Geleneksel Tıraş Forumları
Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P (/showthread.php?tid=6935)

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - Blade - 25/03/2016

@rocnel murat üstadım size ö.m attım ama herhalde farketmediniz ya da mesaj kutunuz dolu

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - ihtilaf - 25/03/2016

@rocnel
Murat Bey
Siyah harika olmuş aklımda gun metal renk vardı bir ara sizinle konuşmuştuk

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 25/03/2016

(25/03/2016, Saat: 01:32)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel
Murat Bey
Siyah harika olmuş aklımda gun metal renk vardı bir ara sizinle konuşmuştuk

Evet konuşmuştukSmile kaplama alanında yenilikler sunacağım, bir de koyu mavi renk var, onu şimdi foto olarak paylaşmıyorum, ama sanırım en güzel kaplama rengi koyu mavi renktir.

Kaplama bir seçenek olarak arkadaşlarımızın aklında kalsın.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - Aleksey - 25/03/2016

Vay vay vay yine harika çalışmalar ile şenlendirmişsiniz buraları Murat Bey! Her biri harika duruyor.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - OnLyTNT - 25/03/2016

Haydaaaa, Murat Bey yapmayın böyle şeyler, kalbi olan var, canı çeken var Big Grin.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - impaticaret - 25/03/2016

2qv84qo.gif

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 26/03/2016

Arkadaşlar sizlere üretim teknik ve yöntemleri ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Birçoğunuzun ilgisini çekeceğini düşünüyorum, belki zamanla işinize yarayabilir.

CNC gibi bilgisayar kontrollü makinelere işlenmek istediğiniz modeli iletip çalıştırabilirsiniz. Bunu için yapmanız gereken arayüz bir program ile modelin teknik resimlerini 3 boyutlu olarak çizmektir. Daha sonra çizdiğiniz bu modeli üretim programı olan başka bir arayüze(ikisi bir program var) aktarırsınız. Bu arayüz makine robotunun gireceği her yeri matematiksel olarak gösterir. Makineye nerede ne kadar hızlı olacağı, hangi takımı hangi alanda kullanacağı, işlenecek malzemenin cinsini, robotun işleme harici dolaşacağı alanı vs. gibi konuları algılatır ve 0.001 hassasiyet ile robot bunları bulunduğu eksende yerine getirir.

Matematik derslerinde gördüğümüz ve hayatta bir daha işime yaramaz dediğiniz şeyler bunlarda işe yarıyor Smile Bir gün çocuğunuz, baba bu ne saçmalık ben nerede kullanacağım bu matematiği derse en azından makine sanayinde kullanılıyor dersinizSmile Tabi matematiğin eğitimde çocuğun zeka seviyesini yükseltmek vs. gibi bir çok ayrı görevi de var bunu da unutmadan belirteyim, öğretmen arkadaşlar varsa yanlış anlamasınlarSmile Ben de matematiği sevmesem bu işleri zor yapardım, ya da taklitten öteye gidemezdim.

Makineye, malzeme(örneğin 316 çelik) nasıl tanıtılır. Buna genelde makineye sıfırlama da denir. Makine robotu(işler başlığı) boş şekilde çalıştırıldığı zaman uzay alanındaki hareketlerini yerine getirir. Ancak makinenin işleyeceği malzemenin boyutlarını yine uzay ortamında bilmesi gerekir. Genelde x, y ve z koordinatları kullanılır. Çok farklı eksenlerde durum değişebilir. Örneğin tam bir kare masif kütleyi düşünün bunun uzunluğunu ve sağ sol ölçülerini makinen bilmesi gereklidir. Makineler için özel aparatlar vardır, bu aparat takılarak el yardımı kumanda ile malzemenin ölçüleri alınır ve x,y,z ortamında makineye ölçüler veri gerişi olarak yapılır.

Bu ölçüleri alacak aparatlar çok önemlidir, kimi özensiz işlerde normal çalışma takımı ile alınır, kalite artınca dansöz denilen bir parça yardımı ile alınır, bir kaç aparat daha bulunmaktadır. Çok daha hassas ve hızlı tanıtma için elektronik aparatlar vardır, bunların dez avanatjı el kumandası ile yaptığınız en ufak yanlışta servet harcanmasıdır. Ben de paraya kıyıp bir kaç tane bu elektronik yeni nesil sıfırlama aparatlarından aldım. İşlenecek çeliğe 0.001 olarak değdiği zaman ışık yanıyor. Daha önce genelde dansöz aparatı veya sigara paketi jelatini(jelatinin kalınlığı bellidir) ile yapıyorduk şimdi bir de bunu denemek istiyoruz, umarım kısa zamanda telef olmaz Smile
10hn7u0.jpg

Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - calexico - 26/03/2016

Güzel bilgiler. Umarım yeni aparatınızdan istediğiniz verimi alırsınız Murat Bey.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - OnLyTNT - 26/03/2016

@rocnel, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Bir de son mesajıma cevap alamadım, bir kontrol edebilir misiniz Smile.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - teknikcocuk - 26/03/2016

Murat hocam rocnelin gelecek planlarında 100-200 lira bandında de ürünler varmi.
Çünkü şu an rocnelin de modeli premium(biraz pahalı).
Yani şöyle de89 , 34c fiyat bandında ama yerli de?