullandığım antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar midemi alt üst etti 3 gündür, bu yüzden ilaçları kullanmayı bıraktım. Şu an su bile midemi ağrıtıyor, o dereceye geldi.

@Straht üstadım, eğer söylediğiniz gibi mide yaralarına iyi geliyorsa hemen yarın alıp denemeye başlayacağım. Önereceğiniz bir marka var mı?

RE: Tıraş Sonrası Kesikler için Kantaron Yağı - Straht - 23/09/2017

(23/09/2017, Saat: 00:14)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yıllardır midemden rahatsızım ve başka bir rahatsızlığımın tedavisi için kullandığım antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar midemi alt üst etti 3 gündür, bu yüzden ilaçları kullanmayı bıraktım. Şu an su bile midemi ağrıtıyor, o dereceye geldi.

@Straht üstadım, eğer söylediğiniz gibi mide yaralarına iyi geliyorsa hemen yarın alıp denemeye başlayacağım. Önereceğiniz bir marka var mı?

Mide rahatsızlığınız varsa Kudret Narı öneririm komşum. Pek çok konuda Sarı Kantaron'a baya benzetirim zaten kudret narını. Bunu mevsiminde alıp zeytinyağına veya bala koyup bekletiyorsunuz ve her sabah bir kaşık yiyorsunuz. Böyle böyle ülser, gastrit vs tedavisi olanlar var yada en azından benim tanıdığım 3-5 kişi var. İzmir'de iseniz siz bulana kadar bir miktar verebilirim.

Sarı Kantaron içinse marka hiç bilmiyorum, eskiden anneannem yapar yollardı artık kendimiz yapıyoruz hiç haricen almadık. Mecburen yağı bitkinin neresinden hangi yöntemle elde ettiğini belirtmeyen Türk üreticilerden birinden alacaksınız. Şuan şehir dışındayım döndüğüm zaman bir kontrol edeyim evde sizi bir süre idare edicek miktarda varsa ben de yollarım. Sürülürken çok az kullanılıyor o yüzden az bir miktar da yetiyor ama içilecek kadar var mı bilmiyorum. En son güneş yanığımda ben baya kullandım  Big Grin