Geleneksel Tıraş Forumları
Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Buradan Aldım (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Konu Başlığı: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT (/showthread.php?tid=816)

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - izbe - 10/09/2015

@Saraf;

Bir spor ayakkabının Ukim de bekletildiğini ilk defa görüyorum. Gümrük mevzuatında bir değişikliğe gidildi mi bilmiyorum. Gelişmelerden ilerleyen günlerde bizi de haberdar ederseniz, bize de yol gösterici olur. Syg.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - ckeskin - 10/09/2015

@izbe komşum taklit ürünlerin ülkeye girişi yasak. Bundan şüphelenmiş olabilirler.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - fatih4342 - 10/09/2015

@izbe üstad birkaç aydır ayakkabıya yönelik bi hayli takılma var gümrükte.Malum büyük firmaların şikayetleri ile tüketiciyi mağdur ediyorlar.
İlla kendileri öpecekler tüketiciyi. Big Grin

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Saraf - 10/09/2015

@izbe, @cihankeskin neye göre anlaşılıyor peki atıyorum taklit ürün oldugu. Ben Hollanda dan sipariş verdim çin felan olsa neyse ama demek ki onlar ta taklitmiş. Neyse saglık olsuun.

Nike firması gümrükten geçmemesi için anlaşmış gümrükle sanırım öyle dediydi aradıgımda.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - ckeskin - 11/09/2015

@Saraf Çin'den geliyorsa hele ki Ali Express ten alınmışsa yüksek olasılıkla taklit ürün oluyor. Gümrük de ona göre durduruyor. Markanın yoksa kendi kendisine bunu gümrükten geçirmeyeceksin deme hakkı yok. Öyle bir şey olsaydı ilk başta paralel elektronik ithalatı durdurulurdu.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - impaticaret - 11/09/2015

(11/09/2015, Saat: 00:38)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Saraf Çin'den geliyorsa hele ki Ali Express ten alınmışsa yüksek olasılıkla taklit ürün oluyor. Gümrük de ona göre durduruyor. Markanın yoksa kendi kendisine bunu gümrükten geçirmeyeceksin deme hakkı yok. Öyle bir şey olsaydı ilk başta paralel elektronik ithalatı durdurulurdu.

Cihan Bey Çin'den gelmesi şart değil.
Anladınız sanırım Wink

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - ckeskin - 11/09/2015

(11/09/2015, Saat: 18:55)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihan Bey Çin'den gelmesi şart değil.
Anladınız sanırım Wink

Tabi değil ama oradan gelince bayağı bariz oluyor durum. Smile

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Saltuk - 05/10/2015

Ben bugun farkli bir magduriyet yasadim. Yourshaving den aldigim urunleri ptt den takip ediyordum. Once basaksehir subesine geldi ardindan arnavutkoy e gonderildi(ukim idi sanirim) . sonra dun aksam buludnugum ile godnerildi ve sabah paketi teslim aldim. Paketin uzerinde ptt ile ilgili hicbir ibare yoktu. sanki acilmamis gibiydi. Su sekilde :
rRd0gN.jpg
Paketi acinca gordum ki kurcalanmis! urunlerin ambalajlari bozulmus .iki tane sabun var sadece, iki adet krem ve bir tup balsam yok.

m58XG1.jpg

Hemen takip sayfasini tekrar actim. Arnavutkoydrki islemler silinmişti. Sanki basaksehirden dogrudan kocaeli ye gelmis gibiydi.
rRd0XB.png
Ortada usulsuz bir sey oldugu belli. Sizce ne yapmaliyim?ve bu yagma isini kim yapmistir.?dedigim gibi paketin disindaki jose nin koydugu naylon ambalaj hic acilmamis gibiydi. Ispanya da veya paketin gectigi ulkelerde yapilmis olabilir mi?

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - izbe - 05/10/2015

Öncelikle geçmiş olsun.

PTT işlemlerin bir kısmını siliyor. Mesela dün kendi kargom ile ilgili sorguladığımda 21 adet işlem sekmesi var iken, bugün aynı sorguya ait işlem adedi 16 olarak görünüyor. Dediğiniz gibi bende de ukim bölümü görünmüyor.

Ancak şöyle bir durum var. Ptt tarafından incelenen kargoların üzerine PTT/Gümrük tarafından incelenmiştir şeklinde mor renkle bir bant kullanıyor.

Sizin kargonuz da bu bant var mıydı? Yani incelenen bir koli miydi? Yoksa koli bandı açılmamış bir şekilde miydi?

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - candova - 05/10/2015

Kutuya koymayı Unutmuş olmasın?