Geleneksel Tıraş Forumları
Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) (/showthread.php?tid=8188)

Sayfalar: 1 2 3 4

Cvp: Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) - KlasikTıras - 08/03/2017

(07/03/2017, Saat: 21:48)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @KlasikTıras komşum Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar zevkli sohbetler dilerim.

Hoş bulduk. Çok teşekkürler.

Sıhhatler olsun.

(07/03/2017, Saat: 23:14)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Tanışma başlığı için de teşekkürler. Rimei jileti ben de severek kullanıyorum. Özellikle Gillette 7 o'Clock Sharp Edge forumda çok beğenilen bir jilettir. Fırça siparişinizi verirken 1 paket de ondan isteyin bence. Sizin de beğeneceğinizi düşünüyorum. Tekrar hoş geldiniz. Keyifli forumlar dilerim.

Hoş bulduk. Bilgilendirme için teşekkür ederim. Ben de merak ettim bu jileti. Forum da beğeneni çok. Sipariş vereceğim.

Sıhhatler olsun.

(08/03/2017, Saat: 00:01)hattusha Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tanışma başlığı bile müthiş deneyim tecrübe paylaşımı sağlıyor bu forumda. Bütün üstteki yazılara katılarak günlük tıraş takımı seçimi sonrası farklı kombinasyonu önerim var. 6 ay öncesi açılmış nivea krem ve yine 6 ay öncesi açılmış rapira jilet progres 3ncü ayarda çok konforlu tıraş verdi. Sanki kremde hamam otu varmış gibi, sanki jilet yerine kağıt bile kolay ve yumuşak kesecek gibi.
Yine de uzun süre aynı jilet krem sabun kullanamıyorum, 3-4 tıraş sonrası mutlaka bişeyleri değiştirmem gerekiyor. Daha kötü tıraş bile olsa değişim daha keyif veriyor.
Size de keyifli tıraşlar, keyifli hayatlar dilerim.

35 yaşıma kadar haftalık, onbeş günlük sakalla gezdim, şimdi moda oldu farklılık adına günlük tıraş oluyorum.

Selamlar,

"6 ay öncesi açılmış rapira jilet" derken neyi kastettiğinizi anlayamadım.

Günlük tıraş olabilmenize sevindim. Hassas cildim olduğundan ancak gün aşırı olabiliyorum.

Sıhhatler olsun.

Cvp: Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) - hattusha - 08/03/2017

(08/03/2017, Saat: 02:41)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

"6 ay öncesi açılmış rapira jilet" derken neyi kastettiğinizi anlayamadım.

Günlük tıraş olabilmenize sevindim. Hassas cildim olduğundan ancak gün aşırı olabiliyorum.

Sıhhatler olsun.

Onlu paketinin dış yüzündeki şeffaf jelatini açıp kullanmamıştım 6-7 ay süre. şimdi o paketten devam edince belki artık hava aldığından, belki paket açılmasa bile içindeki havadan oksijenden keskin sivri yerleri yumuşadı. Yada dediğim gibi krem asit gibi eritiyor sakalı bilemiyorum ama konforlu oluyor son tıraşlar. Bilimsel açıklaması var mıdır bendeki batıl inanç mı oldu bilemem ama belki de bir süre dinlendirmek gerekiyordur jiletleri Big Grin

(08/03/2017, Saat: 13:59)hattusha Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onlu paketinin dış yüzündeki şeffaf jelatini açıp kullanmamıştım 6-7 ay süre. şimdi o paketten devam edince belki artık hava aldığından, belki paket açılmasa bile içindeki havadan oksijenden keskin sivri yerleri yumuşadı. Yada dediğim gibi krem asit gibi eritiyor sakalı bilemiyorum ama konforlu oluyor son tıraşlar. Bilimsel açıklaması var mıdır bendeki batıl inanç mı oldu bilemem ama belki de bir süre dinlendirmek gerekiyordur jiletleri  Big Grin

Belki de jilet stokunu gereğinden fazla yapmamak lazım. Sakladığımız yerde nem ve rutubet varsa paslanma olabilir. Hele banyo dolabında jilet stoku hiç tutulmamalıdır diye düşünüyorum. Ya da kaliteli hava almayan saklama kabında tutulmalı.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=3261&highlight=jilet+saklama

Cvp: Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) - hattusha - 08/03/2017

(08/03/2017, Saat: 14:33)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belki de jilet stokunu gereğinden fazla yapmamak lazım. Sakladığımız yerde nem ve rutubet varsa paslanma olabilir. Hele banyo dolabında jilet stoku hiç tutulmamalıdır diye düşünüyorum. Ya da kaliteli hava almayan saklama kabında tutulmalı.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=3261&highlight=jilet+saklama

evet ne yazık ki banyo dolabında, ama bu şeffaf kapların bir benzeri içinde kilitli hava almayacak şekilde duruyorlar. görünür pas yok, en son tetanoz aşısı 15-16 yıl önce askerde olmuştum. kan görmüyorum tıraş ve sonrasında, çok küçük mikro boyutlarda kanama olursa yapacak birşey yok maalesef.

Cvp: Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) - recklesstr - 08/03/2017

Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar dilerim.

(08/03/2017, Saat: 18:44)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar dilerim.

Hoş bulduk. Çok teşekkür ederim. Sıhhatler olsun.

Cvp: Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) - caki3000 - 08/03/2017

Hoş geldiniz, keyifli forumlar ve tahrişsiz tıraşlar dilerim..

(08/03/2017, Saat: 21:50)caki3000 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz, keyifli forumlar ve tahrişsiz tıraşlar dilerim..

Hoş bulduk. Çok teşekkür ederim. Sıhhatler olsun.