Geleneksel Tıraş Forumları
Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Buradan Aldım (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Konu Başlığı: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT (/showthread.php?tid=816)

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - dikdik_s - 20/05/2016

Abiler yurt disi takipleri zaten saglikli calismiyor. Size ulasmadan 2 gun once sadece turkiyeye vardi bilgisi aliyorsunuz gumruk kontrolunde diye.
O yuzden acik adresinizi dogru yazdiysaniz, yatin ustune. 20 gun hic bakmayin. Ileride ulasmama durumunda takiplinin faydasini o zaman gorursunuz.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - blaster - 20/05/2016

(20/05/2016, Saat: 14:29)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar gifts and careden alışveriş yaptım tracking numarısıda verdi fakat takip için
http://www.spring-gds.com sitesini verdi vermiş olduğu takip numarasını buradan başka bir yerde göremiyorum aranızda hem gifts and careden alışveriş yapıp hemde bu takip sitesi ile bilği sahibi olma varmı ?
Yardımcı olurmusunuz ?

Görünürde PostNL'ye bağlı çalışıyorlar.

Bu firma ile değil de PostNL (onlar da TNT'ye bağlı galiba) üzerinden kargom gelmişti. İspanya postasına göre daha hızlı çalışıyorlar ama prensip olarak Hollanda'ya aktarım yapıp oradan postalıyorlardı paketleri. Genelde 2-3 gün boyunca takip sisteminde hareket olmuyor.

Yalnız takip kodlarında fark var. PostNL takip kodları sonu NL ile bitiyor. Bunların ise hepsi rakamdan ibaret.

Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Nani Kuş - 20/05/2016

(20/05/2016, Saat: 16:56)blaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Görünürde PostNL'ye bağlı çalışıyorlar.

Bu firma ile değil de PostNL (onlar da TNT'ye bağlı galiba) üzerinden kargom gelmişti. İspanya postasına göre daha hızlı çalışıyorlar ama prensip olarak Hollanda'ya aktarım yapıp oradan postalıyorlardı paketleri. Genelde 2-3 gün boyunca takip sisteminde hareket olmuyor.

Yalnız takip kodlarında fark var. PostNL takip kodları sonu NL ile bitiyor. Bunların ise hepsi rakamdan ibaret.

Hocam sağolun bilğilendirme için
Gelince PTT üzerinden mi yoksa TNT takip üzerindenmi sorgulama yapacağız ?

Gümrük aşamasını Nasıl takip ettiniz ? Rakamlardan ibaret olması sıkıntı çıkardımı ?

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - blaster - 20/05/2016

(20/05/2016, Saat: 17:19)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam sağolun bilğilendirme için
Gelince PTT üzerinden mi yoksa TNT takip üzerindenmi sorgulama yapacağız ?

Gümrük aşamasını Nasıl takip ettiniz ? Rakamlardan ibaret olması sıkıntı çıkardımı ?

Benim paket de bugün yola çıktı Smile. Belki Spring üzerinden yeni takip no verirler. O zamana kadar Spring üzerinden takibi deneyin. Zaten pazartesiye kadar hareket olmaz Smile.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - ckeskin - 22/05/2016

(20/05/2016, Saat: 18:15)blaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim paket de bugün yola çıktı Smile. Belki Spring üzerinden yeni takip no verirler. O zamana kadar Spring üzerinden takibi deneyin. Zaten pazartesiye kadar hareket olmaz Smile.

Aynı takibi şuan ben de yapıyorum. Beklemedeyim bir update gelecek mi diye.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Saltuk - 24/05/2016

(22/05/2016, Saat: 21:17)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı takibi şuan ben de yapıyorum. Beklemedeyim bir update gelecek mi diye.

@cihankeskin hocam son durum nedir?

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - rock83 - 24/05/2016

Cannought tan bir siparişim oldu,
1 hafta içerisinde ayın 5 inde İst'a indi, Arada bir bakıyorum hiç hareket yok.
Dün ayın 23'ü oldu gün içinde kontrol ettim yine hareket yok.

Derken eve gittiğimde PTT kağıt bırakmış,
Üstündeki notta Yurtdışı kargo diyor ve sonu TR yazılı bir kod var,
Bunu PTT'den sorguladığımda, benim kargonun, yurtiçinde kodunun değiştiğini anladım.

Neyse bugün gittim, 60 kuruş damga pulu ödeyerek kargomu aldım.
Akşama fotoğrafını paylaşacağım inş Smile

Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Nani Kuş - 24/05/2016

Spring gds üzerindeki son durum

ea905dce0a53724d5b7bd4cfe9a62437.jpg

Ne diyorsa artık.
Artı gifts and carenin buradan verdiği takip numarası başka hiç bir yerden sorgulanamıyor.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - ckeskin - 24/05/2016

@Saltuk ve @Nani Kuş hocam, bende de durum aşağıdaki gibi. Bir gelişme olmadı dünden beri:

1z5kgut.png

Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Nani Kuş - 24/05/2016

Spring gds ile kargosunu teslim alan varmı hiç ?