Geleneksel Tıraş Forumları
Omega kıl dökme sorunu - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Domuz Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Konu Başlığı: Omega kıl dökme sorunu (/showthread.php?tid=8023)

Sayfalar: 1 2

Omega kıl dökme sorunu - cirzini62 - 09/01/2017

Fırça konusunda çok bilgili olmadığımdan dolayı tavsiyelerinize ihtiyacım var. Omega 11126 ile çok güzel bir beraberliğimiz var, özellikle ahşap sapı ve dizaynı çok hoşuma gidiyor ve yormuyor. Ancak şöyle bir sorun var ki istisnasız her tıraşta "1" adet kıl döküyor. Tek hedefim berberlerdeki kaç yıllık olduğu bile bilinmeyen fırçaların verdiği hissi yaşamak, o nedenle uzun yıllar dayanacak bir fırçada her tıraşta bir kılın dökülmesi can sıkıyor.

Bu kıl dökme sorunu normal mi? Her tıraşta bir tane düşmesi beklenen bir şey mi? Eğer normal değilse hızla bir jaguar almayı düşünüyorum.

Cvp: Omega kıl dökme sorunu - harveyspecter - 10/01/2017

1-2 tane normal.

Fırçayı kaynar suda bekletmeyin. Kurularken fırçanın kıllarını fazla sıkmayın, kılları sert çekiştirmeyin.

Ben Semogue tavsiye ederim. Kıl kalitesi Omega’dan çok daha üstün. Break in süresi daha kısa. Tıraşı keyifli.

Cvp: Omega kıl dökme sorunu - dikdik_s - 10/01/2017

(09/01/2017, Saat: 21:53)cirzini62 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kıl dökme sorunu normal mi? Her tıraşta bir tane düşmesi beklenen bir şey mi? Eğer normal değilse hızla bir jaguar almayı düşünüyorum.

Abi aklında kalacagına, al bi jaguar 7 liramı 10 liramı. Ne dusunuyorsun ki.

RE: Cvp: Omega kıl dökme sorunu - cirzini62 - 10/01/2017

(10/01/2017, Saat: 13:23)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi aklında kalacagına, al bi jaguar 7 liramı 10 liramı. Ne dusunuyorsun ki.
Fiyat sorun degil, rotasyon sevmiyorum. Tek bir tane olsun uzun sure kullanayim ayni fircayi istiyorum. Omeganin bu modelini sadece ergonomik ahsap saptan dolayi aldim, yoksa dedigin gibi coktan jaguari yillandirmistim.

Cvp: Omega kıl dökme sorunu - Zeman - 10/01/2017

Dökülmeye karşı bakım kullanım önerileri mevcut ama kesin çözüm getirecek bir metoda maalesef rastlamadım. Tek fırça kullanıyorsanız  kullandığınız fırça bir kaç yıl sonra özelliğini yitiriyor. Dökülme çok rahatsız ediyorsa bende değiştirmenizi salık veririm.

Cvp: Omega kıl dökme sorunu - dikdik_s - 10/01/2017

Kardesim, omur bitiyor be, yıllar gunler gibi geciyor. Takmayın dokulen bir tane kıla. Tırasınıza odaklanın zevk alın. Dokulsun namussuz domuz, kel kalana kadar. Ondar sonra fırlat camdan, arkasından bagır, lan ulkede rejim degisiyor senin kılınlamı ugrasıcam diye..

Cvp: Omega kıl dökme sorunu - FurkanY - 10/01/2017

(10/01/2017, Saat: 19:33)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ondar sonra fırlat camdan, arkasından bagır, lan ulkede rejim degisiyor senin kılınlamı ugrasıcam diye..

Üzülerek, istemeyerek, kendine acıyarak +1.

Cvp: Omega kıl dökme sorunu - Nani Kuş - 10/01/2017

(10/01/2017, Saat: 19:33)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardesim, omur bitiyor be, yıllar gunler gibi geciyor. Takmayın dokulen bir tane kıla. Tırasınıza odaklanın zevk alın. Dokulsun namussuz domuz, kel kalana kadar. Ondar sonra fırlat camdan, arkasından bagır, lan ulkede rejim degisiyor senin kılınlamı ugrasıcam diye..

+++++++1
Üstat

Cvp: Omega kıl dökme sorunu - Tahir - 10/01/2017

(10/01/2017, Saat: 19:58)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +++++++1
Üstat

+++++++++1 @Nani Kuş üstad teşekkürler

Cvp: Omega kıl dökme sorunu - Tahir - 10/01/2017

(10/01/2017, Saat: 19:33)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardesim, omur bitiyor be, yıllar gunler gibi geciyor. Takmayın dokulen bir tane kıla. Tırasınıza odaklanın zevk alın. Dokulsun namussuz domuz, kel kalana kadar. Ondar sonra fırlat camdan, arkasından bagır, lan ulkede rejim degisiyor senin kılınlamı ugrasıcam diye..

+++++++1 eline fikrine sağlık @dikdik_s üstat