Geleneksel Tıraş Forumları
Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu (/showthread.php?tid=8416)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu - Nani Kuş - 28/02/2020

Komşum kendi aldıma konuşayım
MdC sabunu alıp kullanasıya kadar yüz çeşit sabun kullanmışımdır belki daha da fazla ama emin olun azı değildir . Kimsinini sample , kimsini komşular direk kutusu ile yollamıştır denemem için , kimisinide satın alma yolu ile . Sırf bu sebeple bile yeni başlayan yeterli sabun tecrübesi olamayan komşularıma MdC tavsiye etmiyorum çünkü farkı anlamıyor.

Tabac ile tıraş sonrası yaşadığınız olayı MdC sabunu yüzünüze sürdüğünüz anda almaya başlarsınız .

Araba örneği yerinde fakat eksik şu sebeple arabanın kontağını kapattığınız an olay biter . MdC sabunun etkisi gün boyu devam eder .

MdC sabun kullanırken tıraş öncesi ürün ( yag-krem) kullanmanıza gerek hiç yoktur . Sonrasına kullanmak tamamen kişisel zevk olayı . Sevdiğiniz bir parfüm , AS veya balm vardır onuda hissetmek istersiniz .

Sabunların kimisi yastıklamada sınıfta kalır ,
Kimisi koruyuculuk da , kimisi kayganlıkda.....vs MdC bütün bunların hepsini bir arada sunabilen bir sabundur .

Fiyatını hak ediyor mu evet MdC kendisini bozamadığı sürece de her daimim kullanacağım bir sabun .

Son olarak gerek bu başlıkta ve MdC bahsi geçen heryerde söylediğim bir şey var .

MdC ve diğerleri yani herhangi bir rakibi yok . Sadece MdC ye ulaşmak isteyenler var .

Zevkli güzel anılarla tıraş olunuz .

Cvp: Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu - mustbe - 28/02/2020

(28/02/2020, Saat: 17:27)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum kendi aldıma konuşayım

MdC ve diğerleri yani herhangi bir rakibi yok . Sadece MdC ye ulaşmak isteyenler var .

Araba örneği yerinde fakat eksik şu sebeple arabanın kontağını kapattığınız an olay biter . MdC sabunun etkisi gün boyu devam eder .

araba örneğini tuttum  :applaus: diğer her bilgi de kıymetli elbette  Big Grin

Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu - Nani Kuş - 28/02/2020

(28/02/2020, Saat: 17:54)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: araba örneğini tuttum  :applaus: diğer her bilgi de kıymetli elbette  Big Grin

Cık cık sana Araba yok
Sana bu iyi gider az yakar çok kaçar sahibinden az kullanılmış

https://www.ebay.com/itm/BBS-1-Wolfman-DE-Safety-Razor/392690139317?hash=item5b6e2800b5:g:Tj4AAOSw-89eSgQs

Cvp: Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu - mustbe - 28/02/2020

(28/02/2020, Saat: 17:58)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cık cık sana Araba yok
Sana bu iyi gider az yakar çok kaçar sahibinden az kullanılmış

https://www.ebay.com/itm/BBS-1-Wolfman-DE-Safety-Razor/392690139317?hash=item5b6e2800b5:g:Tj4AAOSw-89eSgQs

BBS-1 Wolfman DE Safety Razor
Popular Item 2 viewed per hour

pek piyasası yok gibi üstad  Big Grin  Big Grin

bi keresinde mercedes ile bir günde 900 km yapmıştım bi de vintage bir araba ile (astra) 400 km. yapmıştım. yıldızlı bey den sonra çıktık gezdik vintagedan sonra bir gün uyudum öyle kendime geldim . bu da öyle bi anım. atılmadan konuyu daha fazla kirletmemek adına susuyorum Smile

Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu - ahraz - 28/02/2020

Merhaba. Açıkçası MdC severlerin ciddi ciddi bir örgüt olduklarını ve gizli gizli toplandıklarını düşünüyorum. Sanırım örgütün lideri de sevgili @Nani kuş Devrim Ağabey

MdC sabunu burada anlatmayacağım ama farklı bir bakış açısı kazandırmak adına şunu rahatlıkla ifade edebilirim : MdC kesinlikle bir f/p ürünüdür. Elbette bu söylediğim şaka gibi gelebilir lakin fiyatına göre takriben bir yıl ya da bir buçuk yıl kullanıldığı düşünüldüğünde az bile kalır. Zamanla sıkılır mısınız, onu bilemem.

Sabunların içerik harici salt fiyat üzerinden kıyaslanmasına karşı birisi olarak gönül rahatlığıyla Tabac'ın enfes kokusuyla iyi bir sabun olduğunu, MdC'nin ise başka bir segmentte değerlendirilmesi gerektiğini ifade edebilirim. Forumda Tabac fanatiklerinin de olduğunu bildiğimden yineleyeyim, Tabac güzel bir sabun. Afaroz edilmek istemem.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu - Sheeplessness - 28/02/2020

Gerçekten çok pahalı bi sabun ama o kadar iyi ki 1000 lira olsa bile parasına değmez demeye gönlüm el vermezdi. Forumda zaten tüketim çılgınlığı had safhada daha da tetiklemek istemem ancak bütçesi el veren her geleneksel tıraş sever bu sabunu denemeli. Forumda pahalı ekipmanları abartma eğilimi olabiliyor bu doğru ancak beni bilen bilir kötüye parasına bakmadan kötü derim. Roccaya crabtreeye yazdıklarıma bakın. Bu fiyatı vermek istemeyen olabilir bütçesi el vermeyen olabilir saygı duyarım. Ancak parasına değmez demek doğru değil bence.

RE: Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu - tarkaner - 28/02/2020

(28/02/2020, Saat: 17:27)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum kendi aldıma konuşayım
MdC sabunu alıp kullanasıya kadar yüz çeşit sabun kullanmışımdır belki daha da fazla ama emin olun azı değildir . Kimsinini sample , kimsini komşular direk kutusu ile yollamıştır denemem için , kimisinide satın alma yolu ile . Sırf bu sebeple bile yeni başlayan yeterli sabun tecrübesi olamayan komşularıma MdC tavsiye etmiyorum çünkü farkı anlamıyor.

Tabac ile tıraş sonrası yaşadığınız olayı MdC sabunu yüzünüze sürdüğünüz anda almaya başlarsınız .

MdC sabun kullanırken tıraş öncesi ürün ( yag-krem) kullanmanıza gerek hiç yoktur . Sonrasına kullanmak tamamen kişisel zevk olayı . Sevdiğiniz bir parfüm , AS veya balm vardır onuda hissetmek istersiniz .

Sabunların kimisi yastıklamada sınıfta kalır ,
Kimisi koruyuculuk da , kimisi kayganlıkda.....vs MdC bütün bunların hepsini bir arada sunabilen bir sabundur .

Fiyatını hak ediyor mu evet MdC kendisini bozamadığı sürece de her daimim kullanacağım bir sabun .

Son olarak gerek bu başlıkta ve MdC bahsi geçen heryerde söylediğim bir şey var .

Zevkli güzel anılarla tıraş olunuz .

"Sırf bu sebeple bile yeni başlayan yeterli sabun tecrübesi olamayan komşularıma MdC tavsiye etmiyorum çünkü farkı anlamıyor. "

Bunu bizzat yaşadım. Daha sonra farkı anladım.

Daha iyi ifade edilemezdi sanırım @Nani Kuş Devrim komşum. Çok teşekkürler.

Karakedi yi unutmadım ama hiç fırsatım olmadı, alıp ulaştıracağım size mutlaka ama.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu - Yeraltndnntlr - 29/02/2020

Şahsen bu sabunun büyülü olduğunu düşünüyorum. Hiç bir şey yapmadan dolgun köpük yapiyor. Ölçümlerine göre fırçayı(silver tip) 5 tür döndürünce 3 perde köpük çıkıyor. Helal olsun adamlar yapmış.

VIA_A3_Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu - Lord Sparhawk - 01/03/2020

Sanırım bütün forum içerisinde bu sabunu bir tek ben sevmedim. Koku olarak hoş olmayan bir sentetiklikle beraber, performans olarak da pek beğenmedim. Bana göre orjinal mdc lavanta özüyle ciltte çok daha başarılı.

Martin de Candre "Fougere" Tıraş Sabunu - aliyuksel - 02/03/2020

Eğer bu sabun hakikaten de 2 yıl gidecekse, hadi 1 buçuk yıl diyelim, 18 ay için aylık 25 lira. Eğer elimdeki ürünleri bitirirsem, yeni ürün almak yok, bi mdc de ben niyetleyim Smile

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi