Geleneksel Tıraş Forumları
Tıraş Ekipmanlarımız - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Tıraş Ekipmanlarımız (/showthread.php?tid=8)

TIRAŞ TAKIMLARIM - GartBnx - 28/10/2013

Eşimin aldığı küçük dolap bir çok aletimi topladı ancak geriye kalan aletler, sabunlar ve balmlar için iki dolap daha olsaydı iyi olurdu :-)

2lwkqbm.jpg

TIRAŞ TAKIMLARIM - mavi - 28/10/2013

(28/10/2013, Saat: 19:10)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eşimin aldığı küçük dolap bir çok aletimi topladı ancak geriye kalan aletler, sabunlar ve balmlar için iki dolap daha olsaydı iyi olurdu :-)

Dolap çok güzel, tam benim aradığım türden.

TIRAŞ TAKIMLARIM - onurstyle - 28/10/2013

(28/10/2013, Saat: 19:10)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eşimin aldığı küçük dolap bir çok aletimi topladı ancak geriye kalan aletler, sabunlar ve balmlar için iki dolap daha olsaydı iyi olurdu :-)

2lwkqbm.jpg

abi harika olmus. bugün ses seda yok dedim gardastan, hayret dedim. demekki dolabin ile ugrasiyormusun. hayirli olsun abi. darisi basima Wink

TIRAŞ TAKIMLARIM - GartBnx - 28/10/2013

(28/10/2013, Saat: 20:49)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

2lwkqbm.jpg

abi harika olmus. bugün ses seda yok dedim gardastan, hayret dedim. demekki dolabin ile ugrasiyormusun. hayirli olsun abi. darisi basima Wink

Cuma günü aldığımız dolaba bugün iki tane camdan raf kestirdim ancak biraz büyük ölçmüşüm yine camcıya gidip rafları küçülttüm. sonra temizlik falan yerleştirme fotoğraf. Yapacak bir işimde yoktu yarım gün harcadım.. Yanlız sana biraz büyük bir şey lazım. :-) epey büyük bir şey :-)

TIRAŞ TAKIMLARIM - theunnamed - 11/11/2013

(08/09/2013, Saat: 22:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kumpas ile ölçün 28 mm genişliğe 26 mm knot uyar

Şimdi 26mm bir knot için 28mm delik mi açmak gerekiyor sapa ?

TIRAŞ TAKIMLARIM - ihtilaf - 11/11/2013

Saptaki çapın genişliği knotu ne kadar gömeceğinize göre değişir
5 mm daha kısa LOFT isterseniz knotu gömmeniz ve çapı genişletmeniz gerekir.
Derinlik gerekmiyorsa en az 0,5 yada 1 mm yapıştırıcı dolgusu için yeterli.

(11/11/2013, Saat: 17:10)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi 26mm bir knot için 28mm delik mi açmak gerekiyor sapa ?

Ben Knot çapı ile aynı ölçüde delik açılıyor diye dusunuyordum. 26mm-26mm gibi.

(11/11/2013, Saat: 18:05)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saptaki çapın genişliği knotu ne kadar gömeceğinize göre değişir
5 mm daha kısa LOFT isterseniz knotu gömmeniz ve çapı genişletmeniz gerekir.
Derinlik gerekmiyorsa en az 0,5 yada 1 mm yapıştırıcı dolgusu için yeterli.

Knotu gömmek gerekirse çap büyür,
Knot yukarı doğru daha genişler gömmek gerekirse çapın genişlemesi kaçınılmaz olur.
Bir montaj tecrübesinden sonra daha iyi kavranır.

Silvertip-badger-shaving-brush-knot..jpg

(11/11/2013, Saat: 18:21)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Knot çapı ile aynı ölçüde delik açılıyor diye dusunuyordum. 26mm-26mm gibi.

Anladım üstadım, yakında bir montaj tecrubesi yaşayacağım inşallah Big Grin

(11/11/2013, Saat: 19:03)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Knotu gömmek gerekirse çap büyür,
Knot yukarı doğru daha genişler gömmek gerekirse çapın genişlemesi kaçınılmaz olur.
Bir montaj tecrübesinden sonra daha iyi kavranır.

Son olarak,knotu deliğe oturturken elde bir yumurta varmış gibi knota nazik davranın.Deliğe uydurmak için itmek spiral hareketle saplamaya çalışmak düğüme zararlı.
Çap genişletirken silindirik orantıyı bozmayın yani sapın içine doğru açı genişlemesin.

(11/11/2013, Saat: 21:40)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladım üstadım, yakında bir montaj tecrubesi yaşayacağım inşallah Big Grin