Geleneksel Tıraş Forumları
Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? (/showthread.php?tid=6921)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? - Zeyes - 19/02/2019

Kayınpeder, bir yarı gelenekselci olarak tek bıçak klasik permatik, sabun ve fırça kullanır. Ona de alet kullandığımı, çok rahat ettiğimi filan anlatınca eski günlerini hatırladı ve de alet alacağını söyledi. Memlekete gidince seti hazır, inşallah başlatacağım.

———————
Nice and clean.

Cvp: Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? - NIGRA - 24/02/2019

Bende ekibimde 2 arkadaşımdan birisini başlattım 1 adet de89 aldı, yarın ilk iş gününde ilk tıraşını olacak Big Grin Çalışmalarım bu konuda devam ediyor Big Grin

Cvp: Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? - elitte - 24/02/2019

Geleneksel tıraşa ilk heveslendiğimde bazı arkadaşlarımada bahsetmeyi düşünmüştüm fakat nedendir bilmem sanki bu gizli bir örgütmüş bir ayrıcalıkmış gibi içimdende bunu saklamak geliyordu... bu ayrıcalığa bir tek ben sahip olmalıyım diye düşünüyordum?... tabi bazı arkadaşlarıma anlattım pek ilgilerini çekmedi... zaten son yıllarda sakal modası revaçta.

Cvp: Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? - ekilic2 - 24/02/2019

İki kardeşimi ve bir yakın arkadaşımı geleneksel tıraş ile tanıştırdım. Şimdilik yolun başındalar ama kartuşluya göre çok daha rahat ve keyifli olduğunu anladılar. Sırada üçüncü kardeşim var. Daha çok mesafe var yol alacak...

Cvp: Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? - manuple - 25/02/2019

Hayat akışı içerisinde yer alan nereye göz atarsanız, nereye bakarsanız paspaye ve geleneksellikten uzaklaşan bir görüntüyle karşılaşırsınız.

Sonuç olarak anlamlı ve güzel olan her şey olağanüstü bir hızla yok oluyor, sahadan çekiliyor, yerine ise arabesk bir yapı işgal ediyor.

Geçenlerde bir kaç büyük alışveriş merkezini gezdim, bir tanesinde bile tıraş makinesine rastlamadım, bir iki paket jilete rastladım, onlarda bir kenara ilişmiş eyreti duran ve her an düşecekmiş gibi yerlerinden kovulacakmış korkusunu taşıyorlardı.

Bir yerde de elemanlardan birisine jilet dedim, tıraş makinesi dedim ama anlatamadım bile sanki karşısında uzaylı biriris duruyor gibi bakıyordu.

Cvp: Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? - mustbe - 25/02/2019

(25/02/2019, Saat: 11:41)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayat akışı içerisinde yer alan nereye göz atarsanız, nereye bakarsanız paspaye ve geleneksellikten uzaklaşan bir görüntüyle karşılaşırsınız.

Sonuç olarak anlamlı ve güzel olan her şey olağanüstü bir hızla yok oluyor, sahadan çekiliyor, yerine ise arabesk bir yapı işgal ediyor.

Geçenlerde bir kaç büyük alışveriş merkezini gezdim, bir tanesinde bile tıraş makinesine rastlamadım, bir iki paket jilete rastladım, onlarda bir kenara ilişmiş eyreti duran ve her an düşecekmiş gibi yerlerinden kovulacakmış korkusunu taşıyorlardı.

Bir yerde de elemanlardan birisine jilet dedim, tıraş makinesi dedim ama anlatamadım bile sanki karşısında uzaylı biriris duruyor gibi bakıyordu.

geleneksel tıraşa ilk başladığım sıralar dükkana girdiğim zaman yaprak jilet bulunur mu sizde soruyordum, tepki gelmeyince anam babam eskinin jiletieri var ya hani onlar diye izah ediyordum Smile

Cvp: Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? - Efrasyab - 25/02/2019

(25/02/2019, Saat: 11:41)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayat akışı içerisinde yer alan nereye göz atarsanız, nereye bakarsanız paspaye ve geleneksellikten uzaklaşan bir görüntüyle karşılaşırsınız.

@manuple ibrahim abi,
Uygarlaştikca barbarlasmak bu olsa gerek.

Cvp: Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? - CK89 - 12/05/2019

Burda liderlik acik ara delikanli tirastadir, sayisini kendi bile bilmesi imkansiz.
Benim toplam 8 kisi.
biri babam, isyerinden 1 turk, 1 ispanyol, 5 amerikali arkadasim.

Cvp: Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? - korgunv - 13/05/2019

AVM ler kapitalizmin peak yaptığı mekânlar. Buralarda en fazla Wilkinson klasik alet ve jiletine veya Isana ile Bic jiletine rastlamak mümkün oluyor ki onları da merak edip denemek dışında sürekli kullanacak komşular olduğunu sanmıyorum. (Bakınız SOTD). Sahip olduğu donanım ile her zaman daha iyiyi arayan, bulmak için okuyup araştıran komşular foruma kendiliğinden geliyor zaten. Forum olarak toplumun yüzde 1'inin yüzde 1'i olsak bile "one of the few" olmaktan gayet memnunum. Ha bu arada forum ilk yıllarına nazaran inanılmaz bir ilerleme kaydetti. Tahrişsiz ve keyifli tıraşa ulaşmak için çok yararlı oldu. Katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim. Ben her zaman kendi keyfimi düşünen bir bencil olduğum için başkalarının nasıl tıraş olduğu beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Ekipman ve sarf malzemelerini temin ettiğim oğlum ve kardeşim dışında. Onlara bile Geltir'in varlığından bahsetmedim. Gerek duyarlarsa zaten bulurlar.

Cvp: Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? - lim10 - 14/07/2019

Köpük-jel mach3 ile tıraşlarımı olurken, bir gün babam lavaboda fırçasını unutmuştu. Fırçayı şöyle bir yüzümde gezdireyim dedim ki ; bir baktım yüzüme sanki biri masaj yapıyor da rahatlıyorum. Babama sordum sabun ne kadar diye "1 lira dedi" ki köpüğün gerçekten çok pahalı olduğunu anladım. O günden sonra ara tara araştır uygula derken "GELTİR"ci olduk. Dayımda aynı dertten muzdaripti (fırıncıdır kendisi her gün tıraş olması gerekir). Cella, proraso, arko, nivea krem verdim. İlk kullanımda teşekkür etti. Bir de jilete alıştırdım mı tam gelenekselci olup gidecek. Arada gelip başka sabun var mı diye soruyor. Big Grin