Geleneksel Tıraş Forumları
Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Buradan Aldım (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Konu Başlığı: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT (/showthread.php?tid=816)

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Saltuk - 05/10/2015

@izbe hocam ben actim ambalaji eger incelikle acilip yapistirilmadiysa acilmamis gibiydi paket.
@candova hocam ; musgonun kutusu var kendisi yok, valobra kutusu deforme edilerek acilmis kutusu ve sabunun kendisi ayri ayri tikistirilmis koliye. Ispanyadaki kargo firmasi paletlemeden yapmis olabilir mi?

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - izbe - 05/10/2015

Valla hocam bu durumda açıkcası PTT den kaynaklı değil diye düşünüyorum.

Kaldı ki 20-25 e yakın işlemim olmuştur. 3-4 gümrük işlemi dışında PTT den yana (gecikmeler hariç) bir sıkıntı yaşamadım. Gümrükler de gayet normal.

Candova hocamın dediği gibi ya Yourshaving kaynaklı ya da Correos kaynaklı diye düşünüyorum.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - ihtilaf - 05/10/2015

@Saltuk,
PTT işlem dökümünde silinen bir kargo hareketi var mı ?

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - ckeskin - 05/10/2015

Bana da PTT kaynaklı gibi gelmiyor bu. Correos ta olmuş olma ihtimali daha yüksek. Zira o kargo poşetleri Correos'ın ve yırtılmadan açılmıyor. Bizim PTT de birinin aynı poşetin kullanılmamışını bulması çok zor. Ayrıca her ne kadar şikayet etsek de son 10 yıldır hiç paketten kaybolan ürün duymadım. Ya Correos'da oldu ya da yourshaving paketi hatalı yolladı. Bence yourshaving ile iletişime geçin.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - candova - 05/10/2015

Saltuk üstad bence durumu satıcıya bildir.
Gerçi yapmış olma ihtimalin yüksek Smile
Ptt gereksiz hareketleri artık siliiyor.
Benim paketim istanbuldan gebze yerine Bursaya gidip tekrar İstanbul a dönmüştü.
Şimdi görünmüyor mesela

siteden durumu bildiren mesaj attim. Paketin acilmadigini ve turkiye de islem gormedigini, sorunun firmadan veya ispanya postasindan kaynaklanabilecegini soyledim. Cevap bekliyorum.
@ihtilaf ustadim , bir subedeki islem silinmisti.

Evet, jose sasirdi, daha once boyle bir sey yasamadigini soyledi ardindan fotograflari atmamla birlikte yarin eksik urunleri kargolayacagini belirtti. Ama gorun ben de bu sans varken o urunler kozmetik diye gumrukte takilir bu sefer de Smile

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Turkuvaz1 - 05/10/2015

Geçmiş olsun komşum. Daha neler görücez bakalım.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Saltuk - 07/10/2015

Eveet, jose dun kargoya vermesine ragemn takip numarasi yanlis cikiyor. Paketin fotografindakiyle kiyasliyorum , ayni numara ama correos sisteme girmedi sanirim numarayi. Ingilizce ve ispanyolca iki mesaj attim correos a ama sobucsonuç yok. Paketten haberim olmayacak düzeltemezeem ne yapilabilir sizce?

Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - theunnamed - 07/10/2015

Bir iki gun sonra gecebiliyo sisteme. Daha sonra tekrar kontrol edin