Geleneksel Tıraş Forumları
Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Buradan Aldım (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Konu Başlığı: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT (/showthread.php?tid=816)

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - utunc - 27/05/2015

@onLyTNT komşum hayır istanbulda oturmuyorum. şimdi yine baktım bir değişiklik yok henüz Sad

@linguist komşum bir ay boyunca size herhangi bir dönüş yapmadılar mı ?
birde pekatin hepsini mi geri gönderiyorlar, çünkü sadece bir tane sabun var,
geri kalanı makine jilet ve fırça. geri iade ederlerse kargo parasını iade etmiyorlar değil mi ?

Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - Aleksey - 27/05/2015

Geri iade olacaksa hepsi iade olur. Bu durumda gonderenin insiyatifinde kargo parasini da iade edip etmemek. Eger sabunun fiyati kargodan ucuzsa sabunu gumrukte birakip geri kalani alabilirsiniz. O zaman da sadece sabunu geri gondermezler diye biliyorum.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - ckeskin - 27/05/2015

(27/05/2015, Saat: 16:39)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @onLyTNT komşum hayır istanbulda oturmuyorum. şimdi yine baktım bir değişiklik yok henüz Sad

@linguist komşum bir ay boyunca size herhangi bir dönüş yapmadılar mı ?
birde pekatin hepsini mi geri gönderiyorlar, çünkü sadece bir tane sabun var,
geri kalanı makine jilet ve fırça. geri iade ederlerse kargo parasını iade etmiyorlar değil mi ?

Komşum sadece tek sabun varsa gümrük bedeli çıkartılarak geçme ihtimali yüksek. Genelde başka ürünlerin yanında tek sabunu önemsemiyorlar. Sizde kalem çoksa bunların vergisi olacağını düşünerek durdurmuş olabilirler veya vergi beyanı 75€ üzerindeyse durdurmuş olabilirler.

Şu durumda 75€ altıysa ve beyan da 75€ altıysa bir ihtimal yüksek olduğunu düşündüklerinden tutuyorlardır. Bu durumda ilinizdeki veya size en yakın gümrüğe gider. Sizi oraya çağırırlar. Kredi kartı ekstresi, paypal çıktısı vs. alıp gidip 75€ altı olduğunu kanıtlarsınız. 3.60 TL muayene ücreti öder alırsınız. Eğer sabunu sorun ederlerse sabunu gümrüğe terkedip geri kalanı da alabilirsiniz.

Geri iadesi durumunda paketin kargoyu iade etmek gönderici inisiyatifindedir. Edebilir de etmeyebilir de. Benim bir paketim takıldı bu güne kadar ve geri gitti. Satıcıdan tekrar yollamasını istedim hiç bir ücret almadan aynen geri yolladı.

(27/05/2015, Saat: 17:29)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geri iade olacaksa hepsi iade olur. Bu durumda gonderenin insiyatifinde kargo parasini da iade edip etmemek. Eger sabunun fiyati kargodan ucuzsa sabunu gumrukte birakip geri kalani alabilirsiniz. O zaman da sadece sabunu geri gondermezler diye biliyorum.

Evet sadece sabunu geri göndermiyorlar. Paketin ya tamamı geri gidiyor ya da kozmetikleri gümrüğe hibe ediyorsunuz. Tabi hibe de işin aslında gümrükçü amcaya şahane bir tıraş demek. Big Grin

2vsm9mw.png

ücretli aldığım sadece proraso sabun,
diğerleri promosyon, eğer bırakma şansım varsa bırakırım,
2 - 3 euro bişey değil. 13,50 euro kargo parası daha çok koyar.

Mazorinleri siz sepete eklemişsiniz de onlar sadece bir tanesini göndermiştir. Mazorin + prorasodan kalmış olabilir. Eğer öyle bir durum varsa bırakın gümrükçü dayı güzel bir tıraş olsun Smile Çok endişelenmeyin. Sizin iş en kötü o şekilde çözülür.

inşallah dediğiniz gibi çözüm yolu olur. ben şu anda ailemin yanındayım kahramanmaraşta buradaki gümrüğe gelir diyorsunuz yani şimdi ta kalkıp istanbula gitmeyelim Big Grin .

Her şehirde bir tane PTT gümrüğü var diye biliyorum ben. Oraya gönderirler.

Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - utunc - 27/05/2015

(27/05/2015, Saat: 18:42)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her şehirde bir tane PTT gümrüğü var diye biliyorum ben. Oraya gönderirler.

Anladım komşum Sağolun.

Cvp: Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT - candova - 04/06/2015

(27/05/2015, Saat: 18:52)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladım komşum Sağolun.

@utunc, var mı gelişme?

Benim paket de UKİM e girmiş.Hayret içinde kozmetik birşey de yoktu.