Geleneksel Tıraş Forumları
Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P (/showthread.php?tid=6935)

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - dikdik_s - 03/02/2016

Rocnel kardeşim,

Fatip alıp capagından vs. dertli olan komsularımıza oneri olarak demistim, rocnel guzel saplar yapacak, alırsınız takarsınız guzel bir rocnel sap, fatip i geri gondermekle vs ugrasmayın demistim.

Yalnız simdi aklıma geldi fatip lerde M4 disli cıkıyor sanki, hem yurtici hem yurtdısı sizden buyuk atılım ve satıs bekliyorum. Sapların piyasadaki hepsine olması acısından ekstra ucretle milletin siparis verebilecegi m5 i m4 e cevirici bir aparat yapsanız, boylece saplarınızın uyumlulugu daha da genis kitlelere yayılır, ayrıca m4-m5 cevirici ıslak tıras dunyasında ihtiyac olmasına ragmen bulunmayan bir urun.

Piyasanın icindesiniz diye sesli dusunuyorum belki ugrasmanız gerekmiyecek hazır bir parcada bulabilirsiniz piyasa icinden.
i2ppco.jpg
2ypb5n9.jpg

veya

https://www.renishaw.com/shop/Product.aspx?Product=A-5003-0856
gibi

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 03/02/2016

(03/02/2016, Saat: 14:02)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rocnel kardeşim,

Fatip alıp capagından vs. dertli olan komsularımıza oneri olarak demistim, rocnel guzel saplar yapacak, alırsınız takarsınız guzel bir rocnel sap, fatip i geri gondermekle vs ugrasmayın demistim.

Yalnız simdi aklıma geldi fatip lerde M4 disli cıkıyor sanki, hem yurtici hem yurtdısı sizden buyuk atılım ve satıs bekliyorum. Sapların piyasadaki hepsine olması acısından ekstra ucretle milletin siparis verebilecegi m5 i m4 e cevirici bir aparat yapsanız, boylece saplarınızın uyumlulugu daha da genis kitlelere yayılır, ayrıca m4-m5 cevirici ıslak tıras dunyasında ihtiyac olmasına ragmen bulunmayan bir urun.

Piyasanın icindesiniz diye sesli dusunuyorum belki ugrasmanız gerekmiyecek hazır bir parcada bulabilirsiniz piyasa icinden.
i2ppco.jpg

veya

https://www.renishaw.com/shop/Product.aspx?Product=A-5003-0856
gibi

Uyardığınız için çok teşekkürler, M4 çaplı sap da üreteceğiz, şuan forumlarda çok ciddi şekilde ürünümüzü tartışıyorlar. Yabancı diğer firmalar forumda 25 doların yalnızca ön sipariş için olduğunu söylüyorlar. Canla başla çalışıp bu ciddi siparişleri yerine getireceğiz, ürünlerin en son kalite kontrolünü bizzat kendim yapacağım, kalite kontrol için bazı mastarlar aparatlar yaptım. Yabancı ödemeleri PAYPAL ile alacağız, hem alıcı hem satıcı açısından sanırım en iyi yöntem budur.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rating - 04/02/2016

@rocnel komşum sabırsızlıkla bekliyoruz Smile sürümden kazanma fikri gayet güzel bence de ama yurt dışı fiyatınızı en azından 35 bandına yükseltseniz daha iyi olur kanısındayım. Zaten bu tutar bile yeni bir ürün olacağı için gayet uygun olacaktır. Sonuçta paslanmaz çelik olan bir ürün. Tabi bu kişisel görüşümdür fikrimi belirtmek istedim sadece.

Hızlı ve sorunsuz üretimler Big Grin

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - damascus - 04/02/2016

Makinayı deneyip kullanan üstatlar yorumlarınızı bekliyoruz

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - hknz - 05/02/2016

@cihankeskin yakında ayrıntılı yorum yapacaktır

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - OnLyTNT - 05/02/2016

"Tüketicinin" fiyat yükseltme çabalarını ağzım açık bir şekilde izliyorum.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 05/02/2016

Arkadaşlar, yorumlarınızı görüyorum ama yoğunluktan cevap veremedim, öncelikle bir meramımı paylaşmak isterim.

Neden Rocnel DE (P20) makine 295 USD? Yabancı forumlarda bunu anlatıyorum, ama sanırım başarılı değilim, ben açık açık anlatayım fiyatına siz karar verin.

1- Bu makine kişiye özel üretilmektedir.
2- Sap tasarımı kişiye özel yapılmaktadır.
3- Bıçak aralıkları kişiye özel yapılmaktadır.
4- Makinenin çeşitli yerlerine isim vs. yazılmaktadır.
5- Stant dahil fiyatıdır.
6- Ürün kutusu özel masif cevizden elle üretilmektedir, ve üzerine isim yazılmaktadır. ( Sadece bu tip ürün kutuları ABD'de yüzlerce dolara satılmaktadır, ülkemizde m3 firması var beşbin euro civarında kutularını satıyor. İlgilenenler bakabilir.)
7- Ürünün polisajı, üniversitelerin güzel sanatlar bölümlerine hazırlık dersi veren bir heykeltıraş tarafından yapılmaktadır.
8- Ürünün tasarıma bağlı kalma oranı 0.01mm
9- Altın makine talebinde, 1.000 dolar artı altının gramı üzerinden fiyatlandırma yapılıyor, modelin aynısı ayrıca çelik olarak veriliyor.
10- Gümüş makine talebinde 500 dolar artı gümüşün gramı üzerinden fiyatlandırma yapılıyor, aynı çelik makine artı 200 dolara veriliyor.
11-Ürün tıbbi alet temizlik işlemlerinden geçirilmektedir.

Ayrıca özel olarak yaptığımız tüm işlemler sözleşme ile garanti altındadır, gizlilik prensiplerine kesinlikle uyuyoruz.

Kısaca şu yukarıda anlattıklarımın hepsi ayrı bir işlemdir, bu işi yapabilecek birine yukarıda söylediklerimi yap derseniz sizden arabanızın anahtarını isteyebilir. Ben bunu 295 USD fiyatla yapıyorum. Ve gururla söylüyorum dünyada bu işi yapan tek firmayız. Ben kesinlikle bu paranın üstünü katıyla hak ettiğimizi düşünüyorum, işin içinde olsanız zorluğunu stresini anlardınız. Sadece sap tasarımını yapıp uygulamak bile 4-5 adet fireye, makine takımı zararına ve 10-15 makine saatine bedel oluyor.

Bilgisayarlarda yaptığımız tasarımı adeta printer(yazıcı) gibi cnc makineler tarafından yapıldığını düşünen müşterilerimiz var. Bu iş maalesef öyle değil, tasarım, tasarımı oluşturacak simülasyonların ardından, ona uygun makine aparatları yapmayı gerektiriyor. Daha da Türkçesi makine yapan makineleri, program yapan programları üretmeniz gerekiyor.

2017 yılının başında, ATT denginde ( Çift Taraflı /DE )bir aleti tek başına stant hariç 60-70 dolar bandında satışa sunmayı düşünüyoruz. Neden 2017 çünkü başka işletmelerle sözleşmemiz var, bu yıl sonuna kadar ek iş yapacak gücümüz yok.

Şuan 295 dolarlık makinemize de hatırı sayılır talep var, hatta ilk teslim edilenlerden bıçak açısını değiştirmek isteyenler de var ama iş yoğunluğundan bunlara cevap veremiyoruz.

Sonuçta bu aletin 295 dolar olmasının nedenleri yukarıda, takdir sizlerin, anlayamadığınız yerler olursa cevaplarım. İnsanlar tabi ki alım güçlerine göre 295 doları çok bulabilir saygı duyarım ama bu şartlarda bu makine bu para etmez demek haksızlık.

Diğer 25 dolarlık SE üretimimiz piyasadaki en kaliteli tıraş bıçakları arasında bulunmaktadır. Ve çok ciddi bir hızla üretimi devam etmektedir. İlk ay makine aparatlarını üretiyoruz. Tahminimce bu ay sonunda ilk SE makineler yerli sahipleri ile buluşacak.

Saygılar.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - Nani Kuş - 05/02/2016

@rocnel şirketimiz ve ustaları emeginizin karşılığını alacağınıza inanıyorum.
Sizlere bu kadarlık eleştiri görmesini olağan karşılayınız sonuçta Devrim yaptınız
Herşeyi ile özgün sizi bu yüzden eleştiriyorlar dengeleride değiştirdiniz hocam
Ben yeni makinanızın teslimini heyecanla bekliyorum Hergün hem buradan hemde Mailimden gelişme varmı diye takip ediyorum bu yüzden rahat olun sizin morallerinizi bozmalarına izin vermeyin sabırla yolunuza devam edin.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - gravesgel - 05/02/2016

@rocnel, @Nani Kuş

Murat bey bende Nani Kuş gibi düşünmekteyim, yabancı forumlardaki yorumları okudum. Avrupalı ve Amerikalı insanların kafa yapısı ve mantalite daha farklı olduğu için yapıyorlar bu eleştirileri. Orada her şeyin bir standardı ve olabilecek minumum fiyatı olması nedeniyle bu şekilde davranıyorlar. Kaliteden ödün vermeden (Hint ya da Çin malı karton otomobiller gibi) böyle bir şeyin yapılabilmesi karşısında (daha doğrusu birilerinin daha az kar ile satış yapması) şok olmuş durumdalar. Şu anda 3-4 farklı yurt dışı tıraş forumunda sizin ürünlerinizin tartışılıyor olması da fiyatlama stratejinizin ne kadar doğru olduğunun göstergesi bana göre. Jilet tutucularınız kullanıma sunulup olumlu yorumlar yaygınlaştıkça, talep daha da artacak insanlar "rocnelin 25 USD lık SE jilet tutucusu böyle ise kişiye özel DE tutucusu nasıldır kimbilir?" deyip yukarıda da belirttiğiniz kişiye özel DE jilet tutucuyu ve diğer ürünlerinizi de merak edecek onlara olan talep de artacaktır.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - astertis - 06/02/2016

Murat Bey özel mesaj attım,kutunuz doludur belki diye buradan da yazayım dedim.Bilginize...