Geleneksel Tıraş Forumları
Pc Toplama Konusunda Yardım - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Pc Toplama Konusunda Yardım (/showthread.php?tid=8259)

Sayfalar: 1 2 3

Cvp: Pc Toplama Konusunda Yardım - neoromancer - 03/04/2017

1) İşlemci: AMD FX-8320 (130$) __Öneri--Sırf oyun için kullanmayacaksanız Intel daha sağlıklı bence...Intel Core i7 3770K 3,5 GHz Quad-Core Prozessor Ivy Bridge 1155..hem oyun hem adobe gibi foto yada video proglamları için gayet yeterli bir CPU
İşlemci olarak AMD'nin yeni Ryzen 5 serisi işlemcilerini de tercih edebilirim ancak bu durumda rakam 180$-200$ seviyesine çıkacak.
2) Anakart: Asus M5A97 R2.0 AMD 970 2133 MHZ O.C DDR3 (100$)..Öneri:ASUS anakartta iyibir marka ,benim önerim Asus Z170-A... Anakartın geliştirmeye açık olması önemli DDR4 Ram alternatif GLan yada mesela Ses için geliştirici kart yuvaları olması, SLI yada Crossfire seçeneklerine cevap verebilmesi özellikleri nedeniyle gelecektede işinize yarayabilir
3) Ram: GSkill RipjawsX DDR3 8 GB (2x4 GB) 2400 MHZ (75$).Öneri; 8GB Corsair Vengeance LPX schwarz DDR4-2400 DIMM CL14 ..Fıat hemen hemen aynı (75€ civarı)performansı çok farkeder... ilerde gerek duyarsanız 32 ye kadar artırabilirsiniz
4) Ekran Kartı: MSI GTX 1050 2GB 128Bit GDDR5 GAMING X (135$)Öneri:MSI GeForce GTX 1050 Ti V335 – 012R grafik kartı 4096 MB.....MSI fiat performans olarak gayet yeterli bir marka ama 30€ daha ekleyip 4GB lık bir GPU artı daha iyi bir soğutması olan bu modeli tercih etmek mantıklı
5) Harddisk: WD 1TB 3,5" SATA III 6Gbit/s 7200 RPM 64MB Cache (50$)...HDD kesin SSD olmalı fiat uygun olması için 128 yada 256 GB lık bir SSHD 3.5” SATA3 lü alabilirsiniz bunu işlemler için kullanıp depolama alanı için ayrıca yüksek kapasiteli bir extern yada intern SATA kullanabilirsiniz
6) Kasa: Thermaltake Chaser MK-I (150$)..Öneri :Thermaltake bence kasada en iyi marka. Ben 5 senedir Soprano DX modelini kullanıyorum soğutma ve Geliştirme seçenekleri açısından hertürlü ihtiyacımı karşiladı, tavsiye ederim fiat olarakda daha uygun...
Bu kadar Canavar edevatı toparlayınca onlara gerekecek enerji içinde tabiiki sağlam bir PSU arayışına girmek gerekir..Tavsiyem Be quiet DARK POWER PRO serisi 550 den başlayıp 1200Watt a kadar seçenekler mevcut..yanısıra Corsair RMx Seriside olabilir benzer seçenekler ondada var..gerikalanlar sıkıntı yaratabiliyor...
Kolay gelsin

Cvp: Pc Toplama Konusunda Yardım - SKYBRAVE - 03/04/2017

@corpus36 Uğur Bey, son birkaç gündür oyun odaklı bilgisayarlarda Intel işlemcilerin Amd işlemcilere göre daha performanslı çalıştığını okuyorum. En başından beri aklımda Amd işlemciler vardı. Şu an biraz kafam karıştı. İşlemci tercihini netleştirirsem anakart seçimi daha kolay olacak benim açımdan. Güç kaynağı dahil bir kasa alırsam o kasa mutlaka kaliteli bir kasa olur ama sanırım dediğiniz gibi kasa ve güç kaynağını ayrı almak daha mantıklı. Sizin kasaya da internetten baktım. Çok güzel bir kasa ama fiyatı da baya bir tuzluymuş.

Cvp: Pc Toplama Konusunda Yardım - SKYBRAVE - 03/04/2017

@neoromancer komşum "Günün Tıraşı" konusunda fotoğraflarınızı büyük bir beğeni ile takip ediyordum. Sizden bilgisayar konusunda tavsiye almak da varmış. Teşekkür ederim.
İşlemci konusunda tavsiye ettiğiniz i7 işlemcinin fiyatı benim bütçeme çok uygun olmaz. Oyun odaklı bir sistem toplamayı düşündüğüm için bütçe anlamında ağırlığı ekran kartına vermeyi düşünüyorum. İşlemci tercihim Amd de olsa Intel de olsa anakart olarak Asus beni üzmez sanırım. Gözü kapalı tercih edilebilir. Ram ve ekran kartı konusunda tavsiyelerinizi dinleyeceğim. Ssd konusunda ise hem fikiriz ancak onu şu aşamada almam biraz zor. Sistemi topladıktan sonra mutlaka bir ssd almayı düşünüyorum. Kasada en başından beri Thermaltake'e yönelmiştim ama biraz Serdar abi kafamı karıştırdı. Sizin bahsettiğiniz kasayı ve güç kaynağını da araştıracağım.

Cvp: Pc Toplama Konusunda Yardım - neoromancer - 04/04/2017

(03/04/2017, Saat: 23:17)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @neoromancer komşum "Günün Tıraşı" konusunda fotoğraflarınızı büyük bir beğeni ile takip ediyordum. Sizden bilgisayar konusunda tavsiye almak da varmış. Teşekkür ederim.
İşlemci konusunda tavsiye ettiğiniz i7 işlemcinin fiyatı benim bütçeme çok uygun olmaz. Oyun odaklı bir sistem toplamayı düşündüğüm için bütçe anlamında ağırlığı ekran kartına vermeyi düşünüyorum. İşlemci tercihim Amd de olsa Intel de olsa anakart olarak Asus beni üzmez sanırım. Gözü kapalı tercih edilebilir. Ram ve ekran kartı konusunda tavsiyelerinizi dinleyeceğim. Ssd konusunda ise hem fikiriz ancak onu şu aşamada almam biraz zor. Sistemi topladıktan sonra mutlaka bir ssd almayı düşünüyorum. Kasada en başından beri Thermaltake'e yönelmiştim ama biraz Serdar abi kafamı karıştırdı. Sizin bahsettiğiniz kasayı ve güç kaynağını da araştıracağım.
Rica ederim ne demek ..mümkün mertebe bildiğimiz,tecrübe edindiğimiz konularda deneyimlerimizi paylaşacağız tabiiki..yarın öbürgün sizde tecrübeli olduğunuz bir alanda bizlere tavsiye verirsiniz,forumlarda bu sebeplerle yeralıyoruz neticede ...CPU tercihiniz anakartıda belirleyecek biliyorsunuz... grafik kartı ve ram konularında bütçeyi hafifde olsa biras aşarsanız ciddi farklar yaratacağını tekrar hatırlatırım..kaliteli bir PSU genel olarak donanımın aşınma süresinide etkileyecektir o sebeple dikkat çektim...CPU soğutucu da bakın bence,uygun fiatlı ve çok kaliteli bir marka tavsiye ediyorum -Alpenföhn- bir dönem epeyce araştırmıştım fiat performans olarak orta düzeyli kullanıcıların çoğunun tercihi bu markayı göstermişti..Tekrardan kolay gelsin

Cvp: Pc Toplama Konusunda Yardım - SKYBRAVE - 04/04/2017

@neoromancer Forumdaki bu paylaşım ortamını ve samimiyeti seviyorum zaten. Benim de bildiğim bir konu olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım elbet elimden geldiğince. Maalesef bu tarz konularda (Amd/Intel, Iphone/Android vb.) bizim insanımız (sözüm forumdan dışarı) takım tutar gibi marka fanatikliği yaptığı için seçim yapmak çok zor. Kimisinin öve öve bitiremediği bir işlemci veya anakarta kimisi de demediğini bırakmıyor. Bu ikiliyi seçtiğim zaman işler hızlanacak sanırım. İşlemci ve anakartı seçemediğim için diğer donanımlara pek kafa yoramıyorum maalesef. İşlemci soğutucu tavsiyesi için teşekkür ederim. Listeme onu da ekliyorum hemen.

Cvp: Pc Toplama Konusunda Yardım - dikdik_s - 04/04/2017

Skybrave istanbuldamısın, eger oyleyse kadıkoy bilgisayarcıların oraya mutlaka ugra, yazıcıoglu ishanını gecince ileride ikinci elciler var, cok cok uygun fiyata acaip makineler dusuyor bazen.

Cvp: Pc Toplama Konusunda Yardım - SKYBRAVE - 04/04/2017

@dikdik_s Abi maalesef Ankara'da yaşıyorum. Kasa ve güç kaynağı gibi parçaları 2. el alabilirim. Bunun için başka bir forumdan ilanları takip ediyorum. Teşekkür ederim cevap için.

RE: Pc Toplama Konusunda Yardım - SKYBRAVE - 20/06/2017

Ekran kartım hala elime ulaşmadı ama sistemi topladım nihayet. Belki bu konuda birilerine faydam olur düşüncesiyle topladığım sistemi paylaşmak istiyorum.
İşlemci: Ryzen 5 1600
Anakart: Asus B350 Prime Plus
Bellek: Crucial Sport 8 Gb (2x4) DDR4 2400 Mhz
Ekran Kartı: Sapphire Nitro+ Rx 580 8 Gb DDR5
SSD Disk: Kingston HyperX Fury 240 Gb
Güç Kaynağı: Seasonic S12II-620 620 Watt
Kasa: In-win 703 Mid Tower
Ekran kartı elime ulaşmadığı için sistemi deneme imkanım olmadı henüz. İsteyen olursa ekran kartı geldikten sonra sistemi deneyip bilgi verebilirim. Ekran kartı, bellek ve güç kaynağını amazon.de'den, diğer donanımları Türkiye'den satın aldım. Sistemin maliyeti toplamda 3.300 TL gibi bir rakam tuttu.

Cvp: RE: Pc Toplama Konusunda Yardım - Palace - 01/06/2018

(20/06/2017, Saat: 11:42)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ekran kartım hala elime ulaşmadı ama sistemi topladım nihayet. Belki bu konuda birilerine faydam olur düşüncesiyle topladığım sistemi paylaşmak istiyorum.
İşlemci: Ryzen 5 1600
Anakart: Asus B350 Prime Plus
Bellek: Crucial Sport 8 Gb (2x4) DDR4 2400 Mhz
Ekran Kartı: Sapphire Nitro+ Rx 580 8 Gb DDR5
SSD Disk: Kingston HyperX Fury 240 Gb
Güç Kaynağı: Seasonic S12II-620 620 Watt
Kasa: In-win 703 Mid Tower
Ekran kartı elime ulaşmadığı için sistemi deneme imkanım olmadı henüz. İsteyen olursa ekran kartı geldikten sonra sistemi deneyip bilgi verebilirim. Ekran kartı, bellek ve güç kaynağını amazon.de'den, diğer donanımları Türkiye'den satın aldım. Sistemin maliyeti toplamda 3.300 TL gibi bir rakam tuttu.

Ben de yeni bir arayış içerisindeyim (3 yıldır pc kullanmıyorum) şöyle bir foruma yazayım dedim, komşumuzun tam bir yıl önce 3.300 TL'ye topladığı sistem şuan 5300 lira.

Herhalde bu gidişle değil bilgisayar telefon almak, yakında yazı yazmaya kalem, giymeye kıyafet bile alamayacağız.

Cvp: Pc Toplama Konusunda Yardım - impaticaret - 01/06/2018

Hiç toplamaya uğraşmayın, ilanımdaki canavarı alın Smile
Mart ayında sıfırı 8000tl civarındaydı, şuanda 10bine doğru koşuyor.
Az kullanılıp kutusuna konup muhafaza edilmiştir.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=9095