Geleneksel Tıraş Forumları
Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) (/showthread.php?tid=8188)

Sayfalar: 1 2 3 4

Cvp: Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) - FurkanY - 07/03/2017

Hoş geldiniz, keyifli forumlar sağlıklı tıraşlar dilerim. Jilet konusu en subjektif olan konu geleneksel tıraş için siz beğendiyseniz rimei yi olay bitmiştir ,fakat yüksek adetlerde alıp stoğunuzu yapmadan önce daha çok jilet denemenizi öneririm. Bir de şunu eklemekte fayda görüyorum, bazı jiletler bazı tıraş aletleri ile daha iyi anlaşıyor. Sizin için Yuma ile Rimei iyi anlaşmış, ileride tıraş aletinizi değiştirirseniz jileti de değiştirmek isteyebilirsiniz aklınızda bulunsun.

Cvp: Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) - dikdik_s - 07/03/2017

Hosgeldiniz. İmpada olan guzel bir semogue guzel gider fırca olarak. Simdiden hayırlı olsun.

Cvp: Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) - Tahir - 07/03/2017

@KlasikTıras komşum Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar zevkli sohbetler dilerim.

Cvp: Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) - Niko - 07/03/2017

Hoş geldiniz. Tanışma başlığı için de teşekkürler. Rimei jileti ben de severek kullanıyorum. Özellikle Gillette 7 o'Clock Sharp Edge forumda çok beğenilen bir jilettir. Fırça siparişinizi verirken 1 paket de ondan isteyin bence. Sizin de beğeneceğinizi düşünüyorum. Tekrar hoş geldiniz. Keyifli forumlar dilerim.

Cvp: Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) - hattusha - 08/03/2017

Tanışma başlığı bile müthiş deneyim tecrübe paylaşımı sağlıyor bu forumda. Bütün üstteki yazılara katılarak günlük tıraş takımı seçimi sonrası farklı kombinasyonu önerim var. 6 ay öncesi açılmış nivea krem ve yine 6 ay öncesi açılmış rapira jilet progres 3ncü ayarda çok konforlu tıraş verdi. Sanki kremde hamam otu varmış gibi, sanki jilet yerine kağıt bile kolay ve yumuşak kesecek gibi.
Yine de uzun süre aynı jilet krem sabun kullanamıyorum, 3-4 tıraş sonrası mutlaka bişeyleri değiştirmem gerekiyor. Daha kötü tıraş bile olsa değişim daha keyif veriyor.
Size de keyifli tıraşlar, keyifli hayatlar dilerim.

35 yaşıma kadar haftalık, onbeş günlük sakalla gezdim, şimdi moda oldu farklılık adına günlük tıraş oluyorum.

Cvp: Herkese merhaba (İstanbul / Ataşehir) - KlasikTıras - 08/03/2017

(07/03/2017, Saat: 16:40)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,hoşgeldiniz.Çok zevkli ve güzel bir serüvene ilk adımı atmanız harika.İnanın bundan sonrası kendi deneyimlemeleriniz ile muhteşem ilerleyecek.Hele ki yeni sabunlar,kremler,tıraş aletleri derken bir bakacaksınız her gün sakalım çıksa da tıraş olsam diye bakıyorsunuz.Güzel,tatlı bir heyecan bu.Jilet konusu çok subjektif ama küçük sample paketler alınıp denemeler yapılarak en uygun kombinasyonlar yapılabilir.Benim bu konuda naçizane tavsiyem jilet denemelerini sadece değişkeni jilet olarak kabul edip o şekilde yapmak.Tekrar hoşgeldiniz.Umarım deneyimlerinizden faydalanma şansına nail oluruz.Selamlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi akşamlar "ahraz" Bey, hoş bulduk.

Öncelikle güzel yazınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Klasik tıraşı çok güzel bir şekilde tarif etmişsiniz. Söylediklerinizin hepsine katılıyorum. Dediğiniz gibi eskiden tıraş olmak külfet iken şimdi keyfe dönüştü. Artık her gün tıraş olmak istiyorum. Cildim hassas olduğu için gün aşırı yapıyorum. Çok enteresan daha önce tıraştan sonra sol çene altım tahriş olur ve genelde noktasal kanamalar olurdu. Onbeş gündür, klasik tıraş olmaya başladıktan sonra bu problem bitti ve çene altı pürüzsüz oldu. Şu an klasik tıraş dan çok memnunum.

Başlangıç olarak geçen hafta İmpa'dan -Geltir hazinesinden faydalanarak- bazı tıraş malzemeleri aldım. Bunları birkaç gün sonra "En Son ne Aldınız?" başlığında yazacağım.

Jiletleri test etmek adına İmpa'dan altı farklı marka, örnek küçük ve tek paketler aldım. Dediğiniz gibi jileti tek değişken kılıp diğer ekipmanları -tıraş aleti, sabun, aftershave, balsam vb.- sabit tutuyorum.

Zamanla oluşacak bilgi birikimimden sizin ve diğer forum arkadaşların faydalanması beni çok mutlu edecektir. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Sıhhatler olsun.

(07/03/2017, Saat: 16:17)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Size de sıhhatler olsun komşum. Bulunabilme kolaylığı ve fiyat avantajı Rapira ve Astra'yı biraz öne çıkarıyor. Yine avantajlı fiyatıyla Personna Comfort Coated iyi bir seçenek olabilir. Benim tercihim tamamen sübjektif olarak Personna'dan yana.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Personna Comfort Coated jiletini ben de denemek istiyorum. Geçenler de İmpa'dan Personna Platinum olanını aldım. Sanırım bu daha düşük kalite olanı. Emin değilim.

(07/03/2017, Saat: 17:17)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hos geldiniz.

Atasehir gorunce sevindim, sebepsizce. Yaklasik 5-6 sene yasadigim bolge. Sonra tasinmak durumunda kaldim tabi. Hatiralar aklima geldi. Konudan koptum kusura bakmayinSmile

Hoş bulduk, teşekkür ederim.

Belki de Ataşehir den ayrılmakla iyi yaptınız. Ataşehir artık beton kent oldu. Trafik de cabası. Bu kadar bina yapıldı ve hala yenileri yapılıyor ama metro dan bir ses yok.

Sıhhatler olsun.

(07/03/2017, Saat: 17:45)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz, keyifli forumlar sağlıklı tıraşlar dilerim. Jilet konusu en subjektif olan konu geleneksel tıraş için siz beğendiyseniz rimei yi olay bitmiştir ,fakat yüksek adetlerde alıp stoğunuzu yapmadan önce daha çok jilet denemenizi öneririm. Bir de şunu eklemekte fayda görüyorum, bazı jiletler bazı tıraş aletleri ile daha iyi anlaşıyor. Sizin için Yuma ile Rimei iyi anlaşmış, ileride tıraş aletinizi değiştirirseniz jileti de değiştirmek isteyebilirsiniz aklınızda bulunsun.

Hoş bulduk. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Yuma'dan sonra yumuşak tıraş yapan Wilkinson Sword Classic tıraş aletini aldım. Rimei'yi Wilkinson'da kullandım. Bu ikiliden çok memnun kaldım. İmpa'dan aldığım başka az sayıda değişik marka jiletleri sırasıyla deneyeceğim.

Sıhhatler olsun.

(07/03/2017, Saat: 19:35)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hosgeldiniz. İmpada olan guzel bir semogue guzel gider forca olarak. Simdiden hayırlı olsun.

Hoş bulduk.

İmpa'daki bütün semogue fırçaları bana çok güzel göründü. Smile  Omega almayı düşünüyorum. Maalesef İmpa'da yokmuş.

Sıhhatler olsun.