Geleneksel Tıraş Forumları
Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P (/showthread.php?tid=6935)

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 24/04/2016

(24/04/2016, Saat: 21:55)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Professional user deyince, berber oluyor.
Biz amatoruz. Belki experienced olabilir.

Öyle yazınca berber olmuyor Smile Sizler de profesyonel değilseniz kim bunlar Smile şaka bir yana birisi çıkar ucuz diye alır, kartuşlu sonrasında ilk tıraş makinesi olur, onun tedirginliğini yaratmak için yazdım : ) biraz dikkat etsinler yani

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 24/04/2016

(24/04/2016, Saat: 22:02)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/04/2016, Saat: 21:02)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kutuların üst kapakları içine kaliteli bir etiketle bunu yapıştıralım dedim ama kendi yaptığımı beğenmedim Smile

zxuvrs.jpg

Murat ustam bende beğenmedim polis şeridi gibi olmuş onun yerine Merkür gibi mini broşür koyabilirsiniz yada Rocnel damgası vurduğumuz kartonun arkasına mini bilgilendirme yapılabilir .

Ben de pek beğenemedim, benim haricimde bu işi bilen birine yaptırmak lazım, kitapçık olsa daha iyi olur, katalog yapan arkadaşa rica edeceğim o çalışsın, bir şeyler ortaya koysun bakalım Smile

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - msakalli - 24/04/2016

(24/04/2016, Saat: 22:10)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şaka bir yana birisi çıkar ucuz diye alır, kartuşlu sonrasında ilk tıraş makinesi olur, onun tedirginliğini yaratmak için yazdım : ) biraz dikkat etsinler yani

Doğru söylüyorsunuz, sonra bir tazminat davasına maruz kalmayın Smile Biliyorsunuz özellikle Amerika'da böyle şeyler çok trend Big Grin

(24/04/2016, Saat: 22:29)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğru söylüyorsunuz, sonra bir tazminat davasına maruz kalmayın  Smile Biliyorsunuz özellikle Amerika'da böyle şeyler çok trend  Big Grin

Gece gece yaramı deştiniz Smile Söylediğinize yakın bir şeyi yaşadık maalesef Sad

Yaklaşık 12 sene önce (2004) bir akrabamızın evindeydim, akrabamızın yanındaki dairedeki komşusunun eşi kocasının saldırısından kurtulmak için anlık olarak akrabamın evine sığınmıştı, kocası da elinde balta vs. ile kapıyı kırıp içeri girmeye çalışıyordu, polisi aradık, adam polis gelene kadar çelik kapıyı balta ile kırdı, çelik kapı çok sağlam olmasına rağmen yaklaşık 10 dakika içerisinde kırıldı ve açıldı, bu sırada polis geldi ve gerekeni yaptı.

Niye anlattım bunu Smile

Bu sırada yaşadığımız tedirginliği anlatması çok güç, baltalı bir kişi eve saldırıyor size saldırsa bir dert adama bir şey yapsanız bir dert. Bu zamana kadar bir çelik kapı ya da kapı alırken hep hırsızlık korumasını düşünmüştüm, herkes de  benim gibi düşünüyordur, bu günden sonra bir de can güvenliğini de sağlamasını gerektiğini düşündüm, yani polis geç gelebilir, gelmeyebilir, haber veremeyebilirsiniz vs. hırsız bile olsa kapıyı zorlayan, hop biz uyandık seni fark ettik birader derseniz hırsızın kapıyı zorlamaktan vazgeçmeyeceğini bilmeniz gerekebilir, bunlar acı hadiseler. Yani kısacası kilitlerin sağlamlığını hep siz evde yokken test edilebileceğini düşündünüz bir de tam tersini düşünün Sad

Ben de yaklaşık 4 sene bu işin araştırmasını yaptım, vatandaş evin içindeyken dışarıdan gelen bu tehlikeyi nasıl savuşturur ? Piyasadaki kilitlerin tamamı matkap vs. ile açılabiliyor, ya da balyozla vs. ile kırılıp açılabiliyor. Çünkü kilit yapan firmaların asıl amacı hırsızları savuşturmak, hırsız kapıyı zorladığı zaman ev sahibi fark eder, alarm çalar, hatta direkt kilidin içinde alarm yapan firmalar bile var, ama hırsız/saldırgan bu sesi duymasına, hatta polis siren sesini duymasına rağmen kapıyı açmaya çalışıyor, içinde ev sahibi varken.

Yaklaşık 3 yıl kadar farklı bir kilit mekanizması düşündüm, sonunda bir tasarım yaptım, testlerini yaptım yakın çevreme gösterdim çok abartılı buldular Smile kimse bu kadar iyi korunmak istemiyor, aşırı güvensizlik olarak tanımlıyorlar Smile başa gelmeyen bilmez bence Smile Ben yine de araştırmalara devam ettim ve sonunda yalnızca itfaiye ile açılabilecek bir kilit sistemi buldum, sistem çok basit, kapının kendisine monte edilmiyor, kapı dışında çalışıyor, biraz ağır, ama görünümü etkilemiyor, çok da şık gösteriyor, yalnızca siz içerideyken kapınızı garanti ediyor bu sistem, evden çıktığınızda kuramıyorsunuz.

Tabi biz kilit işi ile uğraşmadığımız için bu işi yapan bir firmaya teslim ettim, para da almadım, tanıdık birisiydi, seri üretilirse anlaşacaktık.

Sonunda test amaçlı yabancı ülkede birkaç yere kuruldu, tabi kuran arkadaşlar bizden farklı kişiler, güvenlik sistemleri ile uğraşan arkadaşlar, işte bomba o zaman patladı. Evine kurulan kişi bir hafta sonra evin içinde düşmüş sözde panik atak vs. geçirmiş acil servisi aramış, kapıyı itfaiye ile açmamışlar, 1 saat sonra merdiven ile 5. kattaki eve ulaşıp kapıyı açmışlar. Adamda tabi hiçbir şey yok, tamamen düzmece, adam bu kilidi satan firmayı dava ediyor ama bir şey tutturamıyor çünkü test için verilmiş ve sözleşme imzalatılmış, test öncesi sorular sorulmuş herhangi bir sıkıntım yok demiş imzalamış, ama buna rağmen görün ki ne işler dönüyor Sad  Bu kilit olayı rafa kalktı, ileride boş vakit bulursam bu konuya yeniden eğileceğim, şimdilik zor.

Kısacası bizim jilet işlerinde böyle bir şey olmaz, jiletler 200 yıllık bir sistem sıkıntı yok, ama bahsettiğiniz gibi durumlar çok yaşanabiliyor.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - msakalli - 25/04/2016

@rocnel üstat, 10 parmağınızda 10 marifet maşallah.
Aslında şaka yollu takılmak istemiştim size. Ancak, bilmeden de olsa bu tatsız olayı hatırlatmışım, kusura bakmayın.
Kastettiğim şuydu: Yabancılar neredeyse her türlü ürünleri için detaylı açıklama yazıyorlar/koyularlar (şekil/şema, kullanım kılavuzu vs.) Bu nedenle sizin Rocnel SE için böyle bir çaba içinde olmanızı anlıyorum. Allah kolaylık versin.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - emre-sti - 25/04/2016

Yabancılar içim profosyonel kullanım ve, dikkat edilmezse kesilebilirsinşz ibaresi şart gibi, bizim açımızdan sıkıntı yok gaz kaçağını çakmakla ararız

Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rating - 25/04/2016

Başımıza ne gelirse gelsin kısmet deyip kendimize kızan kalender bir millet olduğumuz için biz de çok yaşanmayan olaylar ama yabancılar dediğiniz gibi maalesef @rocnel üstad.
Bu arada emekleriniz ve profesyonelliğiniz için canı gönülden kutlarım.
Sizin gibi işine önem veren birisi oldukça rocnel markası kesinlikle çok iyi yerlere gelecektir, buna inancım tam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - SKYBRAVE - 25/04/2016

@rocnel Murat Bey, ayarlı tıraş aletinizi merakla beklerken, yıl sonuna yetişeceğini okuyunca çok üzüldüm. Sad Uzun zamandır sizin ayarlı tıraş aletini alacağım diyerek Futur'a olan ilgimi dizginliyordum Undecided Mesajınızdan, bundan sonraki satışların Mustafa Bey aracılığı ile İmpa Ticaret'ten yapılacağını anlıyorum. En azından Rocnel SE'ler İmpa Ticaret'te ne zaman satışa sunulur bilgi verebilir misiniz? Zor frenliyorum kendimi Futur almamak için Confused
Bu iş yoğunluğu içerisinde verdiğim rahatsızlıktan özür dilerim.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - Nani Kuş - 25/04/2016

(25/04/2016, Saat: 16:07)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel Murat Bey, ayarlı tıraş aletinizi merakla beklerken, yıl sonuna yetişeceğini okuyunca çok üzüldüm. Sad  Uzun zamandır sizin ayarlı tıraş aletini alacağım diyerek Futur'a olan ilgimi dizginliyordum Undecided Mesajınızdan, bundan sonraki satışların Mustafa Bey aracılığı ile İmpa Ticaret'ten yapılacağını anlıyorum. En azından Rocnel SE'ler İmpa Ticaret'te ne zaman satışa sunulur bilgi verebilir misiniz? Zor frenliyorum kendimi Futur almamak için Confused
Bu iş yoğunluğu içerisinde verdiğim rahatsızlıktan özür dilerim.

Hocam bir tane futur alırsınız sonra rocnelin ayarlı makinasını Smile ikiside sizi üzmez Smile

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - SKYBRAVE - 25/04/2016

(25/04/2016, Saat: 16:44)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bir tane futur alırsınız sonra rocnelin ayarlı makinasını Smile ikiside sizi üzmez Smile

İkisinden de çok memnun kalacağıma eminim. Hem ayrıca gönül daha neler istiyor (Özellikle günün tıraşı konusunda paylaşılanları görünce içim gidiyor resmen. Sırf bu yüzden bu konuyu takibi bırakacağımSmile) ama gel gör ki Futur'u aldıktan sonra hanımı ikna etmek çok zor olur. Ahh ulan be keşke evlenmeden biraz alışveriş yapaymışımSmile