Geleneksel Tıraş Forumları
Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P (/showthread.php?tid=6935)

Cvp: Rocnel,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 19/05/2016

(19/05/2016, Saat: 14:16)afsheen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşlerimin yoğunluğundan ve evde geçirdiğim sınırlı zamanımı küçük kızımla geçirmeye çalıştığımdan dolayı bir dönem bakmadan uyumadığım forumumuza yeterli ilgi alakayı gösteremiyordum.
Nadir bulduğum fırsatlardan birinde bir bakıp çıkayım dedim ama o da ne çıkmak mümkün olmadı.
Burada yazılan 91 sayfayı ve Rocnelle alakalı diğer tüm sayfaları okuduğumda saat 3 ü geçiyordu.
Açıkçası gurur duydum. İlk baktığım da yabancı menşeli bir ürün zannettim. Bundan dolayı sizden özür dilerim. Her ne kadar mektepli olsak da çocukluğumun büyük kısmını dükkanımız da babamın Mke torna tezgahının etrafında geçirdiğimden bu işin yapılabileceğini biliyordum, ancak ne kadar zahmetli olduğunu, merak, sabır,heves ve heyecan duyulmadan başarılamayacağını yani ölü doğmaya mahkum olduğunu düşünüyordum. Memleketimiz de çok iyi sanatkarlar ve imkanlar olmasına rağmen "onunla uğraşmaya değmez" mantığından dolayı üretemiyoruz. Çok şükür Murat Bey bizi yanılttı ve gerçekten harikulade ürünler ortaya çıkardı.
Elimde kullanmaya pek fırsat bulamadığım aletlerim olması ve yeni yabancı ürünlere para vermeyi zül saymam hasebiyle yeni makina almıyordum ve uzunca bir zamanda  tıraş ürünlerine bütçe ayırmayı düşünmüyordum; ama aletler çok güzel olmuş. Mümkünse tüm ürünlerinizden almak istiyorum. Zannedersem Mustafa Bey'i sık sık rahatsız edeceğiz.
Allah Muvaffak etsin. Çalışmalarınız da başarılar...

Çok teşekkür ederim, büyük bir hevesle bu işe giriştik, imkan ve istek olduğu için güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.

Cnc teknolojisini biliyorsanız zorluğunu da biliyorsunuz demektirSmile
Teşekkürler tekrar Smile

Cvp: Rocnel,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 19/05/2016

(19/05/2016, Saat: 18:32)Turhan84 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat hocam instagrama paylaştığınız yeni ürününüz hakkında bilgi alabilir miyiz ? Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 konu başlığı sltında açtım, fark etmediniz sanırımSmile

ROCNEL SLIDE SERIES

Modeller:
ROCNELSE50
ROCNELDE42

Saygılar

Cvp: Rocnel,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - emre-sti - 19/05/2016

ne zaman alıyoruz kumlanmış hali çok güzel görünüyor elimde feather as d2 var üzerindeki renk kaplama mıdır kumlama sonrası mı olmuştur derken sizin bu enge çok benzemiş

Cvp: Rocnel,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - BigHillMe - 19/05/2016

agresif model beklentim devam etmekte bu se model için
materyal ayırt etmiyorum Smile ekonomik iyidir.

Cvp: Rocnel,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 20/05/2016

(19/05/2016, Saat: 20:18)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ne zaman alıyoruz kumlanmış hali çok güzel görünüyor elimde feather as d2 var üzerindeki renk kaplama mıdır kumlama sonrası mı olmuştur derken sizin bu enge çok benzemiş

Valla bravo Smile Ben hep söyleyecektim vazgeçiyordum ama siz anlamışsınız Smile Bu arada feather biliyorsunuz işlenmiş çelik değil, döküm bir üründür, (sapı hariç) ancak bazı yüksek teknolojiye sahip makinelerde paslanmaz çelik kesinlikle değil ama paslanmayan bir alaşım yaratıp bunu kalıplara dökebiliyorlar. Feather böyle bir alet, bu kötü olduğu anlamına gelmiyor, ama üretim biçimi budur, dünyada bunu tek yapabilen firma Feather dir. Onlarında dış yüzeyi kumlanmıştır. Kumlama bence en iyi polisaj yöntemidir. Kumlanmış yüzey her daim güzelliğini koruyor, parlak olanlar çiziği hiç affetmiyor.

(19/05/2016, Saat: 20:22)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: agresif model beklentim devam etmekte bu se model için
materyal ayırt etmiyorum Smile ekonomik iyidir.

Şimdi birisi damascus çelik gönderse, şöyle kat kat Smile Sonra biz bunu kessek ondan güzel bir makine yapsak kötü mü olur, yine mi materyali fark etmez Smile

Döküm ürünler için uğraşıyorum, sıradan bir döküm ürün yapmak istemiyorum, örneğin feather de bir döküm makine ama paslanmayan bir alaşımı dökmüşler, bunu her enjeksiyon makinesi yapamaz, Türkiye'de var yapan ama yaptıkları zaman ufak tefek kusurları oluyor, "e o kadarı da olur kardeşim" laflarına maruz kalabiliriz Smile Ama japonlar öyle demiyor. Ben de öyle dememek için ar-ge işlemlerini çok iyi yapmaya çalışıyorum. Bu döküm aletler de çok çok ucuz olacak, marketlerde bile satılabilecek.

Cvp: Rocnel,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - corpus36 - 20/05/2016

(20/05/2016, Saat: 10:17)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu döküm aletler de çok çok ucuz olacak, marketlerde bile satılabilecek.

Adını da Rocmatic koyarsınız  Big Grin  Big Grin

Cvp: Rocnel,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 20/05/2016

(20/05/2016, Saat: 14:43)corpus36 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adını da Rocmatic koyarsınız  Big Grin  Big Grin

Smile

Razormatic isimli bir ürünümüz çıkacak onunla karışabilir Smile

Cvp: Rocnel,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - corpus36 - 20/05/2016

(20/05/2016, Saat: 14:50)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile

Razormatic isimli bir ürünümüz çıkacak onunla karışabilir Smile

Böylece yeni bir ürünün lansmanını da öğrenmiş olduk Big Grin Big Grin Big Grin

Cvp: Rocnel,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - arandur - 20/05/2016

Murat Hocam hızınızı alamayıp en son kartuşlu sistem de çıkartacaksınız gibi geliyor bana, hadi hayırlısı Big Grin

(20/05/2016, Saat: 20:34)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat Hocam hızınızı alamayıp en son kartuşlu sistem de çıkartacaksınız gibi geliyor bana, hadi hayırlısı Big Grin

Yok kartuşlu bize göre değilSmile