Geleneksel Tıraş Forumları
Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P (/showthread.php?tid=6935)

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - dikdik_s - 24/04/2016

Murat Bey yurt dısı huzursuzlanıyor. Mesaj gonderiyorlarmıs cevap bile alamıyoruz diyorlar.

Bu arkadaslar urune size guvenip onceden para gonderen yabancılar. Bunların pre order verdikleri urunleri ne zaman gondericeksiniz komsum.

Burada bir karısıklık var dostlar.

Simdi onceligimiz normal renk Rocnel SE. Bu urunu hem yurt dısında bekleyenler var, hem yurt icinde bekleyenler var. Impa da satısa cıkacak demistik, daha bildigim kadarı ile gelen giden yok impaya.
Tamam ileride titanyum kaplamasıymıs, standıymıs, ayarlısıymıs, fırca sapıymıs vs. vs. yavas yavas onlarıda yapar umarım Rocnel kucuk adımlarla ama su anda hala Rocnel isminin arkasında oncelikle durması gereken normal ilk uretim SE alet.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - Aleksey - 24/04/2016

(24/04/2016, Saat: 16:36)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat Bey yurt dısı huzursuzlanıyor. Mesaj gonderiyorlarmıs cevap bile alamıyoruz diyorlar.

Bu arkadaslar urune size guvenip onceden para gonderen yabancılar. Bunların pre order verdikleri urunleri ne zaman gondericeksiniz komsum.

Simdi onceligimiz normal renk Rocnel SE. Bu urunu hem yurt dısında bekleyenler var, hem yurt icinde bekleyenler var. Impa da satısa cıkacak demistik, daha bildigim kadarı ile gelen giden yok impaya.
Tamam ileride titanyum kaplamasıymıs, standıymıs, ayarlısıymıs, fırca sapıymıs vs. vs. yavas yavas onlarıda yapar umarım Rocnel kucuk adımlarla ama su anda hala Rocnel isminin arkasında oncelikle durması gereken normal ilk uretim SE alet.

Pre-orderlara para vermedi yabancılar diye biliyorum abi.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 24/04/2016

(22/04/2016, Saat: 12:00)umitcatar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: standların dağıtımı ne zaman başlayacak acaba ?

Stantlar hazır, bizde siparişi bulunan arkadaşlara ürün kutuları içerisinde gelecek, artık doğrudan yeni sipariş maalesef almıyoruz.

(24/04/2016, Saat: 12:10)emre4498 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat bey acaba rocnel ayarlı ne zaman çıkar.tasarımlara başladınız mı. sabırsızlıkla bekliyoruz.

Evet tasarımları bitmek üzere, bittiği zaman sizlerle paylaşacağım, ama bu yıl sonuna doğru ancak yetişir, dünyadaki tek paslanmaz ayarlı makine olacak, geçen sene planladığımız başka tasarımlar var onlar ayarlı makineden daha önce çıkacak.

(24/04/2016, Saat: 16:36)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat Bey yurt dısı huzursuzlanıyor. Mesaj gonderiyorlarmıs cevap bile alamıyoruz diyorlar.

Yurt dışı olayını şöyle anlatayım, yabancı forumlarda yazmak isterdim ama yazmama izin vermiyorlar, engelliyorlar, ben de fazla ısrarcı olmadım, bu güne kadar söylemedim ama artık söylememde sakınca yok, en azından sizler bilin yeter.

Bizim web sitesinin aynı zamanda bir arka planı var, bu planda kim ne zaman sipariş vermişse adresine kadar sipariş sırasıyla yer alıyor, forumdan da sipariş aldığım zaman bu web sitesine ekliyorum, siparişlerin yalnızca %5 yerli müşterilerden oluşuyor.

Hazır olan ürünleri, sipariş sırasına göre yabancı müşterilerin mail adreslerine bilgilendirmek için atıyoruz. Cevap gelen maillerden kontrol amaçlı adres bilgilerinin teyidini istiyoruz. Ek sap ya da stant ihtiyacını soruyoruz. Bu duruma göre ödeme emri (PAYPAL) gönderip ödeme işlemini tamamlıyoruz.

Yurt dışına her yurttaş bir kaç tane kargo gönderebilir ama bu sayı fazla olunca kargo şirketi ile çalışamıyorsunuz. Gümrük firması ile çalışmanız gerekiyor, bu firma bizim adımıza gümrük belgelerini hazırlıyorlar, vergi işlemlerini tamamlıyorlar. Yani ABD'ye bir adet ürün girebilir ama aynı anda 200 tane ürün gönderirseniz gümrük belgelerini hazırlamak zorundasınız. Yoksa ürünler müşteriye ulaşmadan gümrükten rahatlıkla çevrilebilir. Hatta ürün Türkiye'den dahi çıkamayabilir.

Biz de ödemesini aldığımız ürünlerle ilgili bilgileri gümrük firmasına gönderiyoruz, onlar bir kaç gün içerisinde gümrük belgelerini hazırlayıp bize kargo şirketini gönderiyorlar, kargo şirketi ürünleri alıyor ve ABD'ye 2 iş günü içinde Avrupa'ya da 1 iş günü içerisinde teslim ediyorlar. Çok büyük sıkıntı olmazsa toplamda 4 iş günün geçen hiçbir teslimat olmadı.

Şimdi gelelim şu parasını ödemiş ama ilgilenilmemiş vatandaşa Smile Tüm mail attığımız kişilere ürünlerin 3-10 iş günü içerisinde toplu kargoya verileceğini bildiriyoruz. Yani bir hafta ödeme toplayıp kargoları hazırlıyoruz öbür hafta ise gönderim işlemlerini yapıyoruz. Şuana kadar bütün işlemler bu şekilde yapıldı. Bu ödemesini yapıp bekleyen arkadaşımız da geçen hafta ödemesini yapanlardan olmalı büyük ihtimalle.

Neden yabancı bir kişiye cevap verilmez ?

Ben en başından beri bunu söyledim, biz üreticiyiz, perakende satış yapan bir firma değiliz, en büyük sıkıntı buradan çıkıyor, bir günde 200 den fazla mail geliyor. Mesajların genel içeriği hep aynı, örneğin yabancı bir kişi ürününü alıyor koyuyor instagrama, facebooka ya da forum sitelerine bunu gören 200 kişi aynı anda mesaj atıyor benim ürünüm nerede diye Smile Ya da adam PAYPAL a 25 dolar yatırıyor, yaklaşık 15 dakika sonra takip numaram nerede diye mesaj atmaya başlıyor, anlatıyorsun mail attık baştan toplu gidecek 10 gün içinde diye cevap yok, ertesi gün tekrar, sonra tekrar bir bakıyorsan 40 tane mesaj atmış, takip numaram nerede diye, sanki otomobil parası yatırmış gibi de korkuyor Smile böyle durumda yapacak bir şey kalmıyor, adamın ödediği parayı iptal ediyorum, böyleleri ilk baştan kızıyor sonrasında özür dileyerek kendileri yeniden para yatırıyorlar, en az 15 gün de sormayacaklarını söylüyorlar. Bu tip kişiler hiç de azımsanmayacak kadar çok, bu sebepten dolayı arada normal soru soran kişilere cevap vermek de zor oluyor. Türkiye'de bu zamana kadar hiç böyle bir olayla karşılaşmadım, bizim insanlarımız daha nazik ve anlayışlı, hiç tanımasa bile mail atarken merhaba diye başlıyor, iyi günler diye bitiriyor, hal hatır soruyor, yabancıların çoğunda böyle bir olay yok, emir kipi kullanıyorlar, cevap alamayınca da oraya buraya yazıyorlar. Yani lafın kısası harbi harbi ilgileniyorum yabancı müşterilerle, ama bunu bizim şirkette benden başka yapacak kimse yok, kimse böyle bir iş için uğraşmaz. Bu yüzden yakın zamanda impa mağazası bu işi devralacak.

Şunu belirteyim, herhangi bir ürün yapmamız veya prototip ortaya çıkarmamız diğer devam eden çalışmalarımızı etkilemiyor, onlar yine devam ediyor. Bugün kullanılan tek bıçaklı modelin tasarımının biteli neredeyse 2 yıl oluyor, iki yıl sonra müşteriyle buluşuyor, bu sebeple yeni prototip muhakkak yapacağız, ROCNEL SE makine üretimde ancak siparişlere yetişmek için ikinci bir cnc makine almak gerekiyor, saygılar.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - dikdik_s - 24/04/2016

Murat Bey umarım beni yanlıs anlamadınız.
Rocnel in ismini kaliteli bir firma olarak ıslak tıras dunyasına kazımasını canı gonulden isteyen birisiyim.
Sorunları sıkıntıları gordukce sizinle paylasıyorum.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 24/04/2016

(24/04/2016, Saat: 19:11)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat Bey umarım beni yanlıs anlamadınız.
Rocnel in ismini kaliteli bir firma olarak ıslak tıras dunyasına kazımasını canı gonulden isteyen birisiyim.
Sorunları sıkıntıları gordukce sizinle paylasıyorum.

Smile

Biliyorum Serdar bey kesinlikle öyle, siz beni yanlış anladınız, ben bunları bu kişilere anlatamıyorum, çünkü bu forumlara giremiyorum, girsem de hangisiyle yazışırım bilmem Smile

Türk arkadaşlarımızdan yabancı forumlara yorum yazanlar varsa bizim adımıza meramımızı dile getirirlerse çok sevinirim, fazla yapacak bir şey yok. Saygılar.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - impaticaret - 24/04/2016

Murat Bey yabancı müşterilerden çok çekmiş biri olarak sizi anlıyor ve sonuna kadar katılıyorum.
Bana gelen Rocnel mesajlarının tümünü candan uslupla yanıtladım bilginize.... ☺

(24/04/2016, Saat: 20:28)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat Bey yabancı müşterilerden çok çekmiş biri olarak sizi anlıyor ve sonuna kadar katılıyorum.
Bana gelen Rocnel mesajlarının tümünü candan uslupla yanıtladım bilginize.... ☺

Smile

Çok teşekkür ederim Mustafa bey, kolay gelsin Smile

Kutuların üst kapakları içine kaliteli bir etiketle bunu yapıştıralım dedim ama kendi yaptığımı beğenmedim Smile

zxuvrs.jpg

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rock83 - 24/04/2016

Professional user deyince, berber oluyor.
Biz amatoruz. Belki experienced olabilir.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - Nani Kuş - 24/04/2016

[quote='rocnel' pid='145852' dateline='1461517338']
Kutuların üst kapakları içine kaliteli bir etiketle bunu yapıştıralım dedim ama kendi yaptığımı beğenmedim Smile

zxuvrs.jpg

Murat ustam bende beğenmedim polis şeridi gibi olmuş onun yerine Merkür gibi mini broşür koyabilirsiniz yada Rocnel damgası vurduğumuz kartonun arkasına mini bilgilendirme yapılabilir .