Geleneksel Tıraş Forumları
Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P (/showthread.php?tid=6935)

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 13/03/2016

Desenler bu sap modeli için özel üretilmiş bir top ile yapılıyor, bu toplar iki adet üzerinde desen olan ısıl işlem görmüş çelikler. Merdane gibi düşünün, makine içerisindeki bu merdanelere saplar yerleştiriliyor, bu merdanelerin(topların) dönmesiyle içinde sıkışan saplara desen verilmiş oluyor. Bu topları değiştirerek farklı desenler de yapabiliriz, şimdilik bu zarif baklava desenleri yapılacak. Daha önce de belirttiğim gibi amacım bu ay içerisinde forum içinde ürününü teslim almayan üyemizin kalmamasıdır. Umarım aksilik çıkmadan bu hedefimiz gerçekleşmiş olur. Saplar ya da desenler ile ilgili soru sormak isteyenler arkadaşlar varsa hemen yanıtlayayım, saygılar.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - Aleksey - 13/03/2016

(13/03/2016, Saat: 21:34)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Desenler bu sap modeli için özel üretilmiş bir top ile yapılıyor, bu toplar iki adet üzerinde desen olan ısıl işlem görmüş çelikler. Merdane gibi düşünün, makine içerisindeki bu merdanelere saplar yerleştiriliyor, bu merdanelerin(topların) dönmesiyle içinde sıkışan saplara desen verilmiş oluyor. Bu topları değiştirerek farklı desenler de yapabiliriz, şimdilik bu zarif baklava desenleri yapılacak. Daha önce de belirttiğim gibi amacım bu ay içerisinde forum içinde ürününü teslim almayan üyemizin kalmamasıdır. Umarım aksilik çıkmadan bu hedefimiz gerçekleşmiş olur. Saplar ya da desenler ile ilgili soru sormak isteyenler arkadaşlar varsa hemen yanıtlayayım, saygılar.

Desenler ile ilgili size son attığım mesajda bir kaç öneri sundum. Smile
Bu da diğerleri gibi çok başarılı.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - onlyblues - 13/03/2016

Çok güzel görünüyor. Düz ve desenli modeller arasında çok ikilemde kalmıştım. Çok sabırsızlanıyorum şahsen..

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 13/03/2016

Mutlu bir şekilde yeni çalışmaları anlatacaktım ki, Ankara'daki haberleri duyduktan sonra Sad

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - mahmut - 13/03/2016

offfffffffffffSad

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - impaticaret - 13/03/2016

İşçilik kalitesine diyecek yok.
Murat bey haddim olmayarak nacizane birkaç tavsiye ; Piyasadaki benzer stildeki aletleri incelediğimizde boydanboya baklava desen yok.
Uç boğumdan sonraki küçük kısmı çizgili olan var, marka yazan var. Üst ve alt uçta bilezik gibi çikintili olan var.Ürünü daha zengin gösteriyor.
Murat bey tavsiyem ürününüzü ( ülke gözüyle ürünümüzü Smile ) dahada güzel kılmak için. Yapılabılırliği konusunda bilgim olmayarak yazdim, affola Smile

Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rating - 13/03/2016

@rocnel
Desenli sap daha klas bir hava katmış bana göre. İyi ki bu model için beklemişim, umarım en kısa zamanda bizim siparişler de yola çıkar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - albatross - 13/03/2016

(13/03/2016, Saat: 22:31)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşçilik kalitesine diyecek yok.
Murat bey haddim olmayarak nacizane birkaç tavsiye ; Piyasadaki benzer stildeki aletleri incelediğimizde boydanboya baklava desen yok.
Uç boğumdan sonraki küçük kısmı çizgili olan var, marka yazan var. Üst ve alt uçta bilezik gibi çikintili olan var.Ürünü daha zengin gösteriyor.
Murat bey tavsiyem ürününüzü ( ülke gözüyle ürünümüzü Smile ) dahada güzel kılmak için. Yapılabılırliği konusunda bilgim olmayarak yazdim, affola Smile

mustafa hocama katılıyorum düz yada rocnel yazısı olsa daha şık olur sanki.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - msakalli - 14/03/2016

(09/03/2016, Saat: 13:36)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün akşam itibariyle elime geçen Rocnel SE Razor ile bugün ilk tıraşımı oldum. İlk izlenimlerimi aktarmak isterim:

Model: P (orta agresif) başlık, kısa ve düz sap.

- Görüntü çok karizmatik. Düz saplı desen bana daha şık geldi. Yekpare bir görüntü veriyor.
- Başlığın ve sapın ergonomisi başarılı.
- Jileti takmak gayet kolay. Taktıktan sonra kafanın yanlarındaki kısımlarını kolayca kırdım (önerilir)
- Jileti sıkı bir şekilde tutuyor, sabitliyor, oynama yok.
- Ağırlık, denge, tutuş gayet iyi. Ağırlığı, rahat ve temiz bir tıraş için avantaj sağlıyor. Neredeyse ilk perdede temiz bir tıraş elde ettim, 2. perde de aldı götürdü zaten.
- Düz sap elimden hiç kaymadı, bu konuda rahat olabilirsiniz.
- Jileti çıkarmak ta çok kolay, başlığın herhangi bir yanından tırnağınız ile birazcık ittirmeniz yeterli.

2 hususta uyarı yapmak istiyorum. (Bunları aletin eksileri gibi düşünmeyin lütfen.)

- Burun ve kulak altında çizilmeye karşı dikkat etmek lazım. Çünkü, her ne kadar kafanın yan taraflarındaki jilet parçalarını kırsanız da yine de 1 mm. 'den çok daha az bir parça kalıyor (ki bu doğal ve jiletin kolayca çıkarılmasını sağlıyor) Dikkat ederseniz herhangi bir sıkıntı olmaz.
- Kafa ve sapı birleştiren vidaya dikkat etmek lazım. Vida ayrılabildiği için kaybetme riski var. Gerçi böyle bir durumda sanırım rocnel yardımcı olur.

Sonuç: Aletin, ar-ge'sinden tasarımına, işçiliğinden üretimine, paketlemesinden gönderimine kadar her aşamasında profesyonellik kendini gösteriyor. Orta agresif bir tıraş aleti almak istiyordum. Rocnel SE bana ilaç gibi geldi Smile Önemli bir eksikliği giderdi benim açımdan. Hem orta agresif olması hem de kısa saplı olması bana büyük bir kolaylık sağlayacak. Şimdilik elimdeki jiletleri ikiye bölerek kullanmaya devam edeceğim ama sanırım bir süre sonra yarım jiletlerden alırım. Hem rocnel'de hem de jiletli usturamda kullanmak için.

Teşekkürler @rocnel

Rocnel ile 2. tıraşımı oldum. İlk tıraş sonrası yazdığım yukarıdaki görüşlerim aynen geçerli. Sadece ek olarak şunu belirteyim. İlk denemede tıraş esnasında başlıkta biriken köpüğü kaptaki suda silkelemek yoluyla temizlemek biraz zor olmuştu. Ben de her seferinde akan su altında köpüğü akıtmıştım. Bu sefer köpüğü biraz daha sulu tutmak suretiyle her seferinde kaptaki suda kolayca temizleyebildim. Sonuç olarak, hani yabancılar özellikle de yanılmıyorsam Amerikalılar ne der:

GOOD WORK.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - ihtilaf - 14/03/2016

@rocnel

Murat Bey yeni modelleri dört gözle bekliyoruz

20160311_195735.jpg

20160311_200731.jpg

20160311_202559_HDR.jpg

20160311_202607_HDR.jpg

image.jpg