Geleneksel Tıraş Forumları
blue stratos after shave - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sonrası (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Konu Başlığı: blue stratos after shave (/showthread.php?tid=8212)

blue stratos after shave - korgunv - 15/03/2017

1976 Shoulton ( aynı zamanda Old Spice ın ilk üreticisi )tarafından launch edilmiş. 80'li yıllarda oldukça popüler olmuş, erkeksi karakterli, odunsu ve kolonyamsı ayrıca hafiften davidoff cool water andıran bir koku ürün grubu. Aslında parfüm EDT olarak öne çıkan markanın bizi ilgilendiren ürünü doğal olarak after shave lotion.  

Top Notes
Lime, Lemon, Petitgrain, Bergamot
Heart Notes
Geranium, Rose, Patchoili, Lavender
Base notes
Cedarwood, Vanilla, Amber, Musk

Günümüzde Parfums Bleu Limited firması tarafından üretimine devam edilmekte olup, en az 30 yıl önce kullandığım ürünü İmpa stoklarında görünce aldım ve kullanmaya başladım. Bana geçmişi çağrıştıran bir koku gibi gelmedi. Belki Shoultan dan sonra üretimini yapan Parfums Bleu Limited formulasyonda değişikliğe gitmiş olabilir. Yabancı forumlarda da buna benzer yorumlar var. Koku kalıcılığı oldukça iyi, sabah kullanmama rağmen öğle saatlerinde bile kokuyu net olarak hissediyorum. İşin bizi ilgilendiren kısmına gelince yani koruyuculuk anlamında maalesef başarılı bir ürün değil.[img]30kan0y.jpg[/img]

Cvp: blue stratos after shave - DeaKeN - 15/03/2017

inceleme için teşekkürler

Cvp: blue stratos after shave - Kaptan - 15/03/2017

Çok teşekkürler inceleme için. Ancak anlayamadığım bir konu; Bir After shave neden koruyucu olacak ki? İş işten geçmiş tıraş olunmuş, cildi koruyacak bir şeyi yok.

Cvp: blue stratos after shave - mkeskus - 16/03/2017

Bende impa ticaretten aldım bu ürünü. Ben koku olarak cok beğendim. Kendine has bir koku diyebilirim. Farklı bir losyon kullanmak isteyene öneririm. Sürdükten sonra da nemi iyi tutuyor. Ama kokusu yeter sırf.

Cvp: blue stratos after shave - koolandgang - 16/03/2017

Ben de, en az 30 yıldır koklamadım Smile Gençliğimizde sevdiğimiz kokulardandı.
@korgunv Teşekkürler, bilgilendirme için. Biz de vintage olmuşuz, onu da her gün idrak ediyoruz.

Cvp: blue stratos after shave - CMO05 - 16/03/2017

Teşekkürler üstad
Merak daha da arttı Angel

Cvp: blue stratos after shave - Tahir - 17/03/2017

(16/03/2017, Saat: 09:55)mkeskus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende impa ticaretten aldım bu ürünü. Ben koku olarak cok beğendim. Kendine has bir koku diyebilirim. Farklı bir losyon kullanmak isteyene öneririm. Sürdükten sonra da nemi iyi tutuyor. Ama kokusu yeter sırf.

@mkeskus komşum koku kalıcılığı nasıl ? Birazda tanımlarsanız svinirim Wink çok teşekkürler..

Cvp: blue stratos after shave - mkeskus - 18/03/2017

(17/03/2017, Saat: 18:39)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mkeskus komşum koku kalıcılığı nasıl ? Birazda tanımlarsanız svinirim Wink çok teşekkürler..

Kalıcılık birkaç saat sürüyor. Cildi yumusatmasi başarılı. Koku olarak kolonya varimsi ama kendine özgü. Tarifini yapamıyorum çünkü benzer birşey animsatmiyor. Ama baygın değil hatta tatlı bir koku. Kanımca beğenirsiniz. Ben begeniyorum. Ama olmazsa olmaz bir ürün de değil.

blue stratos after shave - Tahir - 18/03/2017

Çok çok teşekkürler komşum..

Sent from my iPhone using Tapatalk

RE: blue stratos after shave - Mnbvc - 19/05/2017

Son siparişimde Blue Stratos After Shave Ürününü sipariş geçmiştim ama Mustafa Bey in elinde kalmamış. Tekrar getirtecek misiniz diye sorduğumda " Pek fazla tutulan bir ürün değil açıkçası getirmeyi pek düşünmüyorum " demişti. Ne yalan söyleyeyim 70'lerde 80' ler de çok tutulan bir koku olduğu için ,benim içimde  ukde kaldı ,bu losyonu denemek isterdim şahsen...