Geleneksel Tıraş Forumları
Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P (/showthread.php?tid=6935)

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - Lord Sparhawk - 10/04/2016

(10/04/2016, Saat: 17:53)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wolfman var. DC üretiyordu en son James.
http://wolfmanrazors.com/collections/razor-heads/products/wr1-dc?variant=1045399493

Yeni gördüm bu modeli. Ama pek beğenmedim eski tech gillette'lerin kafalarını yapmışlar. 101deki kalın kafa punktal kopyası çok iyi bir kafa. Tabi punktalınki 101 ne kadar iyi geometri ayarlamıştır bilemem kullanmadım.

Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - hknz - 11/04/2016

İlk tıraşımı olduğumdan beri roc SE ye bakmıyordum bile çünkü moralim bozuldu, maalesef geçen çarşamba kurularkan kafa elimden düştü ve bu hale geldi. Aslında aklıma da gelmişti düşeceği ama neden ısrar ettim bilmiyorum. Daha önce de tipsoft fırçayı elimden düşürüp sapını kırmıştım, sanırım üzerine çok titreyince böyle oluyor.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - sam gold - 11/04/2016

Üstad geçen hafta yurtdışındaydım foruma maile hiç bakamadım. iban bilgilerini yazıp kaldırmışsın galiba. Kaçırdık. Benim gibi madur arkadaşlara bi çareSad

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 11/04/2016

(11/04/2016, Saat: 01:00)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 54158cd7438784b843cd7b0a9e1f6841.jpg

İlk tıraşımı olduğumdan beri roc SE ye bakmıyordum bile çünkü moralim bozuldu, maalesef geçen çarşamba kurularkan kafa elimden düştü ve bu hale geldi. Aslında aklıma da gelmişti düşeceği ama neden ısrar ettim bilmiyorum. Daha önce de tipsoft fırçayı elimden düşürüp sapını kırmıştım, sanırım üzerine çok titreyince böyle oluyor.

Merhaba geçmiş olsun, başlığı değiştirelim, iade olarak gönderin yenisi ile değiştirelim.

Arkadaşlar ayrıca ürününü kullanıcı kaynaklı çizenler için de ücretsiz kumlama yapabiliriz, sıfır gibi olur tekrar.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - saygin - 11/04/2016

@rocnel hocam merhaba ;
Se makinelerin dağıtımına tekrar ne zaman başlanacak acaba her gelen kuryeyi ayakta karşılamaya başladım .. Smile

Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - Turhan84 - 11/04/2016

Arkadaslar bence alet ile olan sıkıntıları buradan degilde Murat bey e ozelden mesaj ile iletirsek daha iyi olur. urun hakkında bilgi almak icin foruma giren yabancı ziyaretçilerin kotu intiba bırakmamış oluruz. Saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 11/04/2016

(10/04/2016, Saat: 15:47)kalantorxl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat Beyi böyle güzel bir aleti tasarlayıp ürettiğinden dolayı tebrik ediyorum. Almak için agresif modeli beklediğimden ürüne sahip değilim.
Bu durumda yorum yapmak pek doğru olmaz ama jilet kırılınca kalan çıkıntılar için sapla gövde arasına monte edildiğinde çıkıntıları kapatacak bir parça ilave edilebilir mi acaba Murat Bey ?

Aletin temizliği konusunda kullanan arkadaşların işine yarayabilir düşüncesi ile elimdeki izopropil alkol ile jilet üzerindeki yapışkan maddeleri temizlemeyi denedim. Pamuk üzerine biraz izopropil alkol damlatıp jiletin üzerinden bir iki kere geçtiğimde jilet tamamen temizlendi arkadaşlar. Sanıyorum aletin temizlenmesine en büyük sıkıntıyı jilet takılan haznede kalan yapışkan maddeler oluşturacaktır. Bu şekilde temizlenmiş jilet takıldığında, aletin temizliğinin daha randımanlı ve kolay olacağını düşünüyorum.

Merhabalar teşekkür ederim. Bu tip uygulamaları tabi ki düşünüyoruz, bunlar ek maliyet olduğu için zamanla farklı modeller olarak yeni ürünler ortaya çıkaracağız. Saygılar.

(10/04/2016, Saat: 17:21)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İçimden bir ses rocnel'in bir sonraki adımı som titanyumdan premium bir alet diyor ama bakalım. Smile

Ben şahsen ikon 101 kopyası ki o da punktal kopyası kombine kafa tasarımı bekliyorum. Şu an ikon dışında sıfır olarak kombine kafa satan marka yok.

Titanyum candır Smile

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - hknz - 11/04/2016

@rocnel, çok teşekkürler fakat benim hatam ile oldu bu durum. Sadece içimi dökmek için yazdım. İlla değişsin diyemem, takdir sizin.

@Turhan84 haklısınız ama ben aletin bir kusurunu belirtmedim sadece kendi hatam ile olan bir durumu paylaştım. Eğer bu projeye en ufak zararı olacaksa yöneticiler tarafından o mesajın silinmesini istiyorum.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - dikdik_s - 11/04/2016

@hknz
abi zamanında araba takıntım vardı genclik zamanlarında, devamlı cilalı pırıl pırıl.
En olmadık yerde tas gelir birsey olur sinir olurdum abi sanki gelir beni bulur diye. Tabi siz bilirsiniz ama bir sure nazarlık diye birakın dilerseniz, olur ileride baska kaza vs olursa o zaman murat beyin dedigi gibi kumlamaya gonderirsiniz.