Geleneksel Tıraş Forumları
Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Buradan Aldım (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Konu Başlığı: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT (/showthread.php?tid=816)

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Sheeplessness - 23/09/2019

(23/09/2019, Saat: 21:50)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar komşum,
Bende yakın zamanda amazondan 5-6 sipariş verdim.10-12 günde sorunsuz geldiler.Yaprak jilette aldım.Ama sizden neden TC no vs. istediler onu anlamadım.
Benden son siparişte adres güncelleme istedi aynı adresimi güncel olarak kaydettim.

Adresi nereye kaydettiniz komşum ? Ben bulamadım orayı. Aramex e mi yoksa amazona mı kaydettiniz ?

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - kral arthur - 23/09/2019

(23/09/2019, Saat: 22:06)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adresi nereye kaydettiniz komşum ? Ben bulamadım orayı. Aramex e mi yoksa amazona mı kaydettiniz ?

Amazon’a kaydettim.Üye girişi yapıp my account kısmından yaptım.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Sheeplessness - 23/09/2019

(23/09/2019, Saat: 22:59)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amazon’a kaydettim.Üye girişi yapıp my account kısmından yaptım.

Çok sağolun komşum. Ben de ekleyeyim tekrar ne olur ne olmaz.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - kral arthur - 24/09/2019

(23/09/2019, Saat: 23:02)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok sağolun komşum. Ben de ekleyeyim tekrar ne olur ne olmaz.

Rica ederim...

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Don Quijote - 26/09/2019

İmpa ticaretten satın aldığım kargom, sabah 10 gibi dağıtıma çıkarıldı. tüm gün bekledim ve kargom gelmedi. Kargo takip üzerinden kontrol ettiğim zaman, kargomun adıma teslim alındığı bilgisi yazıyor akşam saat 8 gibi. Şimdi 2 durum var. Ya kargomu yanlış kişiye verdiler, yada kargom ertesi güne devir etti ama bunu yazmak yerine beni sinir krizlerine soktular. Mail attım geri dönüş yok. Yarın ilk iş kendilerine ulaşmak fakat hiçbir şube hiçbir zaman telefona bakma zahmetine girmiyor. Bu durum başına gelen komşum var mı acaba ?

RE: Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - kokopelli - 26/09/2019

(23/09/2019, Saat: 23:02)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok sağolun komşum. Ben de ekleyeyim tekrar ne olur ne olmaz.
Ben Amazon'dan daha önce onlarca ürün almış yine 5-6 tanesi Aramex aracılığıyla gelmiş olarak geçenlerde bir kere bu durumla karşılaştım. Diğerlerinden farklı olarak bu siparişimde içinde çok adetli (47 adet toka) bulunan bir ürün almıştım. Aramex'ten gelen maili doldurdum. 3-4 gün pek bir şey değişmedi ama sonra diğer paketler gibi teslim edildi. Benim şüphem adetli ürün olması nedeniyle gönderildiği yönünde. Çünkü tc kimlik no istiyorlar ek bilgi için ve orada ticari bir gönderi ise firma bilgileri de girebiliyorsunuz.

Daha önce bir aralar BHPhoto'dan 100 Euro limiti altında kalan bir ürün ismarladigimda DHL Borderlinx üzerinden sevk edilmişti. Kargo Firması bedeli düşük olduğu için vergi çıkmayacağını ancak gumrukten cekim islemleri için kişisel bir sipariş olduğuna, ticari amaçla yapılmadığına dair bir taahhütname doldurmami istemişti.

~SB

(26/09/2019, Saat: 00:56)ozguratalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İmpa ticaretten satın aldığım kargom, sabah 10 gibi dağıtıma çıkarıldı. tüm gün bekledim ve kargom gelmedi. Kargo takip üzerinden kontrol ettiğim zaman, kargomun adıma teslim alındığı bilgisi yazıyor akşam saat 8 gibi. Şimdi 2 durum var. Ya kargomu yanlış kişiye verdiler, yada kargom ertesi güne devir etti ama bunu yazmak yerine beni sinir krizlerine soktular. Mail attım geri dönüş yok. Yarın ilk iş kendilerine ulaşmak fakat hiçbir şube hiçbir zaman telefona bakma zahmetine girmiyor. Bu durum başına gelen komşum var mı acaba ?
En son PTT Kargo ile gelen iki paketim bir önceki akşamdan teslim edildi olarak göründü, ertesi gün öğlen dağıtıcı bana teslim etti. Özellikle sizin tarafa hep bir dağıtıcı dağıtım yapıyor ve ona zimmetliyorlarsa o da bazen işgüzarlık yapıp bir gün önceden basıyor onayı anlaşılan. Nasılsa yarın yine ben dağıtacağım gibi tutumları var. Ama yarın olur da her zamanki dağıtım saatlerinde gelen giden olmazsa bizzat bir baskın yapmak gerekebilir tabi.

~SB

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - JohnLocke - 01/10/2019

Ptt kargo cumartesi sehrime ulasti. Pazartesi dağıtıma çıkamadılar. Salı oldu hala dağıtıma çıkmadı. Adresim de ilçede değil. Gerçekten muazzam ciddiyetle çalışıyorlar...

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Sheeplessness - 03/10/2019

https://eksiup.com/p/ng2269266xnb

Buradaki hareketlere göre kargo gümrükten çekilmiş mi oluyor ?

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - JohnLocke - 03/10/2019

(01/10/2019, Saat: 13:55)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ptt kargo cumartesi sehrime ulasti. Pazartesi dağıtıma çıkamadılar. Salı oldu hala dağıtıma çıkmadı. Adresim de ilçede değil. Gerçekten muazzam ciddiyetle çalışıyorlar...

4. İs günü dağıtıma çıkarma zahmetinde bulundular allah razi olsun

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - batmanforever - 03/10/2019

(03/10/2019, Saat: 12:32)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://eksiup.com/p/ng2269266xnb

Buradaki hareketlere göre kargo gümrükten çekilmiş mi oluyor ?

Paketiniz yurda giriş yapmış @Sheeplessness komşum. Gümrüğe giriş çıkış hareketleri bundan sonra ki aşamalarda gösterilecek.