Geleneksel Tıraş Forumları
Rocnel Model DE 42 ( İlk Mesaj Güncel ) - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Rocnel Model DE 42 ( İlk Mesaj Güncel ) (/showthread.php?tid=7379)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rocnel Model DE42 Yeni Çift Bıçaklı(Double Edge) - rating - 21/05/2016

Tebrik ederim @rocnel üstad müthiş bir ivme yakaladınız helal olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Rocnel Model DE42 Yeni Çift Bıçaklı(Double Edge) - rocnel - 01/12/2016

Deneyenler bu modeli seviyor, ama üst kapağın görünüm açısından eşitlenmesi konusunda herkes tam fikir olmuş Smile

25ez8k3.jpg

Cvp: Rocnel Model DE42 Yeni Çift Bıçaklı(Double Edge) - onurcakmak - 01/12/2016

(01/12/2016, Saat: 02:39)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deneyenler bu modeli seviyor, ama üst kapağın görünüm açısından eşitlenmesi konusunda herkes tam fikir olmuş Smile

Jileti tam kavrayan bir tasarımı var, bence muhteşem tıraşlar verecektir. Alt ve üst kapak eşitlensin fikrine ben de katılıyorum. Buna ek olarak, alet jileti bence tam örtmeli. Yani SE-P'de de olduğu gibi jiletin uç kısımları yandan taşmamalı. Jiletin o kısmı pek keskin olmayabilir ama, cildimiz de dümdüz bir yüzey değil ve alet yüzümüzdeyken cildimize biraz gömülüyor ve o yandaki jilet çıkıntıları çok rahatsız ediyor ve çiziyor da, özellikle yanak ve gıdı gibi yumuşak bölgelerde.

Cvp: Rocnel Model DE42 Yeni Çift Bıçaklı(Double Edge) - rocnel - 01/12/2016

(01/12/2016, Saat: 22:10)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jileti tam kavrayan bir tasarımı var, bence muhteşem tıraşlar verecektir. Alt ve üst kapak eşitlensin fikrine ben de katılıyorum. Buna ek olarak, alet jileti bence tam örtmeli. Yani SE-P'de de olduğu gibi jiletin uç kısımları yandan taşmamalı. Jiletin o kısmı pek keskin olmayabilir ama, cildimiz de dümdüz bir yüzey değil ve alet yüzümüzdeyken cildimize biraz gömülüyor ve o yandaki jilet çıkıntıları çok rahatsız ediyor ve çiziyor da, özellikle yanak ve gıdı gibi yumuşak bölgelerde.

Yakında eşit seviyeli bi kaç adet prototip yapacağım, çok model olunca seriye geçmek zor oluyor.

Cvp: Rocnel Model DE42 Yeni Çift Bıçaklı(Double Edge) - koolandgang - 30/01/2017

59vqs1.jpg

İlk gördüğümde üst tablanın kısa olması beni rahatsız etmişti. Şimdilerde gözüm mü alıştı, yoksa aletin tıraşını sevdiğimden midir bilinmez, o eski rahatsızlığı duymuyorum. Double Edge olarak DE42, single olarak da SE50 her türlü ihtiyaca cevap olacak nitelikte aletler. Gerçi DE42 cephesinde son durum nedir açıkçası bilmiyorum ama. Tıraşı gerçekten güzel.
Son zamanlarda Rocnel coşup, çeşit çeşit modellerle karşımıza çıktığı için son durumu merak ediyoruz. Yoksa DE42 seri üretime girmeye hak kazanamadı mı ?
Belki bu vesileyle bir haber alırız akıbetinden Smile

Cvp: Rocnel Model DE42 Yeni Çift Bıçaklı(Double Edge) - rocnel - 30/01/2017

(30/01/2017, Saat: 16:29)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 59vqs1.jpg

İlk gördüğümde üst tablanın kısa olması beni rahatsız etmişti. Şimdilerde gözüm mü alıştı, yoksa aletin tıraşını sevdiğimden midir bilinmez, o eski rahatsızlığı duymuyorum. Double Edge olarak DE42, single olarak da SE50 her türlü ihtiyaca cevap olacak nitelikte aletler. Gerçi DE42 cephesinde son durum nedir açıkçası bilmiyorum ama. Tıraşı gerçekten güzel.
Son zamanlarda Rocnel coşup, çeşit çeşit modellerle karşımıza çıktığı için son durumu merak ediyoruz. Yoksa DE42 seri üretime girmeye hak kazanamadı mı ?
Belki bu vesileyle bir haber alırız akıbetinden Smile

Fotoğraflar yine harika Smile

Bu alet henüz seri üretime geçmedi, komple 316 kalite masif çelikten üretiliyor, fiyatı Mühle den pahalı değil, yarım kapak olayı göze çok batmaz gibi durursa en iyi performanslı olanı budur, tam kapak da yapılabilir. Bu projenin amacı Mühle/Ej fiyatına komple 316 kalite masif paslanmaz çelik alet temin edilmesidir. Yalnızca Türkiye için tabi ki bu fiyatlama

Cvp: Rocnel Model DE42 Yeni Çift Bıçaklı(Double Edge) - Rayko - 07/02/2017

Seri üretime geçişine ne zaman başlarsınız takriben @rocnel? Listeye adımı yazdırmak isterim Smile

Cvp: Rocnel Model DE42 Yeni Çift Bıçaklı(Double Edge) - CMO05 - 27/02/2017

(07/02/2017, Saat: 18:24)Rayko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Seri üretime geçişine ne zaman başlarsınız takriben @rocnel?  Listeye adımı yazdırmak isterim Smile

Biz de bi köşeye ilişelim, lazım olcak sanki Blush

Cvp: Rocnel Model DE42 Yeni Çift Bıçaklı(Double Edge) - rocnel - 27/02/2017

(07/02/2017, Saat: 18:24)Rayko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Seri üretime geçişine ne zaman başlarsınız takriben @rocnel?  Listeye adımı yazdırmak isterim Smile

(27/02/2017, Saat: 14:34)CMO05 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biz de bi köşeye ilişelim, lazım olcak sanki Blush

Önümüzdeki 10 gün içinde belirli bir sayıda tamamlanmış olacak arkadaşlar, teslim edilebilir seviye de olduğunda size bilgi vereceğim, saygılar.

Cvp: Rocnel Model DE42 Yeni Çift Bıçaklı(Double Edge) - CMO05 - 09/03/2017

Arada uykum geliyo filan kalkıyorum sonra çay içiyorum
Bakıyorum bişicikler ommuşmu diye
Öööle geçiyo günner..