Geleneksel Tıraş Forumları
Barbaros & Rocnel Adjustable - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Barbaros & Rocnel Adjustable (/showthread.php?tid=7604)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Cvp: Barbaros & Rocnel Adjustable (Önsipariş Alınmaya Başlanmıştır) - contorium - 04/09/2016

(04/09/2016, Saat: 19:04)Selman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel pek yeri değil ama diğer makine ne zaman çıkacak acaba feather kullanan

Rocnel sitesinde ispanyadan yourshaving gibi bişeyler yazıyo bakarsanız bize de çevirin lütfen
Tşk

Cvp: Barbaros & Rocnel Adjustable (Önsipariş Alınmaya Başlanmıştır) - rocnel - 04/09/2016

(04/09/2016, Saat: 19:06)contorium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rocnel sitesinde ispanyadan yourshaving gibi bişeyler yazıyo bakarsanız bize de çevirin lütfen
Tşk

http://www.yourshaving.com

İspanyada bir sitedir, İngiliz dilinde çevrimi vardır, İspanyada yerel satış yapan bir mağazadır. Bizim linkte sıkıntı var, doğrudan google üzerinden aratabilirsiniz.

İspanya'ya gönderdiğimiz ürünler yalnızca feather pro guard ile uyumludur. Daha keskin olan jiletler ile uyumlu olmasını işletmemizin yöneticileri istemedi, kullanıcı kaynaklı problem gelmesini kimse istemiyor, bu jiletler gayet profesyonel, yanlış kullanım sıkıntı yaratabilir. Gelen istekler doğrultusunda ileride tüm 50mm jiletlere uyumlu olanlarını çıkarabiliriz. Şimdilik yalnızca feather pro guard ile uyumlu olanlar mevcuttur.

Saygılar.

Cvp: Barbaros & Rocnel Adjustable (Önsipariş Alınmaya Başlanmıştır) - izbe - 05/09/2016

Murat bey,

700 Tl ciddi bir rakam. Bu rakami odememiz icin bu urun hakkinda kafamizda soru isaretinin olmamasi lazim.

Urunun hala bir kullanici incelemesini gormedik. Birkac uyemizde fotograf olarak gorduk ama detayli bir inceleme, karsilastirmali bir test gormedik.

Bir haftalik bir sure icinde on siparis istiyorsunuz ama prototip asamasindan, nihai kullanici asamasina nasil geldiniz? Daha once @theunnamed ustadin bahsettigi birkac konuda biraz daha calismamiz lazim ifadesi itibari ile o sorunlar halloldu mu? Daha cok kullanici deneyimi icin theunnamed ustadin barbaros Tr1 de yaptigi gibi bir test surusu yapabilecek miyiz?

Yanlis anlasilmalara mahal vermemek adina urunun ciddi potansiyel alicisi oldugumu/olacagimi belirteyim. Sadece urunu denemeden ve/veya incelemesine guvendigim bir uyenin testini okumadan ve ss bir adjustable aletin ederi budur/degildir polemigine girmeden meramimi anlatmak istedim.

Iyi aksamlar.

Barbaros & Rocnel Adjustable (Önsipariş Alınmaya Başlanmıştır) - Turhan84 - 05/09/2016

@izbe hocam duygularıma tercuman olmuşsunuz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Barbaros & Rocnel Adjustable (Önsipariş Alınmaya Başlanmıştır) - theunnamed - 05/09/2016

Arkadaşlar şu anda Türkiye’den @cihankeskin ve @ihtilaf test etme imkanı bulmuştur B&R’ı. Aklınıza takılan soruları giderebileceğinizi düşünüyorum onlar görüşlerini paylaştıktan sonra.

(14/08/2016, Saat: 12:32)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkürler arkadaşlar, proje kapsamında yapılması gereken bir kaç şey daha olacak, ondan sonra durum daha da netlik kazanır gerek fiyat gerek satış konusunda.

(28/08/2016, Saat: 15:43)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın ismetaltan

Yorumunuz için teşekkürler, bir kaç hususu belirtmekte fayda görüyorum. Karşılaştırdığınız aletlerin fonksiyondan başka benzer yanı yok B&R Adjustable ile. Şayet yabancı ürünleri ve satış fiyatlarını biliyorsanız biraz fikir edinmiş olmalısınız bu konuda. CNC ile işlenmiş tamamen masif çelik (geneli 303-304 çelik) 3 Parçalı bir DE aletin fiyatının bile en az 150 $ olduğu bir pazarda, B&R'nin fiyatının Merkur Futur'a yakın olmasını beklemek yanlış olur.

Fiyat konusunda şu an için merakınızı gideremiyoruz bu konuda üzgünüm. Fiyatlandırma bir kaç hususa bağlı olarak değişebilir, netleşmeyen hususlar var çünkü.

"Daha once theunnamed ustadin bahsettigi birkac konuda biraz daha calismamiz lazim ifadesi" ile koyu olarak işaretlediğim alanları kastediyorsanız, bunlar fiyatlandırma ve satış ile ilgili hususlardı mesajlarda göreceğiniz üzere. Giderilemeyecek ya da nihai kullanıcı aşamasını etkileyecek herhangi bir hususu belirttiğimi hatırlamıyorum. Gözümden kaçmış ise lütfen belirtin.

Cvp: Barbaros & Rocnel Adjustable (Önsipariş Alınmaya Başlanmıştır) - ckeskin - 05/09/2016

Merhaba arkadaşlar,

Ürünün çok daha detaylı bir incelemesini yapmak istiyordum ama sanırım aşırı detaylı bir inceleme yapma zamanım olmayacak. Bu nedenle aklıma gelen herşeyi yazıp sonra soru gelirse soruları yanıtlamaya çalışacağım.

de1o21.jpg

B&R Adjustable tıraş aletini bir hafta boyunca deneyimleme şansım oldu. Bilenler bilirler benim en sevdiğim DE tıraş aletim Merkur Futur olmuştur. İlk defa bir aleti Merkur Futur'dan daha çok sevdim. Öyle ki @ihtilaf komşuma gönderirken elim gitmedi göndermeye. Bahaneyle iki gün de fazladan tuttum. (Buradan bunun için özür dilerim. Smile )

Aleti elinize ilk aldığınızda oldukça güzel bir işçiliğe sahip olduğunu görüyorsunuz. Prototip olduğu halde oldukça iyi hazırlanmış. Sadece yazının ilerleyen bölümlerinde detaylı yazacağım bir kaç kozmetik değişiklik / iyileştirme olabilir.

3ykxe.jpg

Tıraş aleti topcap, baseplate ve sap olarak üç parçadan oluşuyor. Baseplate ise kenti içerisinde alt tabla, üst tabla ve yay olarak üç parçadan oluşuyor. Topcap sapa vidalandıkça sap baseplate'in alt tablasını iterek mekanizmanın sıkmasını sağlıyor. Dediğim gibi oldukça güzel bir tasarım olmuş. Ayrıca diğer üreticiler de sadece sapı kopyalarak farklı sap tasarımları piyasaya sürebilirler. Sapı değiştirilebilecek bir adjustable gerçekten de harika olmuş.

11lpow5.jpg
15clfux.jpg
2zps2o9.jpg
abqz5h.jpg

Tamamı ile sıktığımızda tıraş aleti içerisinde jilet varken 1 konumunda duruyor. Bundan sonra 8'e kadar agresiflik arttırılabiliyor. Ayrıca ikinci bir tur daha dönüş yapması da mümkün. Ben 8'den sonra topmada 13'e denk gelecek kadar tur attırdım. 8'den sonra daha agresif hale getirmenin kesimi daha efektif hale getirmediğini farkettim. Bu nedenle alacak arkadaşlara da 8'den sonra ikinci tura geçmemelerini tavsiye ederim. 8'den sonra daha agresif bir konuma getirmek sadece jileti tehlikeli hale getirecektir.

8. ayarda Merkur Futur'dan daha temiz bir tıraş aldım. Öyle ki bu tıraş aletiyle tek perde günlük tıraş olmak benim için mümkün. Bu benim pek de sık söyleyemediğim bir şey. Bu kadar kolay tek perde tıraşı olabildiğim diğer aletler Merkur Futur (Onda da her zaman değil.) ve Feather AC SS Ustura ve Pro Jilet.

Tıraş aletinin dengesi, jilet açıklığı ve açısı gerçekten de harika olmuş. Ben bu kadar iyi bir alet beklemiyordum doğrusu. Beklediğimden çok çok daha iyi olmuş.

Prototipe göre önerebileceğim iyileştirmeler:

- Kapağın üzerindeki B&R yazısının kaldırılması veya diğer prototipteki küçük formatın kullanılması. (Bunun yapılacağı söylendi.)
- Topcap ile Baseplate'in birer yanına işaret konmalı çünkü ters gelirlerse tamamı ile kapanınca tıraş aleti 1. konumu göstermiyor. Son üretimde bu giderilecektir.
- Sayıların boyanması hoş olabilir.

Gördüğünüz gibi pek bir öneri bile yapamadım. Gerçekten de harika bir tıraş aleti olmuş. Buradan tekrar bütün emeği geçen arkadaşları kutluyorum.

1h8bb8.jpg

Cvp: Barbaros & Rocnel Adjustable (Önsipariş Alınmaya Başlanmıştır) - ihtilaf - 05/09/2016

Güzel inceleme olmuş @cihankeskin bu yüzden bağışladım Rolleyes

Kafa tasarımı diğer adj. aletlere göre az hacimli kaba tabirle ince olmuş , dar alanlarda kolaylık sağlıyor

Üst kapak tasarımı jiletten gelen titreşimleri ve diğer geri dönüşleri iletiyor , topcap çelik mi değil mi düşünüyor insan, sanırım çelik Smile

Sap ve total ağırlığı bu alette itici bulmadım.Ağırlık bu alete yakışmış yada kişisel görüşüm

Jilet yüklemesi klasik üç parçalı aletleri gibi DE 89 benzeri diyebilirim , vida uzun olduğundan 89 dan biraz daha kolay

Bakım için sökmesi ve takması çok kolay gerçi merak için sökülebilir diğer taraftan sakal ve sabunların girip kalacağı dar bölgeler yok ( tam sökülmüş fotoğraflarını ürün hala prototip ve gelişme aşamasında olduğundan paylaşamıyorum )

Progress'i beğenenlerin bu aleti oldukça beğeneceğini düşünüyorum

Şimdilik bu kadar yarın kullanımla ilgili bir kaç görüşümü eklerim

Cvp: Barbaros & Rocnel Adjustable (Önsipariş Alınmaya Başlanmıştır) - rocnel - 05/09/2016

(05/09/2016, Saat: 00:11)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat bey,

700 Tl ciddi bir rakam. Bu rakami odememiz icin bu urun hakkinda kafamizda soru isaretinin olmamasi lazim.

Urunun hala bir kullanici incelemesini gormedik. Birkac uyemizde fotograf olarak gorduk ama detayli bir inceleme, karsilastirmali bir test gormedik.

Bir haftalik bir sure icinde on siparis istiyorsunuz ama prototip asamasindan, nihai kullanici asamasina nasil geldiniz? Daha once @theunnamed ustadin bahsettigi birkac konuda biraz daha calismamiz lazim ifadesi itibari ile o sorunlar halloldu mu? Daha cok kullanici deneyimi icin theunnamed ustadin barbaros Tr1 de yaptigi gibi bir test surusu yapabilecek miyiz?

Yanlis anlasilmalara mahal vermemek adina urunun ciddi potansiyel alicisi oldugumu/olacagimi belirteyim. Sadece urunu denemeden ve/veya incelemesine guvendigim bir uyenin testini okumadan ve ss bir adjustable aletin ederi budur/degildir polemigine girmeden meramimi anlatmak istedim.

Iyi aksamlar.

Merhabalar, öncelikle ürünün satış fiyatı 700-TL değil, forum üyelerine özel bir fiyattır. Bugün stand dahil en uygun bir 303 ss (DE)alet dahi 245 dolar (750-TL) civarındadır. Bizim ayarlı alet ise hassas 6 parçadan oluşuyor ve tümü 316 kalitedir. Aletin fiyat ederi çok yukarı seviyededir. Sadece özel lazer işleme bile çok kıymetlidir. Çakmak ve kalem üzeri işleme lazer ile karıştırmayın lütfen. Dünyanın her yerinde, Çin de dahil, elmas takımlarla işlenen metaller pahalıdır. Çünkü yüksek maliyetle üretilirler. Bir döküm parçanın maliyeti 0.10 kuruş iken aynı parçanın çelik işlenmişi 500 TL olabilir.

Ayrıca yine belirttiğimiz gibi kimseden peşin tahsilat yapmıyoruz, insanlara düşünmeleri ve değerlendirmeleri için bir süre belirttik. Bu süre zarfında test eden yerli/yabancı arkadaşların yorumlarını gözlemleyebilirsiniz. Bu süre bitincede mağazalardan satın almak yine mümkündür. İlerisini düşünerek yatırım yapıyoruz, isteyen kullanıcılar erken teslim alabilirler, isteyenler kendilerinden ne zaman emin olurlarsa o zaman talep edebilirler.

Ürünün teknik yapısı ile ilgili netleşmeyen bir husus bulunmamaktadır. Hasan beyin netleşmediğini belirttiği hususlar fiyatlama ile ilgilidir. Açıklamasını da yukarıda alıntı yaparak yaptı.

Bu arada sakın yanlış anlamayın, her gün bir sürü mesaj geliyor fiyatla ilgili satışla ilgili, insanların bu merakını karşılamak için bu şekilde istek belirtilmesini istedik. Biz bi Arçelik, Vestel gibi asırlık büyük üreticiler değiliz, bir kaç teknik insan bir araya gelerek butik ürünler ortaya çıkarıyoruz.

Son olarak ürünümüzü talep eden arkadaşlara teşekkür ederim, hayatınızın uzun bir döneminde size keyifle eşlik edebilecek bir esere sahip olacağınızı gururla söyleyebilirim.

İyi geceler, saygılar.

Cvp: Barbaros & Rocnel Adjustable (Önsipariş Alınmaya Başlanmıştır) - rocnel - 05/09/2016

(05/09/2016, Saat: 01:00)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar,

Ürünün çok daha detaylı bir incelemesini yapmak istiyordum ama sanırım aşırı detaylı bir inceleme yapma zamanım olmayacak. Bu nedenle aklıma gelen herşeyi yazıp sonra soru gelirse soruları yanıtlamaya çalışacağım.

de1o21.jpg

B&R Adjustable tıraş aletini bir hafta boyunca deneyimleme şansım oldu. Bilenler bilirler benim en sevdiğim DE tıraş aletim Merkur Futur olmuştur. İlk defa bir aleti Merkur Futur'dan daha çok sevdim. Öyle ki @ihtilaf komşuma gönderirken elim gitmedi göndermeye. Bahaneyle iki gün de fazladan tuttum. (Buradan bunun için özür dilerim. Smile )

Aleti elinize ilk aldığınızda oldukça güzel bir işçiliğe sahip olduğunu görüyorsunuz. Prototip olduğu halde oldukça iyi hazırlanmış. Sadece yazının ilerleyen bölümlerinde detaylı yazacağım bir kaç kozmetik değişiklik / iyileştirme olabilir.

3ykxe.jpg

Tıraş aleti topcap, baseplate ve sap olarak üç parçadan oluşuyor. Baseplate ise kenti içerisinde alt tabla, üst tabla ve yay olarak üç parçadan oluşuyor. Topcap sapa vidalandıkça sap baseplate'in alt tablasını iterek mekanizmanın sıkmasını sağlıyor. Dediğim gibi oldukça güzel bir tasarım olmuş. Ayrıca diğer üreticiler de sadece sapı kopyalarak farklı sap tasarımları piyasaya sürebilirler. Sapı değiştirilebilecek bir adjustable gerçekten de harika olmuş.

11lpow5.jpg
15clfux.jpg
2zps2o9.jpg
abqz5h.jpg

Tamamı ile sıktığımızda tıraş aleti içerisinde jilet varken 1 konumunda duruyor. Bundan sonra 8'e kadar agresiflik arttırılabiliyor. Ayrıca ikinci bir tur daha dönüş yapması da mümkün. Ben 8'den sonra topmada 13'e denk gelecek kadar tur attırdım. 8'den sonra daha agresif hale getirmenin kesimi daha efektif hale getirmediğini farkettim. Bu nedenle alacak arkadaşlara da 8'den sonra ikinci tura geçmemelerini tavsiye ederim. 8'den sonra daha agresif bir konuma getirmek sadece jileti tehlikeli hale getirecektir.

8. ayarda Merkur Futur'dan daha temiz bir tıraş aldım. Öyle ki bu tıraş aletiyle tek perde günlük tıraş olmak benim için mümkün. Bu benim pek de sık söyleyemediğim bir şey. Bu kadar kolay tek perde tıraşı olabildiğim diğer aletler Merkur Futur (Onda da her zaman değil.) ve Feather AC SS Ustura ve Pro Jilet.

Tıraş aletinin dengesi, jilet açıklığı ve açısı gerçekten de harika olmuş. Ben bu kadar iyi bir alet beklemiyordum doğrusu. Beklediğimden çok çok daha iyi olmuş.

Prototipe göre önerebileceğim iyileştirmeler:

- Kapağın üzerindeki B&R yazısının kaldırılması veya diğer prototipteki küçük formatın kullanılması. (Bunun yapılacağı söylendi.)
- Topcap ile Baseplate'in birer yanına işaret konmalı çünkü ters gelirlerse tamamı ile kapanınca tıraş aleti 1. konumu göstermiyor. Son üretimde bu giderilecektir.
- Sayıların boyanması hoş olabilir.

Gördüğünüz gibi pek bir öneri bile yapamadım. Gerçekten de harika bir tıraş aleti olmuş. Buradan tekrar bütün emeği geçen arkadaşları kutluyorum.

1h8bb8.jpg

Cihan bey ayrıntılı incelemeniz için çok teşekkür ederim. Uzunca bir süre Hasan beyle kafa yorduktan sonra bu makineyi ortaya çıkardık. Beğendiğinize çok sevindim. Saygılar

(05/09/2016, Saat: 01:45)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel inceleme oluş @cihankeskin bu yüzden bağışladım  Rolleyes

Kafa tasarımı diğer adj. aletlere göre az hacimli kaba tabirle ince olmuş , dar alanlarda kolaylık sağlıyor

Üst kapak tasarımı jiletten gelen titreşimleri  ve diğer geri dönüşleri iletiyor , topcap çelik mi değil mi düşünüyor insan, sanırım çelik Smile

Sap ve total ağırlığı bu alette itici bulmadım.Ağırlık bu alete yakışmış yada kişisel görüşüm

Jilet yüklemesi klasik üç parçalı aletleri gibi DE 89 benzeri diyebilirim , vida uzun olduğundan 89 dan biraz daha kolay

Bakım için sökmesi ve takması çok kolay gerçi merak için sökülebilir diğer taraftan sakal ve sabunların girip kalacağı dar bölgeler yok ( tam sökülmüş fotoğraflarını ürün hala prototip ve gelişme aşamasında olduğundan paylaşamıyorum )

Progress'i beğenenlerin bu aleti oldukça beğeneceğini düşünüyorum

Şimdilik bu kadar yarın kullanımla ilgili bir kaç görüşümü eklerim

Smile

Ustad ince oldu tabi Smile Hep zarif alet istiyordunuz, işte hem zarif hem mekanizmalı Smile

Saygılar.