Geleneksel Tıraş Forumları
Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Buradan Aldım (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Konu Başlığı: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT (/showthread.php?tid=816)

Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - EskUyeMhmt_G - 27/05/2019

Gümrüğe sunma ücreti ve damga vergisi eklemişler. Sonradan gümrük vergisi çıkartırlar mı? ec6652adf7f1052f1f040c75396ca951.jpg

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - marek - 27/05/2019

Daha gümrük vergisi çıkmaz.3-4 gün sonra yerel posta ofisine gelir. Smile

RE: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - guwenkaya - 28/05/2019

(27/05/2019, Saat: 14:42)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gümrüğe sunma ücreti ve damga vergisi eklemişler. Sonradan gümrük vergisi çıkartırlar mı?

Bu bedeller posta gelince mi ödeniyor acaba? Yoksa ödenmeden göndermiyorlar mı?

Galaxy S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: RE: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - emiriko - 28/05/2019

(12/03/2019, Saat: 11:46)Ert.ozk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bundan sonra genel olarak ukim uçanı kaçanı inceleyecekmiş. Malum damat bu yurtdışından gelen mektup tarzı kargolar için işlem başlattı.zaten uzun süredir 5 lira koparabilmek için her paketi açıyorlarmış. Şimdi birde damat eklenince üstüne...

İncelesinler haklarıdır yasa kanun açıkça belli ama sorun şu ki bir yerde koca ukimde 20 kişi falan çalışıyor diye okudum. Yani yılda 15 milyon kargoyu o 20 kişi inceliyormuş. Aletleri çok eski çalışma şartları baya kötüymüş. Nasıl kaldıracaklar bu kadar yükü belli değil. Eskiden satır bile ukime zor giderdi KİM şubeye şartlı gönderirdi. Sonra siz olduğunuz şehirden alırken kargo görevlisinin karşısında açardınız verip vermemek onun elindeydi. Şimdi herşey ukime bağlanmış gibi gözüküyor. İnsiyatif vs. yok. Ek vergi var.

(28/05/2019, Saat: 11:28)guwenkaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu bedeller posta gelince mi ödeniyor acaba? Yoksa ödenmeden göndermiyorlar mı?

postacı geldiğinde tahsil ediyor hocam

Cvp: Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap - blaster - 24/06/2019

G&C'den gelen bir paketim sorgusuz sualsiz geri gönderildi(UKİM'e bile girmedi). PTT sorgu sayfasında herhangi iade sebebi belirtilmemiş. Benzer durumu yaşayan oldu mu?

Cvp: Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap - ckeskin - 24/06/2019

(24/06/2019, Saat: 12:13)blaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: G&C'den gelen bir paketim sorgusuz sualsiz geri gönderildi(UKİM'e bile girmedi). PTT sorgu sayfasında herhangi iade sebebi belirtilmemiş. Benzer durumu yaşayan oldu mu?

Eğer paket hasarlı geldiyse, akma vs varsa bu nedenle geri gitmiş olabilir. Yoksa UKİM e girmeden iade normal değil.

Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap - guwenkaya - 29/06/2019

Sonunda beklediğim Qshave futur klonu yurda giriş yapmış. Ancak merak ettiğim konu şu, fotoğrafta da gördüğünüz gibi gümrük vergisi ve diğer vergiler işlenmiş. Bu ücrete başka ekleme olur mu acaba? Yoksa kargo elime ulaştığında bu ücreti mi öderim?acee80b53ba02466392049ec0b5dbe69.jpg35a59003b538a7c6389ed691e57f9799.jpg

Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap - ahbap - 29/06/2019

@guwenkaya, toplam olarak yazan ücreti ödersiniz, yani 8.67 lira

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap - guwenkaya - 29/06/2019

(29/06/2019, Saat: 12:37)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @guwenkaya, toplam olarak yazan ücreti ödersiniz, yani 8.67 lira

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@ahbap komşum çok teşekkür ederim, eğer öyleyse çok iyiymiş, aklımda birkaç vigshaving fırça ve aletler vardı, hemen onları da sipariş veririm

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - aegean - 29/06/2019

guwenkaya komşum baktım ama anlayamadım, 8,67 vergi demişsin ürün kaç liraya geldi, kaç liraya karşılık 8,67 tl ödediniz